ТОП-5 найкращих МФО України

Компанії-лідери рейтингу Finance.ua за підсумками I кварталу 2023 року

Finance.ua відстежує якість обслуговування в компаніях, що видають онлайн-кредити на картку. Оцінюється вона за шістьма критеріями: доступність і актуальність інформації на сайті, наявність BankID, підтримка користувачів, кількість каналів погашення позики, наявність програм лояльності, дані про компанію і FAQ.

Ми ознайомимо вас із п'ятіркою лідерів нашого рейтингу МФО України за підсумками I кварталу 2023 року. Що це за компанії і чому вони посіли в ньому найвищі позиції?

CreditKasa

Підсумковий бал – 91,76 зі 100

Очолює рейтинг компанія CreditKasa з показником 91,76 балів. Причепитися нам вдалося до наповнення сайту, де вказані суперечливі дані про суму першого та наступних кредитів. Також на головній сторінці та в основному меню немає розділу з інформацією про те, як погасити позику. Але загалом, сайт інформативний і користувач може знайти все, що потрібно знати для оформлення кредиту.

За рештою критеріїв у CreditKasa все добре. Компанію можна похвалити за інтеграцію BankID, завдяки якому клієнти можуть зареєструватись на сайті, не заповнюючи своїх реквізитів власноруч. Зроблено все для того, щоб їм було зручно гасити кредити. Для цього передбачено декілька варіантів: в особистому кабінеті на сайті, в касах банків, за допомогою терміналів самообслуговування, інтернет-банкінгу і за допомогою компаній-партнерів. Чудово працює підтримка користувачів. Допомогу можна отримати через онлайн-чат, популярні мессенджери та за телефоном. Час очікування дзвінка, швидкість надання інформації та її якість — тут також все організовано на високому рівні.

CreditPlus

Підсумковий бал – 91,22 зі 100

Друге місце за компанією CreditPlus. Декілька невеликих недоліків, які ми змогли знайти, оцінюючи її: на сайті немає інформації щодо особливостей кредитування під час воєнного стану; мобільний додаток створений лише для однієї операційної системи; відсутні мобільні номери підтримки; немає цілодобової служби підтримки.

Далі CreditPlus можна лише хвалити. Наприклад, за відмінно реалізований розділ із інформацією про саму компанію та відповідями на поширені питання щодо кредитування. Обираючи МФО, свідомий клієнт може захотіти спочатку переконатися в тому, що компанія працює легально, подивитись на свідоцтво про реєстрацію, ознайомитись зі зразком кредитного договору, дізнатись про процес отримання позики. Все це не доведеться довго шукати, варто просто зайти на головну сторінку. Або запитати у служби підтримки користувачів, яка у CreditPlus також працює відмінно. Звичайно, є інтегрований BankID, програма лояльності для клієнтів та декілька варіантів погашення кредиту — все це must have функціонал для компаній, які очолюють наш рейтинг.

Є-Гроші

Підсумковий бал – 89,26 зі 100

Є-Гроші, яка є постійним представником п‘ятірки лідерів рейтингу МФО, цього разу посіла третє місце. Компанію можна хвалити довго з різних причин.

Перша — сайт. Тут все дуже добре. Завітавши на сторінку, клієнт відразу бачить зручний кредитний калькулятор із усіма даними про майбутню позику: сума кредиту та відсотків, які доведеться сплатити, термін кредитування, дата повернення, якщо отримати гроші просто зараз. Позичальник може побачити все ще до подачі заявки.

На відстані «одного кліку» знаходиться решта необхідної інформації: дані про саму компанію, її послуги, розділ «Довідка» з відповідями на всі можливі запитання щодо того, як їх можна отримати, контактні дані та відомості про акції.

До речі, акції та розіграші Є-Гроші проводить регулярно. Завдяки ним клієнти можуть не лише заощадити на позиці, а й виграти призи.

Друге, що варто відзначити, — якість процесу надання послуг. Є-Гроші постійно працює над його удосконаленням. Особлива увага приділяється системі захисту даних. При розгляді заявок на кредит рішення приймаються автоматично, що виключає можливість помилок «людського фактору». Сервіс працює без прихованих комісій та додаткових платежів, що робить кредитні продукти доступними, прозорими та зрозумілими.

Не встигаєте погасити позику вчасно? Компанія готова піти на поступки і подовжити термін кредитування. Головне не забути оформити послугу пролонгації, умови надання якої детально прописані на сайті:

Якщо не змогли вкластися і в додатковий час, то компанія відкрито говорить про те, що під час воєнного стану штрафи та пеня не нараховуються:

Також Є-Гроші створила зручний мобільний додаток, в якому отримання позики займає всього декілька хвилин:

Додатковою перевагою мобільного додатку є «Кешбек» від 1% до 5% нарахувань після кожного закриття, що заощаджує кошти клієнтів. Крім того, у додатку є бонусні програми «Приведи друга» та «Система нагород», які дають клієнтам можливість брати участь у різноманітних акціях та розіграшах.

Ті нечисленні користувачі, у яких і після цього залишаться питання, можуть поставити їх, зателефонувавши за безкоштовним телефоном 0800 300 330, написавши в онлайн-чат у мобільному додатку або на вебсайті, та навіть написавши в будь-який з популярних месенджерів. Причому, в будь-який час – клієнтська підтримка працює 24/7.

