Розстрочки з вигідними умовами: коли товар потрібен зараз, а грошей не вистачає

Огляд найкращих пропозицій від банків у 2024

Банківська розстрочка – це один із способів оплати покупок, при якому вартість товару чи послуги розбивається на кілька частин, щоб людина могла виплачувати її поступово.
Зміст

Термін виплати у такому разі може становити від трьох місяців до одного-двох років, залежно від умов конкретної програми.

Розстрочка є однією із найпопулярніших послуг серед українців. Її найчастіше використовують для оплати великих покупок, оскільки вона дозволяє рівномірніше розподілити своє фінансове навантаження.

Щоправда деякі банки дозволяють оформляти на виплат будь-які покупки, включаючи ті, у яких вартість зовсім невелика.

Finance.ua вивчив умови оформлення розстрочок у кількох банках України. Відібрали найцікавіші, на наш погляд.

ПУМБ, сервіс «Сплачуйте частинами»

ПУМБ пропонує своїм клієнтам сервіс «Сплачуйте частинами» на купівлю товарів і послуг у розстрочку.

Партнерами сервісу є 112 рітейлерів (понад 2 560 торгових точок). Кількість партнерів постійно збільшується – банк турбується про зручність та комфорт клієнтів. Повний перелік магазинів-партнерів, в яких можна оформити таку розстрочку від ПУМБ – на сайті банку.

Сума розстрочки становить від 500 до 100 тис. грн.

Головна перевага сервісу «Сплачуйте частинами» від ПУМБ – відсутність першого платежу або внеску в день купівлі. Клієнти ПУМБ, на відміну від інших банків, оформлюючи послугу, можуть забрати покупку не сплачуючи в цей день. Перший платіж необхідно буде зробити протягом місяця з дня придбання товару. Для зручності клієнтів, на сайті банку клієнт може прорахувати на фінансовому калькуляторі суму щомісячного платежу.

Оформити розстрочку надзвичайно просто. У торговій точці або під час купівлі в інтернеті. Необхідно обрати товар і повідомити продявця про бажання скористатися «Сплачуйте частинами» від ПУМБ або самостійно обрати спосіб оплати «Сплачуйте частинами» під час замовлення через інтернет.

Після отримання пуш-повідомлення в застосунку ПУМБ Online підтвердити купівлю.

Для не клієнтів ПУМБ необхідно завантажити застосунок ПУМБ Online, зареєструватися за допомогою цифрових документів, паспорта або ID-картки та відкрити картку банка ПУМБ. Також для оформлення необхідно мати цифрові документи у сервісі Дія та підключену послугу Дія.Підпис.

Також, сервіс «Сплачуйте частинами» можна буде оформити за допомогою представника банку ПУМБ у магазині.

Термін сервісу «Сплачуйте частинами» – від 2 до 24 місяців. Точну кількість місяців, на яку можна оформити розстрочку, визначає магазин-продавець товару.

Абанк, три види розстрочок

Абанк надає можливість оформити безвідсоткову розстрочку на покупки в магазинах-партнерах. Цей сервіс називається «Плати частинами». Сума розстрочки може становити від 300 до 200 тис. гривень, а термін дії варіюється від 1 до 24 місяців.

Якщо ж необхідно оформити розстрочку на купівлю не в магазинах-партнерах банку, клієнтам пропонується продукт під назвою «Нова розстрочка». Суть її полягає в тому, що людина перед покупкою подає заявку «Оформити розстрочку» на майбутню покупку. Після підтвердження заявки перша ж оплата карткою на суму понад 1 тис. гривень буде автоматично оформлена на виплат.

При цьому максимальна сума такої розстрочки – 200 тис. гривень, а за користування клієнт сплатить комісію у розмірі 2,9% від суми купівлі на місяць.

Якщо ж фінансові можливості дозволять погасити заборгованість за розстроченням достроково, комісія буде утримана лише за місяці користування банківськими грошима.

Третій вид розстрочки, яку пропонує Абанк , називається «Розстрочка на витрати». Її суть полягає в тому, що можна перевести на виплат уже здійснені раніше покупки на суму від 100 до 100 тис. гривень. Водночас клієнт може вибрати термін, на який оформляється така розстрочка – 3, 6, 9, 12, 15 або 24 місяці.

Абанк надає можливість прорахувати на фінансовому калькуляторі яку суму клієнт повинен буде вносити щомісяця. До питання терміну розстрочки треба поставитися серйозно: за кожен місяць користування клієнт платитиме комісію в розмірі 1,9% від суми купівлі, і при достроковому погашенні комісія все одно буде утримана за весь термін, на який спочатку була оформлена розстрочка.

ПриватБанк , розстрочка «Оплата частинами» та «Миттєва розстрочка»

«Оплата частинами», яку пропонує ПриватБанк – праматір всіх аналогічних розстрочок в інших банках. Вона оформляється у величезній кількості магазинів-партнерів банку у розмірі від 300 до 300 тис. гривень.

При оформленні з картки спишеться перший платіж, а сама дата оформлення стане розрахунковою датою у наступні місяці. Максимальна кількість платежів може сягати 25.

У разі, якщо цей магазин поки не є партнером ПриватБанку, і в ньому не можна оформити «Оплату частинами», клієнт може подати заявку на оформлення «Миттєвої розстрочки». Це повний аналог «Нової розстрочки» від Абанку, навіть щомісячна комісія збігається – 1,9%.

monobank, розстрочка «Покупка частинами»

Розстрочку з умовами, схожими на ПУМБівську та приватбанківську, пропонує і monobank. Тут теж нічого платити не треба: у магазині можна буде вибрати потрібну кількість місяців, на яку буде оформлено «Покупку частинами», магазин вкаже максимальну можливу.

Однак, якщо необхідно оформити розстрочку на більший термін, банк запропонує збільшити його аж до 24 місяців. За це доведеться заплатити. Розмір комісії збільшення кількості платежів становить від 0,27% до 1,61% від суми договору.

Розмір комісії залежить від запропонованої торговою точкою кількості платежів та від того, на скільки ви захочете збільшити кількість платежів. Максимум – 1,61% – буде, якщо збільшити з мінімального терміну до 24 місяців.

Як і у випадку банку ПУМБ, оформити «Покупку частинами» можна лише у магазині-партнері monobank.

Юнекс Банк, картка розстрочки «Мед»

І нарешті, унікальна на даний момент пропозиція діє в Юнекс Банку. Банк пропонує клієнтам оформити картку «Мед», всі покупки за якою можна перевести в розстрочку на строк до 12 місяців (детальніше – за посиланням).

Зовні схоже на звичайну розстрочку, але є нюанси: завдяки картці «Мед» можна оплачувати різні товари в різних магазинах з різною кількістю платежів, а картка сама автоматично застосує розстрочку та розрахує єдиний загальний щомісячний платіж, який враховує всі покупки, та спише його у визначену клієнтом розрахункову дату.

На жаль, оформити таку розстрочку можна лише на покупки у партнерській мережі Юнекс Банку. Тобто, по суті, це та ж безвідсоткова «Оплата частинами», яку ми вже бачили в усіх інших банках.

***

У всіх п'яти банках для оформлення розстрочки необхідне виконання однієї важливої умови: банк повинен надати клієнту достатній для здійснення покупок ліміт на розстрочення.

Цей ліміт часто не збігається зі звичайним кредитним лімітом по картці, а встановлюється банком окремо і може бути меншим (або більшим), ніж кредитний ліміт.