Де взяти гроші на травневі, якщо банки відмовляють?

Найвигідніші пропозиції від МФО станом на кінець квітня

Буває, що гроші потрібні тут і зараз, а можливості перехопити у друзів чи рідних немає. Непердбачувані витрати доволі гостро відчуваються, коли за плечима немає фінансового опертя.
Зміст

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну банки неохоче кредитують нових клієнтів і доволі скупі на кредитні ліміти особливо з тими, хто з тих чи інших причин не може надати довідку про доходи або має неідеальну кредитну історію.

На виручку можуть прийти фінансові компанії, які мають відмінні від банківських скорингові моделі. Щоб отримати позику в МФО не потрібно надавати жодних додаткових документів, окрім тих, що встановлюють особу. Рішення про видачу кредиту зазвичай ухвалюється протягом 10 хвилин.

Небанківське споживче кредитування в Україні міцніє з 2010 року. Після ухвалення Закону «Про електронну комерцію» у 2015-му стрімкий розвиток набрав саме онлайн-сегмент такого кредитування, що призвело до зростання кількості клієнтів фінансових компаній на 40%. Того ж року МФО перевершили банки за обсягом позик, сумарно видавши кредитів на 10 млрд грн.

Розглянемо, що сьогодні може запропонувати ринок і на яких умовах.

Money4You

Тут можна оформити свій перший онлайн-кредит на суму від 500 грн до 15 тис. грн. Протягом перших 15 днів користування грошима процентна ставка для всіх клієнтів складе всього 0,01% на день.

За результатами комплексного аналізу даних скорингової системи цей термін може бути продовжений до 30 днів. Утім, потрібно уточнювати у компанії в кожному конкретному випадку, чи це можливо.

Приклад: Олег затопив сусідів. Ціна питання – 3 тис. грн. Але проблема, що в нього немає необхідної суми, адже він не планував нікого топити, в його місячному бюджеті ремонт просто не передбачений. До зарплати – два тижні. Олег не має кредитних карток, тільки зарплатну. А його скромний депозит у банку без опції дострокового зняття коштів.

Якщо Олег оформить в компанії Money4You онлайн-кредит на картку в 3 тис. грн на 14 днів, то повернути йому потрібно буде 3004,2 грн.

До речі, для повторних клієнтів з 26 квітня до 31 травня 2023 року діє промокод FIN25UA, який дає 25% знижки на наступну позику.

Рішення про видачу кредиту в компанії ухвалюється протягом 5 хвилин. Максимальна сума, яку можна отримати – 25 тис. грн (для повторних клієнтів).

Money4You кредитує на строк від 3 до 30 днів.

Компанія також пропонує функцію пролонгації, якою можна скористатися, якщо клієнт не встигає повернути гроші вчасно. Ця функція безкоштовна. Пролонгацією краще скористатися за 2-3 дні до закінчення терміну договору. Це може запобігти нарахуванню пені в разі затримки з оформленням пролонгації та збереже кредитну історію.

Також кредит можна погасити раніше терміну. Додаткові комісії за дострокове погашення не передбачені.

Для отримання грошей підійде картка будь-якого українського банку.

До речі, Money4You отримала звання «Стійка МФО» під час церемонії нагородження FinAwards-2023, адже вони одні з перших відновили кредитування на деокупованих територіях.

Moneyveo

Компанія пропонує два види кредитних продуктів:

  • «Смарт» – кредитування на строк від 1 до 20 днів;
  • «Комфорт» – кредитування на строк від 70 до 140 днів.

Ці продукти відрізняються сумами, які можна отримати. Так, за умовами «Смарт» видаються позики від 500 грн до 25 тис. грн, а за умовами «Комфорт» – від 8 тис. грн до 22 тис. грн.

Компанія також пропонує ставку 0,01% на день на першу позику. Утім, максимальна сума першого кредиту – 17 тис. грн.

У разі виникнення прострочень Moneyveo пропонує 3 дні пільгового періоду.

CreditPlus

Новим клієнтам компанія видає перший кредит на суму до 15 тис. грн зі зниженою процентною ставкою 0,01% на день.

Постійним клієнтам сума підвищується до 25 тис. грн. Процентна ставка ж складає 1,99% на день.

CreditPlus має програму лояльності, в межах якої клієнти можуть отримувати знижки на стандартну процентну ставку. Рівень знижки можна переглянути в особистому кабінеті.

Компанія також пропонує послугу пролонгації.

CreditPlus була визнана найкращою МФО-онлайн за версією FinAwards-2023.

MyCredit

Для нових клієнтів максимальна сума позики, яку пропонує компанія, не може перевищувати 12 тис. грн. Сума збільшується з кожним новим кредитом, максимум – 18 тис. грн.

Мінімальна сума позики – 100 грн.

Процентна ставка на перший кредит – 0,01% на день до 15 днів користування. У разі потреби кредит можна продовжити до 30 днів, але за повною ставкою – 2,5% на день. Продовжувати кредити можна необмежену кількість разів.

Наразі MyCredit кредитує на строк від 1 до 30 днів.

Позику можна погасити достроково. Відсоток нараховуватиметься тільки за фактичний час користування кредитними коштами.

CreditKasa

Новим клієнтам компанія пропонує позики від 600 грн до 20 тис. грн. У разі ухвалення заявки гроші приходять на картку протягом 8 хвилин (повторний кредит – до 3 хвилин).

Стандартна процентна ставка – 3% на день. До позичальників, які сумлінно здійснюють платежі, застосовується знижена ставка 2,5% на день.

Є пропозиція пільгової ставки 0,01% на день. Застосовується вона індивідуально після оформлення заявки.

Строк кредитування – від 2 до 30 днів.

На довший строк (до 300 днів) і більші суми (до 50 тис. грн) можна оформити позику через сервіс «На все» від CreditKasa.

Базова періодичність сплати відсотків – 14 днів. Стандартна процентна ставка – 1,5% на день, знижена – 1,2% на день. Комісія за видачу кредиту – 15% від суми.

За версією FinAwards-2023 CreditKasa має найкращий клієнтський сервіс і є найкращою МФО за якістю обслуговування клієнтів.

Як вигідно взяти кредит в МФО. Поради

1. Перед оформленням договору з фінансовою компанією уважно вивчіть його умови. Насамперед зверніть увагу на реальну процентну ставку, а також на розміри комісій (якщо вони є), штрафів і пені в разі несвоєчасного виконання умов договору. Так ви розумітимете, скільки вам доведеться заплатити в підсумку.

2. Кредитні гроші потрібно повертати, тому не беріть більше, ніж необхідно. Від суми кредиту залежатиме розмір відсотків і всіх інших платежів.

3. У разі виникнення фінансових складнощів не бійтесь контактувати з компанією і робіть це вчасно. Вам можуть запропонувати різні варіанти виходу зі скрутної ситуації, наприклад, продовжити строк дії договору без застосування штрафних санкцій.

4. Розраховуйте свої фінансові можливості та наявне кредитне навантаження. Навряд чи мудро оформлювати чергову позику, якщо кредитне навантаження перевищує 50% вашого доходу.

5. Пам’ятайте, що всі компанії – клієнтоорієнтовані, але вони – не благодійні організації. Їхня бізнес модель ґрунтується на видачі кредитів під доволі високі відсотки. Користуватися послугами МФО потрібно з розумом. Наприклад, оформити позику, щоб справити враження на дівчину – не розумно.