0 800 307 555
0 800 307 555

Валютні картки monobank

Все, що потрібно знати про валютні картки "віртуального" банку

Місяць тому monobank презентував валютні картки. Тепер кожен клієнт може за 150 гривень оформити пластикову картку в доларах США або євро, або безкоштовно замовити її віртуальний аналог. Finance.ua вивчив функціонал валютних карток банку без відділень і розібрався, як їх замовити і як поповнювати.
Зміст

Що можуть валютні картки monobank

За допомогою валютних карток monobank можна:

  • оплачувати покупки в інтернеті (ліміт на онлайн-покупки встановлюється в мобільному додатку);
  • розраховуватися за допомогою Google Pay і Apple Pay;
  • знімати готівку. В Україні це можна зробити в відділеннях Універсал Банку з комісією в 0,9%, комісія за зняття за кордоном – 2% від суми;
  • відкривати і поповнювати валютні депозити;
  • поповнювати гривневі картки (свої або чужі). Гривня зарахується за курсом купівлі, який можна побачити в додатку.

Щоб поповнити гривневу карту monobank, її потрібно спочатку оформити.

У планах monobank реалізувати можливість купівлі валюти прямо на валютні картки безпосередньо в мобільному додатку. Але це буде можливо тільки після того, як такі операції дозволить Національний банк.

Як оформити валютну картку

У мобільному додатку monobank у верхньому лівому кутку, біля даних про баланс по картці з'явився значок, який зображує пластикову картку:

При натисканні на неї з'явиться екран, де буде зображена ваша пластикова картка в гривні і дві віртуальні картки в USD та EUR. 

Для того, щоб активувати віртуальну картку в потрібній валюті, треба свайпнути (провести пальцем) по екрану в напрямку червоної стрілки.

Потім з'являється екран з написом «Картка майже готова!»

Після цього можна ознайомитися з «Заявою на активацію доларової/єврової картки», після чого натиснути «Продовжити».

Після цього на екрані з'явиться ваш баланс по новій картці. Для зручності залишок у доларах і відповідне меню відображається на зеленому тлі.

Залишок у євро і відповідне меню – на червоному тлі.

Перейшовши на наступний екран (просто змістивши картинку на екрані свайпом вліво), потрапляємо в меню управління карткою.

Тут можна:

  • замовити випуск пластикової картки;
  • відправити виписку по картці на електронну пошту;
  • знову ознайомитися з заявою на активацію картки, з якою ви вже погодилися;
  • перевипустити картку;
  • заблокувати/розблокувати картку.

Поповнення валютних карток

Поповнити валютні картки можна готівкою у відділеннях Універсал Банку і ТАСкомбанку або за допомогою Swift-платежів.

Якщо вибрати варіант «Готівкою», відкривається карта Google, на якій можна знайти найближче відділення одного з двох банків. Можна також вибрати відділення зі списку.

Якщо вибрати «За реквізитами з-за кордону», спочатку з'явиться сторінка, де можна вибрати валюту, в якій буде здійснюватися переказ:

Далі буде сторінка з реквізитами, за якими можна відправити Swift-платіж з будь-якого закордонного банку. При натисканні, наприклад, на USD, реквізити такі:

Висновки

Валютні картки monobank можуть бути цікаві людям, які отримують грошові перекази з-за кордону: фрілансерам та індивідуальним підприємцям. Комісія 0,9% за зняття готівки та відсутність у багатьох містах відділень Універсал Банку, де це можна зробити, робить їх мало цікавими для переведення в готівку валюти. Але у банку непоганий обмінний курс. Тому валютними картками можна поповнювати гривневі або ж просто розраховуватися ними в торговельних мережах за допомогою Apple Pay або Google Pay. Крім того, з їх допомогою можна без комісії відкривати і поповнювати валютні вклади в monobank.