Дебетові картки для пенсіонерів

Картки для отримання пенсії і не тільки

Що найцінніше для кожного банку? Звісно ж, клієнти, що зберігають йому вірність. Лояльні клієнти, які не змінюватимуть банк з кожним капризом. Клієнти, які будуть називати цей банк своїм і прийдуть до нього з усіма проблемами.
Зміст

Найвірніші та найлояльніші клієнти у кожного банку – пенсіонери. А банк, в якому вони отримують пенсію, вони не просто вважають своїм, а найнадійнішим.

Список уповноважених банків, через які має здійснюватися виплата пенсій та грошової допомоги, у 2021 році налічує 43 установи. У кожному з них можна оформити карту й отримувати пенсію на картковий рахунок. Як же розібратися, який банк краще?

Finance.ua підготував вибірку з декількох найпопулярніших карт для пенсіонерів, зі згадуванням всіх їхніх сильних і слабких сторін. Кожен знайде тут те, що йому найбільше до душі.

Ще більше цікавих пропозицій від банків – у нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не проґавити.

Картка для виплат від ПриватБанку

Мабуть, найпопулярніша картка для отримання пенсій та інших соціальних виплат в Україні. Секрет успіху ПриватБанку – широка мережа відділень (яку рік тому вже почали скорочувати з метою оптимізації витрат), агресивна реклама кілька років тому, а з 2016 року – статус державного банку, що тільки додало до нього довіри у старшого покоління.

Що ж пропонує ПриватБанк пенсіонерам?

Насамперед можливість зняти готівку без комісії в будь-якому банкоматі України. Приват був одним із перших, хто запровадив цю послугу для своїх карток, хоча зараз багато банків пішли цим же шляхом. У власних банкоматах банк дозволяє за раз зняти до 20 тис. гривень, що дуже непогано.

Окрім того, банк дозволяє пенсіонерам оплатити комунальні послуги в сумі до 3000 гривень на місяць без комісії.

Пенсійна карта видається на 4 роки, що скорочує час ходіння по відділеннях і стояння в чергах до операціоністів.

На залишок коштів на пенсійній картці банк до 1 червня 2021 року нараховував 4% річних, але це вже в минулому. З 1 червня банк не платить відсоток на залишок, і для того, щоб трохи заробити, треба буде відкривати «Приват-вклад» або переказувати кошти на депозит, що не дуже зручно.

Платіжна картка «Green» від Ідея Банку

Платіжна картка «Green» призначена для цільових і соціальних виплат, яку в Ідея Банку пропонують для отримання пенсій, хоч поки менш відома і популярна, ніж приватбанківська Картка для виплат, але має масу переваг, які безсумнівно привернуть увагу потенційних клієнтів.

Насамперед варто згадати, що це банк з європейським (польським) капіталом, працює 32 роки на ринку України, що говорить про його солідність і надійність. До того ж акредитований державою для соціальних виплат.

Тариф Green Social передбачає безкоштовне обслуговування картки, включно з випуском і зняттям готівки в банкоматі або касі відділення.

До речі, знімати готівку можна як в своєму банкоматі, так і в банкоматах будь-яких інших українських банків: комісія за це не береться.

Плата за SMS-інформування становить всього 5 грн на місяць, але при бажанні цю послугу можна відключити.

Картки банку забезпечені технологією безконтактної оплати PayPass, що важливо зараз, коли в країні все ще пандемія коронавируса, і дає можливість проводити операції, не передаючи картку в руки продавцю.

На залишок коштів на картці банк нараховує 6% річних, що вище, ніж в середньому по ринку.

Крім того, банк чудово розуміє, що людям літнього віку доводиться купувати більше ліків, ніж іншим. Тому при оплаті пенсійною карткою банк нараховує кешбек в розмірі 3% від суми покупки.

Максимальна сума кешбеку на місяць – 500 грн з вирахуванням прибуткового податку та пенсійного збору. Для пенсіонера це стане приємною надбавкою до пенсії, разом із відсотками на залишок коштів на картці.

Пенсійна картка від Альфа-Банку

Для пенсіонерів та отримувачів соціальних виплат Альфа-Банк пропонує тариф White, в межах якого безкоштовно відкривається картка міжнародної платіжної системи MasterCard або VISA.

Щомісячна плата за обслуговування для пенсіонерів відсутня.

Щомісяця клієнт має право зняти в банкоматах усього світу до 30 тисяч гривень без комісії.

На залишок коштів нараховується 6% річних.

Окрім того, є можливість взяти участь у програмі лояльності Cash'U CLUB і вибрати до 7 категорій з підвищеним нарахуванням кешбеку. Отже, картка дозволяє не тільки отримувати пенсію, зберігати її, а й додатково заробити.

Пенсійна картка від Таскомбанку

Цікавий варіант для отримання пенсії пропонує і Таскомбанк. «Пенсійна» карта від Таскомбанк передбачає не тільки безкоштовне оформлення і зарахування пенсій, а й 2,5% річних, які нараховуються банком на залишок коштів на картці.

Зняття коштів також безкоштовно як у своїх, так і в чужих банкоматах.

Крім того, банк нараховує кешбек в розмірі 2% від суми покупки ліків в аптеках.

«Пенсійна» картка від Банку Форвард

Попри те, що в 2021 році Банк Форвард не увійшов до числа банків, уповноважених виплачувати пенсію, він з упевненістю дивиться в майбутнє і сподівається, що цей неприємний момент залишиться в минулому. Саме тому він розробив і пропонує своїм клієнтам картку «Пенсійна».

Картка має масу переваг: окрім того, що все безкоштовно – і відкриття, і зарахування коштів, і зняття, на залишок по картці банк нараховує 10% річних – найкраща пропозиція в Україні на даний момент.

Крім того, власник картки може брати участь в програмі лояльності та заробляти кешбек в 3 з 6 категорій покупок.