Як заробити на онлайн-обміні валют
Розбираємося на конкретних прикладах
Традиція зберігати заощадження (повністю або частково) в іноземних грошових знаках зумовила необхідність проведення процесу валютообміну.
До лютого 2019 року він був однозначно пов'язаний або з походом в банк, або в обмінники, що відкрилися на кожному розі. У лютому все змінилося: Національний банк в рамках лібералізації валютної політики дозволив онлайн-обмін іноземної валюти з використанням банківських веб- і мобільних додатків.
Спочатку банків, що пропонують послугу онлайн-валютообміну, було всього 9. Наразі їх більше тридцяти, і число постійно зростає.
Finance.ua детально вивчив, як проходить процес онлайн-валютообміну, і підготував кілька корисних рекомендацій для тих, хто вирішить ним зайнятися.
У роботі над статтею були використані відомості, отримані від учасників форуму Finance.ua.
Фінансові поради та лайфхаки – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб завжди мати під рукою корисну інформацію.
Перш ніж купувати або продавати долари або євро, непогано б дізнатися курс онлайн-валютообміну в тому чи іншому банку. І тут ми не можемо не згадати простий, але дуже зручний ресурс, створений нашим форумчанином під ніком mustbe. Розміщений він на сайті https://mustbe.ml/kurs/ і має такий вигляд:
Дані оновлюються кожні півгодини, є сортування, що дозволяє порівняти курси в різних банках, а також виділено кращі курси (найвища купівля і найдешевший продаж доларів і євро).
Окрім того, наші колеги з порталу «Мінфін» запустили застосунок з курсами валют для платформ Android та iOS. Наразі там можна знайти дані по курсах міжбанку, банків, обмінників та НБУ. Скоро застосунок оновиться, і в ньому з'являться курси криптовалют і багато нових та цікавих функцій.
Отже, ви визначилися з банками, в яких зазвичай зустрічаються більш вигідні курси. Що далі?
Перш за все, треба стати клієнтом цього банку. Відкрити в ньому необхідні для валютообміну картки і рахунки. А також поповнити їх грошима.
Наприклад, щоб купити валюту, потрібно покласти гривню на картку або поточний рахунок. А якщо планується продаж валюти, то класти треба долари або євро, і зробити це можна буде тільки через касу відділення.
В якому банку здійснювати валютообмін, кожен вирішує для себе сам. Логічно, що чим в більшій кількості банків відкриті рахунки або картки, тим більший простір для маневру.
Після тривалого вивчення ми вирішили зупинитися на трьох банках і детально розглянути, як проходить процес валютообміну.
Для валютообміну в Альфа-Банку знадобиться відкрити один з трьох тарифних пакетів:
- White;
- Black;
- Graphite.
Кожен з цих пакетів дозволяє відкрити дві картки: основну – в гривні і одну картку в іноземній валюті.
Для проведення валютообміну цілком достатньо найпростішого і найдешевшого в обслуговуванні пакета White.
Якщо ж знадобиться відкрити ще одну картку в іншій валюті, можна через додаток Alfa Mobile замовити картку під назвою Fast Card. Її відкриття та обслуговування буде абсолютно безкоштовним за умови, що хоча б раз на 180 днів будуть якісь рухи по картковому рахунку.
Потім по всіх картках треба підключити безкоштовні push-повідомлення. Ось як виглядає вікно онлайн-обміну в додатку Alfa Mobile:
Треба лише вибрати напрямок обміну (з якої валюти на яку міняти), а додаток сам підставить потрібні картки. Якщо ж картки в потрібній валюті немає, то цей напрямок буде недоступний.
При валютообміні з однієї картки списується сума в гривні або валюті, а на іншу – зараховується еквівалент за курсом.
Для тих, хто обмінює суми від $1000, доцільно використовувати новий мобільний додаток Альфа-Банку Sense Super App. У ньому реалізована функція замовлення «індивідуального курсу».
Що мається на увазі: якщо банк, наприклад, продає долари по 26,99 гривні, а ви хочете купити дешевше (або навпаки, продати дорожче), ви створюєте заявку на індивідуальний курс обміну:
У банку розглядають заявку і або приймають її, або пропонують клієнту свій варіант курсу. У разі, якщо клієнт приймає запропонований банком курс, він підтверджує його, і проводиться валютообмін на вказану раніше суму.
Лайфхак №1: до того моменту, поки ви вирішите купувати ту чи іншу валюту, гривню в Альфа-Банку краще зберігати на спеціальному поточному рахунку «Ощадний». При цьому можна буде отримати додаткову вигоду за рахунок відсотків.
Гривню з карткового рахунку можна або зняти в касі або банкоматі (попередньо варто ознайомитися з умовами безкоштовного зняття і обмеженнями по сумі для кожного пакета), або переказати на рахунок в іншому банку.
Валюту доведеться знімати тільки в касі банківського відділення. Двічі на місяць Альфа-Банк дозволяє зробити це безкоштовно.
Щоб проводити операції з онлайн-валютообміну, в Юнекс Банку найзручніше оформити дебетову картку Unex Smart. До неї додатково відкриваються поточні рахунки в доларах США і євро. Всі ці операції проводяться без комісії.
Для тих, кому потрібна картка в доларах або євро – можна відкрити валютну картку і використовувати її для обміну. Це теж безкоштовно.
