9 речей, які потрібно знати про кредитні картки

must know для активних користувачів кредиток

Кредитну картку можна використовувати по-різному. Вона може бути пластиковим гаманцем, на якому просто зберігаються гроші. А може – зручним платіжним інструментом, який зробить ваші розрахунки безпечними і навіть вигідними. Все залежить від того, як багато ви знаєте про її можливості. Finance.ua зібрав 9 речей, які повинен знати кожен активний користувач кредиток.
Зміст

Пільговий період розраховується по-різному

Якщо погашати заборгованість до кінця пільгового періоду, за користування кредитними грошима платити не доведеться. Ось тільки в різних банках він розраховується по-різному. В одних – з 1 числа кожного місяця, в інших – з дати укладення договору. Цей момент потрібно уточнити, підписуючи договір на користування кредитною карткою. Від цього залежатиме, коли доведеться вносити платежі за витратами, здійсненими в пільговому періоді, щоб безкоштовно користуватися грошима банку.

За допомогою кредитної картки можна заробляти

Багато заробити, звичайно, не вийде. Але компенсувати частину витраченого – цілком. Йдеться про функцію кешбек, яка є у багатьох кредитних карток. Її суть в тому, що за деякими (а іноді і за всіма) статтями витрат за кредитною карткою нараховуються бонуси у вигляді відсотка від витраченої суми. Зазвичай це від 1%-5%. У деяких карток за окремими категоріями витрат кешбек може доходити і до 20%. Приклади: «Card Blanche White» від Ідея Банку, яка може повернути до 10% від витраченого, і картка monobank, за якою кешбек досягає 20%.

Від страховок за кредиткою можна відмовитися

При підписанні договору на обслуговування картки співробітники банку часто пропонують оформити різні страховки: від раптового звільнення, від нещасних випадків тощо. Це один із способів змусити вас заплатити більше. Причому за те, що, швидше за все, вам не знадобиться.

У випадку з деякими кредитами без страховок не обійтися (наприклад, страхування авто при оформленні автокредиту). Але для кредиток обов'язкових страховок не існує, і ви маєте повне право від них відмовитися. Просто скажіть про це менеджеру банку.

Краще не відключати СМС-банкінг

СМС-повідомлення про операції за карткою дозволяють контролювати всі рухи за вашим рахунком. У деяких банків ця послуга безкоштовна, інші беруть за неї символічні 10-15 гривень на місяць. Це той випадок, коли краще платити, ніж відмовитися. Гроші невеликі, натомість ви будете в курсі всіх списань і зарахувань. Іноді це може виручити.

Бувають випадки, коли при розрахунках в магазинах відбувається подвійне списання однієї і тієї ж суми. Або вам кажуть «платіж не пройшов", а насправді сума успішно списалася. Без СМС цього швидко не виявити, і в підсумку є ризик втратити більше, ніж вартість самої послуги.

Платити смартфоном – це зручно

Якщо ваш смартфон підтримує безконтактні NFC-технології, можна додати кредитну картку в Apple Pay або Google Pay і розплачуватися нею за допомогою телефону. Це зручно (не потрібно діставати картку) і безпечно. Втім, саму картку теж краще носити з собою. Деякі термінали поки що не підтримують безконтактну оплату, тому зовсім без картки буде складно.

Знімати готівку з кредитки – дорого

Деякі користувачі використовують кредитки для зняття готівки за рахунок кредитного ліміту. Це вкрай невигідна операція. Крім того, що з вас візьмуть мінімум 4% комісії (а в деяких банках – і більше), так ще й найчастіше ця операція не підпадає під дію пільгового періоду. Тобто доведеться платити і комісію за зняття, і відсотки за весь час користування готівкою.

Те саме стосується переказів на інші картки та платежів за реквізитами. Ці операції банк розуміє як зняття готівки з усіма наслідками. Винятками можуть бути окремі платежі (наприклад, оплата комуналки через Інтернет-банк) за окремими картками.

При перевипуску картки змінюються її реквізити

Коли у картки закінчується термін дії, або якщо вона була втрачена чи пошкоджена, банк її перевипускає. Клієнт отримує новий пластик з іншим номером, строком дії і CVV / CVC-кодом. Що до номера карткового рахунку (не плутати з номером картки), то він, швидше за все, залишиться незмінним.

Кредитки, які не використовуються, краще закрити

Іноді клієнти оформляють у банку кредитну картку, але користуватися нею так і не починають. Якщо картка безкоштовна – проблем не буде. Але за обслуговування деяких кредиток банки беруть плату (помісячну або річну). Плата може братися і «за неактивність картки – відсутність рухів за рахунком протягом якогось періоду. У підсумку у клієнта починає зростати борг, про який він може не здогадуватися. Висновок: всі неактивні кредитки краще закрити, і отримати в банку довідку про закриття карткового рахунку.

Встановлюйте ліміт на платежі в інтернеті

Світові обсяги інтернет-торгівлі зростають з року на рік і обчислюються трильйонами доларів. А гроші завжди приваблюють шахраїв. Вони постійно думають над тим, як вкрасти гроші з вашої кредитки. У карток є кілька способів захиститися від цього. Один з них – ліміт на платежі в інтернеті. Встановіть нульовий ліміт і піднімайте його безпосередньо перед проведенням операції. Це вбереже вас від втрат.

Кредитка здатна зробити ваше життя набагато простішим. Головне – підібрати ту картку, яка підійде вам найкраще, і правильно нею користуватися. Знайти і оформити потрібну картку найпростіше у фінансовому супермаркеті Finance.ua