Як порахувати відсотки за кредитом

Хочете взяти кредит? Спершу порахуйте, скільки він коштує

Перед тим, як іти в банк за кредитом, потрібно розрахувати відсотки, які вам доведеться по ньому виплатити. Інакше кажучи, зрозуміти, у скільки він вам обійдеться. Знаючи реальний обсяг переплати, ви зможете правильно оцінити свої сили, а також зрозуміти, чи потрібен він вам взагалі. Адже переплата може виявитися настільки великою, що розумніше буде почекати і накопичити потрібну суму самостійно.

Розрахунок відсотків за кредитом онлайн чи готівкою – не такий вже складний обчислювальний процес, як багато хто думає. Знаючи формулу, за якою він розраховується, ви в будь-який момент зможете самі оцінити реальну вартість кредиту та його доцільність. А ще ми часто пишемо про кредити в нашому телеграмі.

Формула розрахунку відсотків за кредитом

Формула розрахунку відсотків за кредитом має такий вигляд:

В = С*ВС/100*КД/ДГ,
де

  • В – сума нарахованих відсотків;
  • С – сума кредиту;
  • ВС – відсоткова ставка за кредитом (% річних);
  • КД – кількість днів кредитування;
  • ДР – кількість днів у році.

Як правильно розрахувати відсотки за кредитом

Розглянемо на прикладі, як правильно розрахувати відсотки за кредитом:

Приклад

Сергій вирішив купити електроскутер вартістю 80 000 гривень в кредит на 2 роки. Банк видав гроші під 24% річних з ануїтетною формою погашення (рівними частинами). Щомісячна комісія за внесення платежу – 1% від суми. В цьому випадку переплата складе:
В = 80 000 *24/100*730/365 + 80 000*0,01*24 = 57600 грн.
Тобто в підсумку Сергію доведеться виплатити 137 600 гривень.

Як видно з формули, сума підсумкової переплати за кредитом залежить передусім від кількості часу, протягом якого ви будете ним користуватися. Також важливо дізнатися в банку ефективну відсоткову ставку – ту, яка враховує всі додаткові платежі й комісії. І вже її використовувати в розрахунках.

Не секрет, що банки і фінансові компанії не дуже люблять її оголошувати. Часто в рекламних проспектах фігурує інша – номінальна – процентна ставка, яка не враховує, наприклад, комісії за видачу кредиту, за його обслуговування, за внесення готівки, страховки та інші платежі, якщо такі є.

Щоб дізнатися реальну ставку, можна перед підписанням попросити у банку кредитний договір для вивчення, і брати для розрахунків зазначену в ньому ставку.

Важливо!

Найпростіший спосіб порахувати майбутні платежі по кредиту – оформити його у фінансовому супермаркеті Finance.ua. Після того, як ви заповните нескладну заявку, система підбере список кредитних пропозицій. Вибравши кращу, ви зможете наочно побачити розмір щомісячного платежу і загальну суму переплати.

👉 💵 Оформити вигідний кредит

Як здешевити кредит

Щоб здешевити кредит, варто спробувати відмовитися від страховок, які банк напевно спробує вам нав'язати. Успіх затії залежить від позиції банку і самого кредиту. Якщо він заставний (іпотека, авто), то банк змусить вас застрахувати і себе, і предмет застави – це неминуче. Але в споживчих кредитах деяких страховок можна уникнути. Для цього потрібно прямо запитати у менеджера банку: чи є ця страховка обов'язковою? Якщо це не так, то він повинен про це сказати.

Іноді банки нав'язують позичальникам відразу кілька страховок. Частина з яких є обов'язковими (без них кредит просто не видадуть), а частину намагаються продати просто заради більшого прибутку. Відмовившись від зайвих, можна заощадити не одну сотню гривень. Тому завжди пробуйте це зробити.

Важливо!

Найвигідніший кредит – безвідсоткова розстрочка. Деякі банки надають її клієнтам, які оформили у них кредитні картки. У ПриватБанку така послуга називається «Оплата частинами» і прив'язана до картки «Універсальна». У monobank – «купівля частинами». Оформивши їхні кредитки, можна здійснювати покупки, розділивши оплату на кілька рівних частин і не сплачуючи при цьому ніяких комісій.

👉💳 Оформити картку ПриватБанку

👉💳 Оформити картку monobank