Банківські картки для дітей

Найцікавіші пропозиції на ринку, за версією Finance.ua

Фінансова грамотність — те, що варто починати опановувати з самого дитинства. Якщо дитина вміє грамотно розпоряджатися своїми кишеньковими грошима, правильно їх розподіляти, серйозно до них ставитися, з нього в майбутньому виросте цілком успішна людина.
Зміст

До речі, Міністерство освіти навіть ввело в шкільну програму 7 класу спеціальний предмет «Фінансова грамотність».

Великий внесок у цю безсумнівно добру справу роблять українські банки, які пропонують маленьким клієнтам можливість оформити свою власну банківську картку.

Діти вчаться користуватися банківськими продуктами: розплачуватися карткою в торгових точках, робити оплати в Інтернеті, відкривати накопичувальні рахунки і заробляти свої перші відсотки.

Одні банки оформляють додаткові картки на дітей до картки батьків, інші — пропонують повністю самостійні картки, з окремим рахунком, яким буде розпоряджатися тільки дитина.

Finance.ua вирішив заощадити вам час і зібрати найцікавіші пропозиції для дітей.

Усе, що потрібно знати про банківські картки – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться і прокачуйте свій рівень «картяра».

Картка Юніора ПриватБанку

Першим, хто запросив у свої відділення дітей, був ПриватБанк, який випустив Картку Юніора. Оформити її можуть батьки на дитину у віці від 6 до 17 років.

Дитина отримує повноцінний пластик, за допомогою якого можна робити покупки в торгових мережах і знімати готівку в банкоматах.

Картка відображається в Приват24 одного з батьків, і вони отримують можливість повністю контролювати всі рухи по картці.

Оформлення картки — повністю безкоштовне. Якщо ж батьки захочуть відкрити дитині іменну картку з фотографією, за це доведеться заплатити 50 грн.

Батьки можуть поставити обмеження на зняття готівки з картки, тобто навіть якщо у дитини віднімуть картку хулігани, скористатися нею ніхто не зможе.

Дитяча картка monobank

Прагнучи у всьому перевершити ПриватБанк, команда monobank створила не просто копію дитячої картки, а надала їй багато цікавих особливостей, щоб максимально зацікавити маленького клієнта.

Як і для дорослої картки, розробники дали можливість дітям самостійно вибирати 2 з 6 категорій, за покупки в яких їм буде нараховуватися повноцінний кешбек. При цьому виведення кешбеку дозволяється не від 100 грн (як у дорослих), а від 60 грн.

Крім того, у дітей з'явилася можливість накопичувати кошти, використовуючи оригінальну Банку (так у monobank називається накопичувальний рахунок, аналог приватбанківської «Скарбнички»).

Природно, батьки мають повний контроль над усіма операціями дітей. До того ж, розробники передбачили гнучку систему налаштування батьківського контролю: існує можливість заблокувати зняття готівки з картки, можливість її поповнення третіми особами і багато іншого.

Окрема «фішка» — можливість вибрати дизайн для картки: або стандартний чорний, або жовтий.

Дитяча картка Ощадбанку «Лайк'ю»

Для молодих клієнтів Ощадбанк пропонує оформити дитячу картку «Лайк’ю» з оригінальним дизайном: картка світиться в ультрафіолетових променях.

Випускається як додаткова до карткового рахунку одного з батьків. При цьому дитина отримує можливість робити покупки в торгових мережах і знімати готівку (не більше 2 тис. грн на місяць без комісії. – Ред.).

Контролювати витрати дитини батьки можуть через інтернет-банк Ощад 24/7.

Оформлення та обслуговування дитячої картки — безкоштовне. 7 грн на місяць доведеться заплатити за підключення SMS-банкінгу.

У разі, якщо знадобиться зняти більше 2 тис. грн на місяць, це буде коштувати 1% від суми плюс 5 грн.

FUN картка Райффайзен Банку

Навчитися фінансової грамотності та безпечного користування коштами Райффайзен Банк пропонує зі спеціально розробленою для дітей та підлітків FUN карткою. Вона випускається для дитини у віці від 6 до 18 років як додаткова до батьківського карткового рахунку.