Звичайно, як і у інших лідерів рейтингу, у Є-Гроші є можливість швидкої реєстрації через BankID (як у мобільному додатку, так і на сайті). Саме це дозволить вам зареєструватись та подати заявку на отримання позики менше ніж за 10 хвилин.

Moneyveo

Підсумковий бал – 87,87 зі 100

Moneyveo — піонер онлайн-кредитування в Україні і один із найбільших гравців ринку. Компанія дозволяє віддалено і в лічені хвилини отримати кредит на банківську картку в режимі 24/7. Попри війну, з початку поточного року їй вдалося вийти на ефективну та стабільну діяльність, забезпечивши собі можливість для розвитку. У 2023-му Moneyveo навіть змогла наростити клієнтську базу, яка на сьогодні нараховує близько 1,3 млн осіб, а кількість виданих кредитів сягає понад 6,8 млн.

Численні клієнти продовжують обирати компанію тому, що вона робить все для того, щоб люди залишалися задоволені.

Її сайт добре продуманий і зручний у використанні. Він не перевантажений зайвою інформацією, а та, що потрібна, розміщена у найпомітніших місцях:

Зайшовши на нього, клієнт зможе дізнатися все про умови кредитування. Розділ «Довідка» — ретельно підібрана та добре структурована інформація у вигляді відповідей на всі можливі питання.

Але якщо раптом якісь питання все ж таки залишаються, то їх завжди можна поставити, звернувшись до служби підтримки. Це легко зробити за телефоном. Додзвонитися в Moneyveo проблемою не було ніколи, на відміну від багатьох конкурентів. Не любите телефонувати – напишіть в онлайн-чат або один із популярних месенджерів. Ввічливі, відмінно навчені консультанти готові цілодобово відповідати на запитання. Єдиний недолік в тому, що підтримка не цілодобова. Втім, навіть якщо «наживо» спеціалісти не на зв’язку, то клієнт однаково може отримати потрібну допомогу, бо в нічний час на всі питання відповідає розумний чат-бот.

Якість сервісу та його швидкість справляють приємні враження. Кредит оформляється за лічені хвилини, а іноді секунди. Потрібно вказати суму, термін кредиту і заповнити нескладну заявку. У нових клієнтів оформлення займе до 8 хвилин, у постійних – менше 2.

«Ми намагаємося надавати якісні та доступні кредити, згідно з умовами, які задовольняють потреби користувачів. Фішкою нашого сервісу є щирість комунікацій з клієнтом, а відтак – перевершення їхніх очікувань. Новий формат спілкування ми назвали «Почуй серцем» – і дійсно, зараз кожний наш оператор допомагає у розв’язанні питань, які виходять за межі кредитного сервісу, але дуже хвилюють наших клієнтів. Наприклад, ми купили військову амуніцію для декількох наших користувачів, які воюють», — пояснює СЕО Moneyveo Сергій Сінченко.

Варто відзначити і програму лояльності. Кожен новий клієнт Moneyveo може отримати кредит під 0,01% на день. Кажучи простіше, можна взяти 20 000 гривень на місяць і заплатити за це всього 60 гривень відсотків. Для постійних позичальників діє програма «Рівні лояльності» – з кожною новою позикою користувач сервісу збільшує свою індивідуальну знижку на базову відсоткову ставку. Причому, знижка від «Рівнів лояльності» (загалом їх 6) додається до знижок, які діють в сервісі під час акцій. Не кажучи вже про те, що компанія постійно розігрує різні приємні призи для клієнтів.

Важливою для Moneyveo є і соціальна складова бізнесу. «Для нас важливо дотримуватися етичних та соціальних стандартів, які передбачають захист прав клієнтів, а також участь бізнесу у соціальних проєктах. Наприклад, ми реалізуємо власний HelpbyMoneveo, що включає допомогу військовим і хворим дітям, – резюмує Сінченко. – На нашу думку, це теж впливає на збереження довіри клієнтів та позитивного іміджу компанії загалом».

Качай гроші

Підсумковий бал – 87,37 зі 100

Замикає ТОП-5 лідерів рейтингу компанія Качай гроші. Вона також має чудові показники за більшістю критеріїв оцінки. Однак, є декілька претензій, через які ми утримали певну кількість балів: на сайті вказані суперечливі дані про ставки та комісії за першим та наступними кредитами; BankID є, але використовується лише для авторизації; відсутній мобільний додаток; немає цілодобової служби підтримки; немає інформації про пролонгацію кредиту в довідковому блоці.

За що Качай гроші можна похвалити, так це за мінімалістичний сайт без зайвих блоків та вкладок, але при цьому інформативний і зрозумілий для кожного клієнта, в також за максимальні бали в критеріях «Погашення» та «Бонуси і знижки». Це означає, що клієнт має змогу погасити кредит в особистому кабінеті на сайті, в касах банків, за допомогою терміналів самообслуговування, інтернет-банкінгу і за допомогою компаній-партнерів. А також те, що компанія проявляє лояльність як для нових клієнтів, видаючи їм першу майже безкоштовну позику, так і для постійних, для яких передбачені бонуси у вигляді збільшення терміну і суми кредитування та зниження відсоткової ставки.