Стара кредитка: як правильно утилізувати

І де краще відкрити нову

Уявімо ситуацію: кілька років тому в одному з банків ви оформили кредитну картку. Картка довго припадала пилом у шухляді вашого письмового столу, ви навіть кілька разів нею скористалися. А сьогодні ви чітко розумієте, що ця кредитка вам не потрібна. Як правильно вчинити з цією картою? Просто викинути та забути?
Зміст

Finance.ua з'ясував, яка має бути правильна послідовність дій під час закриття банківської кредитної картки.

Як правильно утилізувати стару кредитку

1. Перш за все необхідно дізнатися, чи не залишилися ви винні банку. Навіть якщо борг за картковим рахунком становить лише кілька копійок, його потрібно терміново погасити. Адже навіть невеликий борг може призвести до нарахувань пені, й тоді вам доведеться заплатити набагато більше.

2. Відразу, як банк підтвердить нульову заборгованість за карткою, її варто заблокувати. Заблокованою карткою ніхто не зможе скористатися. Це означає, що вам не загрожують додаткові фінансові втрати.

Як варіант можна (але не обов'язково) повернути до банку картку. У цьому разі банк зобов'язаний видати довідку про те, що картку повернуто до банку.

3. Після того як картка та рахунок до неї заблоковані, необхідно подати до банку заяву на закриття карткового рахунку. Зазвичай банк самостійно складає її за клієнта, вам залишиться лише підписати її. Краще мати копію цієї заяви із позначкою банку.

4. Стандартна процедура закриття рахунку триває 45 днів. Насправді це вимога міжнародних платіжних систем. Річ у тому, що операції за рахунком картки можуть відбуватися з деяким запізненням, також вони можуть бути скасовані, тому, щоб пройшли всі відкладені транзакції, рахунок картки можна закрити лише через 45 днів після того, як клієнт подасть заяву.

5. Якщо рахунок закрито, треба вимагати у банку довідку про закриття карткового рахунку. Вона буде підтвердженням того, що ви банку нічого не винні. Через деякий час банк не зможе вимагати доплатити «заборгованість, що раптово вилізла».

Отримавши довідку про закриття рахунку, ви можете видихнути. З банком ви попрощалися. Тепер із карткою можна робити що завгодно.

Найобережніші ріжуть її ножицями на кілька частин; деякі водії залишають, щоб використовувати як скребок для льоду взимку (недовговічний, але часом дуже зручний). Відомі випадки, коли старі непотрібні картки продають колекціонерам. Виявляється, є цілий напрямок колекціонування – «банкокартія».

Якщо ж через певний час ви зрозумієте, що мати одну-дві (а часом – і набагато більше) картки з кредитним лімітом – не так уже й погано, виникає запитання, де сьогодні відкрити нову кредитну картку найвигідніше.

Іти в той самий банк, де ви перед цим закрили стару картку, зовсім необов'язково.

На українському банківському ринку є досить цікаві пропозиції. І це не обов'язково ПриватБанк чи monobank. Ми зібрали для вас кілька цікавих варіантів, про які ви могли навіть не знати, але вони варті вашої уваги.

П'ять варіантів, де краще відкрити «свіжу» кредитку

Картки, про які ми розповімо нижче, мають багато спільного. Водночас кожна з них відрізняється своєю родзинкою, яка може привабити вас.

Кредитна картка від Credit Agricole

Кредитна картка від Credit Agricole – для тих, хто найбільше цінує надійність та прозорі відносини з банком. Клієнти отримують всі переваги обслуговування в міжнародному банку, що належить до однієї із найбільших у світі міжнародних груп (дані The Banker 2023). Цьогоріч Credit Agricole визнаний лідером щорічного рейтингу найстійкіших банків від інвестиційної компанії Dragon Capital та видання NV.

Суттєвою перевагою картки є великий кредитний ліміт – до 250 тисяч грн. Не кожен банк може похвалитися такою щедрістю.

Картка має повний «джентльменський набір» переваг кредитної картки:

  • безкоштовне відкриття та обслуговування;
  • безкоштовне поповнення карткового рахунку;
  • пільговий період до 62 днів, що застосовується на всі види операцій та дозволяє планувати свої фінансові потоки.

Приємний бонус – у програмі лояльності Mastercard Більше ви можете повертати кошти за розрахунки цією карткою.

Втім, має картка й одну особливість: оформити її можуть лише особи з довідкою про доходи. Банк цінує свою репутацію та фінансову стійкість, тому переймається, щоб його клієнти були фінансово спроможними виплачувати кредит.

Картка Globus Plus від Банку Глобус

Банк дозволяє обрати на місяць три категорії з восьми доступних (наприклад, «Продукти», «Аптеки» і «Кафе та ресторани»), а не дві, як багато інших банків, і отримувати кешбек до 4% від витрачених грошей.

Мінус – це плата за неактивність у розмірі 100 грн на місяць, але не більше, ніж залишок по карті. Той випадок, коли якщо карткою не користуєшся, то краще відразу закрити.
 

Кредитна картка Izibank

Мобільний банк на базі Таскомбанку пропонує кредитну картку, яка має всі плюси безкоштовної кредитної картки: за відкриття, обслуговування, поповнення (зокрема готівкою через термінали City24 та Easypay) нічого платити не треба.

У комплект також входить програма нарахування кешбеку.

Кредитна картка Банку Власний Рахунок

Якщо ви любите ходити до «Сільпо», вам не обійтися без картки Банку Власний Рахунок (скорочено БВР). За витрати банк нараховує бонуси, які можна отоварити у мережі магазинів «Сільпо». А в самій мережі при оплаті карткою можна отримати додаткову знижку до 10%.

Картка «ВсеМожу онлайн» від ПУМБ

Кредитна картка від найбільшого недержавного банку зі 100% українським капіталом. Серед особливих переваг – це можливість оформлення безкоштовної розстрочки на купівлю товару у 112 компаній-рітейлерів. А для тих, хто платить комунальні платежі, — приємний бонус: 2% кешбеку при сплаті комунальних послуг через програму банку PUMB Online.

Недолік – кредитний ліміт не перевищує 100 000 грн. І клієнтам без офіційного доходу його дають дуже неохоче.