Спочатку на картці встановлюється ліміт витрат 1 тис. грн, але він може бути змінений батьками.

Поповнення картки готівкою в касі або через банкомати з функцією прийому коштів — без комісії.

Чотири рази на місяць можна зняти готівку без комісії: два рази в банкоматах Райффайзен Банку і два рази — в будь-яких інших банкоматах України. За кожне наступне зняття банк візьме 1% + 5 грн.

Якщо здійснювати мінімум 5 операцій за місяць, то платити за обслуговування картки не доведеться; в іншому випадку банк спише 21 грн.

Банк надає батькам повний контроль за діями дитини через інтернет-банк Райффайзен Онлайн.

«Картка школяра» Укргазбанку

Картку з такою символічною назвою можна оформити в Укргазбанку для дитини, починаючи з 6-річного віку. При цьому поки дитині не виповниться 14 років, картка буде додатковою до батьківського рахунку.

У 14 років для дитини відкривається власний картковий рахунок, і він стає повноправним власником і картки, і рахунку.

Картку можна відкрити як у гривні, так і в доларах або євро.

На залишок у гривні нараховується 5% річних, на залишок у доларах — 0,5%, а на залишок у Євро — 0,1% річних.

Безкоштовного зняття готівки по картці немає: навіть при знятті в банкоматі або касі Укргазбанку доведеться заплатити 0,5% від суми. Якщо ж знімати в банкоматах інших банків, це коштуватиме 0,5 % + 5 грн.

Дитяча картка Комерційного Індустріального Банку (КІБ)

Картка для дитини оформляється як додаткова до батьківського рахунку. За картку з можливістю безконтактної оплати доведеться викласти 50 грн.

Будь-яке поповнення карти — хоч готівкою, хоч безготівковим шляхом — без комісії. А ось за зняття готівки банк візьме 1% від суми плюс 5 грн.

Дитяча картка від КІБ — відмінний інструмент для накопичення: на залишок власних коштів банк нарахує 8% річних. Це приблизно стільки, скільки інші банки платять за річним депозитом! Діти можуть з самого раннього віку збирати гроші на велику покупку прямо на картковому рахунку.

Відкривається картка на строк всього лише 3 роки.

Додаткова картка для дитини банку Південний

Додаткову картку для дитини до батьківського рахунку оформляє і банк Південний. При цьому валюта дитячої картки буде такою ж, як і у картки одного з батьків: долари, євро або гривня.

Банк дозволяє встановлювати денний, тижневий або місячний ліміт на зняття готівки в банкоматі і розрахунки в торгових мережах, а батьки можуть володіти повною інформацією про витрати і покупки дитини за допомогою мобільного додатку «Південний MyBank» або послуги Mobi-Card.

Термін дії карти — 5 років.

«Юнацька картка» U-card Глобус Банку

Може бути відкрита як дітям у віці від 6 до 14 років, так і молоді у віці від 14 до 25 років.

До 14 років картка відкривається на ім'я батьків, після 14 — вже на ім'я дитини.

Плата за відкриття та обслуговування картки відсутня.

Поповнення картки готівкою та безготівковим шляхом — без комісії. А ось знімати готівку з цієї картки не вигідно: банк бере 1% + 10 грн за зняття в касах відділень або своїх банкоматах і 2% + 20 грн — за зняття в банкоматах інших банків.

На залишок власних коштів на картці банк нараховує 7% річних.

***

Як бачимо, українські банки пропонують своїм маленьким клієнтам широкий спектр фінансових послуг: можна і розраховуватися в магазинах, і збирати гроші, заробляючи відсотки на залишок, і знімати готівку у разі потреби.

Починаючи користуватися банківськими продуктами вже в ранньому віці, маленькі українці навчаються бути фінансово грамотними, відповідальними, суттєво розширюють свій світогляд і підвищують інтелектуальний рівень. Банки дають можливість обрати ступінь фінансової свободи для дитини та з малечку виховувати в ній впевненість у завтрашньому дні.