Немає, напевно, такого кредиту, який не можна було б взяти в «Приваті». Іпотека, кредити на авто, споживчі позики, кредити готівкою, кредити на картку – все це є в асортименті найбільшого українського банку. Але взятий кредит потрібно погашати. Як погасити кредит Приватбанку? Є кілька способів. Все залежить від того, як ви будете це робити – готівковим чи безготівковим способом.
На надто зручний, але досі один з найпопулярніших способів погасити кредит – оплатити його готівкою в касі в відділенні. Для цього потрібно дати касиру картку банку, по якій ідентифікують вас і всі ваші кредити і вказати, який з них ви погашаєте. Після чого залишається лише віддати гроші. Все.
Плюси: можна погасити будь-яку суму, навіть з копійками.
Мінуси: є ризик застрягти в черзі до каси.
І кредитну картку, і звичайний кредит можна погасити через платіжні термінали Приватбанку. Довго шукати їх не доведеться. Вони є у всіх відділеннях банку, а також у багатьох магазинах і торгових центрах, а черга до терміналу, якщо вона є, рідко буває більше ніж 1-2 людини. Інтуїтивно зрозуміле меню допоможе легко розібратися, як це зробити.
Плюси: не треба йти до відділення, відсутність черг, можна погасити з картки будь-якого банку.
Мінуси: термінали не дають здачу. Тому треба або вносити суму, кратну 10 грн (мінімальна купюра, яку приймає термінал), або переводити здачу на «Скарбничку» або поповнювати нею мобільний телефон.
Будь-який приватівський кредит можна легко погасити в інтернет-банку Приват24. Для цього треба зайти у вкладку «Всі послуги» -> «Переказ коштів між Вашими рахунками». Потім вибрати, з якої картки/рахунку буде здійснюватися погашення, і яка картка або кредитний рахунок будуть погашатися.
Плюси: зручно, можна погашати, не виходячи з квартири.
Мінуси: якщо на рахунку бракує коштв, доведеться поповнювати в найближчому терміналі або відділенні.
Платіжна система Portmone також дозволяє погасити приватівську кредитку або кредит. Для цього користувачу системи потрібно зайти в «Каталог послуг» -> «Погашення кредитів». У списку можливих кредиторів потрібно вибрати Приватбанк.
Для здійснення платежу потрібно буде ввести номер кредитного рахунку, ІНН і ПІБ позичальника, суму оплати).
Потім заповнити реквізити платіжної картки, з якої погашається позика, і підтвердити платіж.
Плюси: зручно, можна погашати, не виходячи з квартири, причому картками будь-яких банків.
Мінуси: сервіс бере комісію – 1% від суми (але не менше 10 гривень).
Якщо довго не погашати заборгованість за кредитом, банк переведе його в розряд прострочених. Перші півроку він сам буде працювати з боржником, нагадуючи йому про його зобов'язання і пропонуючи їх виконати. Потім борг можуть продати або передати в роботу колекторам, які будуть куди більш наполегливими. Ну і найбільш неприємний можливий фінал – суд. Якщо за кредитом є застава, то він буде відчужений в рахунок погашення боргу.
Що ще Приватбанк робить з боржниками? Передає інформацію про прострочені кредити до створеного ним Українського бюро кредитних історій (УБКІ). Тому якщо не платити кредит Приватбанку, то з величезною часткою ймовірності позичити гроші більше не вдасться ніде.