Валютні картки monobank

Все, що потрібно знати про валютні картки "віртуального" банку

Місяць тому monobank презентував валютні картки. Тепер кожен клієнт може за 150 гривень оформити пластикову картку в доларах США або євро, або безкоштовно замовити її віртуальний аналог. Finance.ua вивчив функціонал валютних карток банку без відділень і розібрався, як їх замовити і як поповнювати.
Зміст

Що можуть валютні картки monobank

За допомогою валютних карток monobank можна:

  • оплачувати покупки в інтернеті (ліміт на онлайн-покупки встановлюється в мобільному додатку);
  • розраховуватися за допомогою Google Pay і Apple Pay;
  • знімати готівку. В Україні це можна зробити в відділеннях Універсал Банку з комісією в 0,9%, комісія за зняття за кордоном – 2% від суми;
  • відкривати і поповнювати валютні депозити;
  • поповнювати гривневі картки (свої або чужі). Гривня зарахується за курсом купівлі, який можна побачити в додатку.

Щоб поповнити гривневу карту monobank, її потрібно спочатку оформити.

У планах monobank реалізувати можливість купівлі валюти прямо на валютні картки безпосередньо в мобільному додатку. Але це буде можливо тільки після того, як такі операції дозволить Національний банк.

Як оформити валютну картку

У мобільному додатку monobank у верхньому лівому кутку, біля даних про баланс по картці з'явився значок, який зображує пластикову картку:

При натисканні на неї з'явиться екран, де буде зображена ваша пластикова картка в гривні і дві віртуальні картки в USD та EUR. 

Для того, щоб активувати віртуальну картку в потрібній валюті, треба свайпнути (провести пальцем) по екрану в напрямку червоної стрілки.

Потім з'являється екран з написом «Картка майже готова!»

Після цього можна ознайомитися з «Заявою на активацію доларової/єврової картки», після чого натиснути «Продовжити».

Після цього на екрані з'явиться ваш баланс по новій картці. Для зручності залишок у доларах і відповідне меню відображається на зеленому тлі.

Залишок у євро і відповідне меню – на червоному тлі.

Перейшовши на наступний екран (просто змістивши картинку на екрані свайпом вліво), потрапляємо в меню управління карткою.

Тут можна:

  • замовити випуск пластикової картки;
  • відправити виписку по картці на електронну пошту;
  • знову ознайомитися з заявою на активацію картки, з якою ви вже погодилися;
  • перевипустити картку;
  • заблокувати/розблокувати картку.

Поповнення валютних карток

Поповнити валютні картки можна готівкою у відділеннях Універсал Банку і ТАСкомбанку або за допомогою Swift-платежів.

Якщо вибрати варіант «Готівкою», відкривається карта Google, на якій можна знайти найближче відділення одного з двох банків. Можна також вибрати відділення зі списку.

Якщо вибрати «За реквізитами з-за кордону», спочатку з'явиться сторінка, де можна вибрати валюту, в якій буде здійснюватися переказ:

Далі буде сторінка з реквізитами, за якими можна відправити Swift-платіж з будь-якого закордонного банку. При натисканні, наприклад, на USD, реквізити такі:

Висновки

Валютні картки monobank можуть бути цікаві людям, які отримують грошові перекази з-за кордону: фрілансерам та індивідуальним підприємцям. Комісія 0,9% за зняття готівки та відсутність у багатьох містах відділень Універсал Банку, де це можна зробити, робить їх мало цікавими для переведення в готівку валюти. Але у банку непоганий обмінний курс. Тому валютними картками можна поповнювати гривневі або ж просто розраховуватися ними в торговельних мережах за допомогою Apple Pay або Google Pay. Крім того, з їх допомогою можна без комісії відкривати і поповнювати валютні вклади в monobank.