Провести операцію валютообміну можна у веб-версії Інтернет-банку. Клікнувши по іконці «обмін валют», треба вибрати напрямок обміну, тобто вказати, з якого рахунку треба списувати, а на який – зараховувати:
Після зазначення точної суми для обміну і натискання кнопки «обміняти» відбувається автоматичне списання коштів з вихідного рахунку і зарахування на рахунок для покупки.
Зняти куплену валюту (або гривню) з поточного рахунку без комісій можна в касі банку.
Завдяки тому, що Юнекс Банк утримує дуже вузький коридор між курсами покупки та продажу (зазвичай у межах 10-11 копійок), тут часто можна зустріти одну з найкращих пропозицій на ринку з купівлі або продажу валюти. Але є і мінус. Щоб зберегти такий курсовий коридор при підвищеній волатильності, банк може кілька разів на день змінювати котирування у відповідь на курсові рухи на ринку. Якщо плануєте заробляти на купівлі та продажу валюти, за цими змінами краще стежити.
Крім того, можна отримати додатковий дохід, використовуючи гривневу картку Unex Smart ще і як розрахункову. Банк платить 6% річних на залишок, що можна порівняти з терміновими депозитними вкладами в декотрих банках, а також виплачує кешбек до 25% по обраних категоріях – вибирати їх потрібно щомісяця.
Картку банку можна поповнити безкоштовно. Причому як в терміналах самообслуговування, так і з карток інших банків.
Для здійснення валютообміну в цьому банку не знадобляться картки: його можна проводити між поточними рахунками в гривні, доларах і євро.
Комісії при валютообміні відсутні. Попередній ліміт максимальної покупки на день по одному клієнту становить $500 тисяч, але обсяг може бути збільшений після узгодження такої операції зі своїм менеджером.
Максимальна сума на день по одному клієнту не обмежена, що дуже зручно для клієнта.
Зняття готівкової валюти можна здійснити в касі банку без комісії.
Провести операцію валютообміну можна як у веб-версії, так і в мобільному додатку FREEBANK. Це дає клієнту велику маневреність і можливість проводити операції в будь-який час.
Найпоширеніший спосіб – це так званий «арбітраж».
Іноді буває так, що курс продажу валюти в банку онлайн вигідніший, ніж курс купівлі в тому чи іншому обміннику. Ті, хто про це знає, користуються цим і заробляють. Треба всього лише здати валюту в обміннику, отриману гривню покласти на картку в банк, в якому відкриті рахунки для валютообміну, – і купити валюту назад.
Лайфхак №2. Ті, хто вирішив заробити на арбітражі, повинні відмінно розбиратися в банківських послугах. Наприклад, знати, як швидко і без комісії поповнити гривневі або валютні картки. А також – які банки оперативно змінюють курси онлайн-обміну, а які – «гальмують». Наприклад, в Альфа-Банку та в Банку Кредит Дніпро за день курси можуть поміняти 7-8 разів в залежності від волатильності ринку.
Крім того, можна спробувати себе в ролі «серфера» на валютних «хвилях». Уважно спостерігаючи за курсом, можна спробувати продати валюту на піку зростання, а потім викупити, коли вона подешевшає. Цього року таких хвиль було чимало. На багато розраховувати не варто, але 15-20, а іноді і 30 копійок на доларі заробити цілком реально. Це рівносильно тому, щоб три місяці протримати гривню на картці під відсоток.
Найголовніше, що варто розуміти: займаючись онлайн-валютообміном, можна не боятися, що хтось вихопить з рук пачку валюти (що нерідко бувало в бурхливі 90-і), підсуне фальшиву купюру (що часом трапляється і зараз), ти помилишся, рахуючи гривню.
Нарешті, весь цей час гроші знаходяться в банку, цілими й неушкодженими. А при розміщенні їх під відсоток (в перервах між операціями валютообміну) приносять ще й додатковий дохід.
Лайфхак №3. Якщо, плануючи купівлю валюти, ви завчасно поклали гривню на картковий рахунок, є сенс тримати її там, де відсоток вищий. А в день, коли здійснюватиметься купівля, або за день-два до цього – перевести в той банк, в якому плануєте купувати. Так можна додатково заробити на відсотках на залишок по картці.
- Онлайн-валютообмін – дуже зручний насамперед тим, що здорово економить час на здійснення операції. Крім того, її можна здійснювати майже в будь-який час доби (банки встановлюють деяке обмеження за часом, треба уточнювати в кожному конкретному банку).
- За допомогою онлайн-валютообміну можна міняти як велику, так і дрібну суму, при цьому необов'язково кратно якийсь купюрі. Особливо це зручно, коли потрібна гривня на витрати, і можна обміняти рівно стільки, скільки потрібно (наприклад, 329 доларів або 753 євро).
- Спостерігаючи за табличкою з курсами, простіше «зловити» вигідний курс валютообміну і зафіксувати його, здійснивши операцію.
- До валютообміну треба готуватися заздалегідь: відкрити картки в потрібному/потрібних банку/банках, завчасно поповнити їх гривнею або валютою.
- Гривню можна переміщати між банками за допомогою платежів за реквізитами і таким чином вибирати більш вигідні курси.
- Банківські тарифи краще вивчити заздалегідь, щоб не переплачувати на комісіях.