sportbank – ще один мобільний банк

Щось нове або десь ми таке вже бачили?

Два роки тому на українському банківському ринку з'явився новий проект – monobank. «Перший в Україні мобільний банк», як зазначено на його сайті, швидко став популярним. Ідея обслуговувати клієнтів через мобільний додаток, не маючи своїх банківських відділень, довела свою життєздатність і сподобалася як клієнтам, так і конкурентам. Не дивно, що на ринку стали з'являтися і інші «мобільні банки». Останній – sportbank – запустився в жовтні. Finance.ua розбирався, що він із себе представляє.

sportbank позиціонує себе як банк для людей з активним способом життя, яким пропонуються особливі бонуси. Це вже третій в Україні «мобільний банк». Другим був todobank, який запустив харківський Мегабанк. Але той вийшов локальним, оскільки його картки видають тільки в Харкові, і поки невідомо, коли їх можна буде отримати в інших містах.

sportbank підійшов до питання глобальніше. Сьогодні його картки можна отримати в більшості обласних центрів. Зробити це можна у відділеннях Оксі Банку, а там, де їх немає – у відділеннях фінансової компанії «Файна Готівка».

Отже, sportbank – що це таке?

Мобільний додаток

Додаток sportbank майже повністю повторює програму monobank, але виконаний в іншому кольорі:

Правда, його функціонал поки не вражає. З його допомогою можна поповнювати карту, управляти налаштуваннями її та карткового рахунку, поповнювати мобільний, переводити гроші на картки інших банків, переглядати список транзакцій, накопичений кешбек, зв'язуватися з підтримкою через популярні месенджери. І це, мабуть, все.

Оформлення карти

Цей процес повністю запозичений у monobank. Потрібно спочатку завантажити додаток, потім сфотографувати документи, заповнити дані про себе і вибрати спосіб отримання картки.

Спосіб отримання – це самому забрати картку в відділеннях Оксі Банку або «Файна Готівка». Виняток – Київ. У столиці можна замовити її безкоштовну доставку кур'єром.

Картка

Поки sportbank працює тільки з Mastercard. Пластикова картка виглядає так:

Видаються лише дебетові картки, прив'язані до рахунку в Оксі Банку, без кредитних лімітів. На відміну від mono, який за картками своїх бета-тестерів щедро виділяв по 100 000 гривень початкового кредитного ліміту. Хоча, в додатку sportbank натякає на те, що незабаром кредитний ліміт з'явиться і у нього.

Але поки нуднувато ...

Кешбек

Кешбек нараховується тільки на витрати в так званих «спортивних категоріях»:

  • магазини спорттоварів та одягу;
  • спортклуби, секції, студії танців;
  • боулінг і більярд.

Правда, справедливості заради варто відзначити, що за ним відразу дається 10% кешбеку, що чимало.

Як і по карткам monobank, виплата винагороди можлива тільки після того, як кешбеку накопичиться мінімум на 100 гривень. Але в sportbank вирішили відзначитися тим, що його максимальну суму збільшили з 500 до 555 гривень.

Поповнення і зняття

Оскільки картка дебетова, то почати з нею працювати можна тільки попередньо поповнивши. Її поповнення ззовні (як за допомогою СЕП, так і P2P-перекладами) – безкоштовне, що радує.

А ось вивести гроші з картки без комісії не вийде. За це банк візьме 0,75% + 2 гривні.

Безкоштовно знімати готівку можна в банкоматах і касах Оксі Банку. У банкоматах інших банків це можна безкоштовно зробити 5 разів на місяць. Всі решта – 10 гривень за операцію.

З тарифами по карті можна ознайомитися на сайті проекту.

Відсоток на залишок

Відсоток на залишок власних коштів (а інших поки бути не може) – всього 2% річних. Причому на суму від 100 гривень. Як і в mono, послугу нарахування відсотків потрібно активувати.

Тобто для зберігання грошей карта sportbank поки мало цікава. Поповнювати її є сенс лише на ту суму, яку плануєш з неї витратити.

Плани на майбутнє

Судячи з ілюстрацій в додатку, у sportbank великі плани на майбутнє:

У перспективі банк планує впровадити:

  • відкриття кредитних ліній;
  • оплату комуналки;
  • розстрочку;
  • лінійку депозитів;
  • сумісність з Apple Pay і Google Pay.

Але навіть якщо все це буде реалізовано, вийде всього лише урізаний клон законодавця моди – monobank. Наскільки він буде успішний, багато в чому залежить від того, як злагоджено все це буде працювати.