Як зняти валюту з картки іноземного банку

І скільки це коштує

Три роки тому НБУ дозволив українцям без зайвої бюрократії відкривати рахунки за кордоном. В результаті сьогодні багато як громадян України, так і іноземців, які тут живуть, мають картки іноземних банків. Читачі Finance.ua попросили з'ясувати, де можна зняти валюту з таких карток і скільки це коштує.

Поряд з картками українських банків (як гривневими, так і валютними) в Україні користуються картками зарубіжних банків: американських, французьких, німецьких, останніми роками дуже часто – польських, а також інших країн. Такий пластик може бути як у іноземців, які працюють в Україні або навчаються в наших ЗВО, так і у наших громадян, які працюють або мешкають за кордоном.

Відкрити картку або рахунок за кордоном для українців останніми роками стало набагато простіше. Раніше для цього було потрібно отримувати індивідуальну ліцензію від НБУ, але з березня 2017 року регулятор її скасував. Якщо людина офіційно працює за кордоном, перебуває там в тривалому відрядженні, навчається у ЗВО, то вона без проблем зможе оформити картку місцевого банку. Але іноді виникає необхідність зняти гроші з такої картки і в Україні.

Якщо потрібна гривня, то все просто. Зняти гроші з валютної картки можна в будь-якому банкоматі, який переведе їх в гривню за курсом свого банку. Відмінності будуть лише в розмірі комісій. Але якщо потрібна валюта, то це складніше. Адже валютних банкоматів в Україні немає.

В цьому випадку ми рекомендуємо кілька варіантів, вибір яких залежить від суми, яку потрібно зняти, і термінів отримання грошей. А ще ми радимо підписатися на наш телеграм, де ми публікуємо багато фінансових лайфхаків.

Якщо потрібна невелика сума (до $1000)

У цьому випадку простіше зняти валюту в касі українського банку. Finance.ua обдзвонив понад 20 найбільших банків, що працюють з фізичними особами. Приблизно половина відповіли, що в принципі не видає валюту з карток іноземних банків. 

У 10 банках можливість отримати валюту є. Але доведеться заплатити комісію – 1,5-3% від суми зняття.

При цьому у кожного банку – свої умови. Наприклад, Креді Агріколь Банк не видасть за один раз валюту в еквіваленті, що перевищує 150 000 гривень. Укрсиббанк для тих, хто не є його клієнтом, встановив максимальний ліміт на таку операцію в 1999 євро.

Практично всі підкреслюють: велику суму треба замовляти заздалегідь. Наприклад, в Банку Південному треба робити замовлення, якщо сума зняття перевищує 1000 доларів або євро; в Укргазбанку без попереднього замовлення не видадуть більше 3000 доларів.

Якщо потрібно зняти велику суму

3% від 100 доларів – ніби як і небагато. Але якщо потрібно перевести в готівку, наприклад, 2000 євро, то комісія складе вже 60 євро, а якщо 5000 чи 10 000, то за це доведеться платити вже сотні. Щоб цього уникнути, краще витратити трохи часу і діяти таким чином:

  1. Відкрити картку в потрібній валюті в українському банку. Зняти валюту з неї дешевше і простіше, ніж з зарубіжної картки.
  2. Переказати валюту з картки іноземного банку на картку українського.
  3. Зняти валюту в касі українського банку без комісії.

Непоганий варіант – відкрити для цих цілей картку з пакету Ultra (якщо потрібен рахунок тільки в доларах) або Platinum Black (якщо потрібні дві картки в доларах і євро) в Альфа-Банку. І зарахування, і зняття валюти з неї в касі банку два рази на місяць буде безкоштовним.

Щоб переказати валюту з іноземної картки на українську, рекомендуємо скористатися одним з трьох варіантів.

Системи міжнародних переказів TransferGo або TransferWise

За допомогою цих сервісів можна здійснювати перекази між картками різних країн, в різних валютах. Наприклад, відправити євро з Німеччини, а в Україні отримати на вибір євро, долари або гривню. Комісія залежить від швидкості переказу, але вона вочевидь менша, ніж плата за переведення в готівку в касі українського банку.

TransferGo пропонує такі умови:

Якщо треба переказати 2400 євро протягом 30 хвилин, комісія складе 2,99 євро. А якщо одержувач готовий потерпіти до вечора наступного банківського дня, то вона буде вдвічі меншою.

TransferWise працює трохи інакше. Невелику суму (до 2500 євро) тут можна переказати на вибір: швидко і дорого (набагато дорожче, ніж у TransferGo) або довго (пару днів), але дешево (дешевше, ніж у TransferGo).

Переказувати швидко великі суми (від 2500 євро) система не пропонує.

Swift-платіж з рахунку іноземного банку

Можна провести Swift-платіж з рахунку іноземного банку на валютну карту в українському банку. Цей спосіб також підходить для великих сум. Банки-відправники, які проводять такі платежі, як правило, беруть від 0,2% до 1,5% комісії. Але у кожного є мінімальна сума, яку доведеться заплатити за послуги в будь-якому випадку. Залежно від банку, вона може бути від 5 до 50 доларів. Українські банки за зарахування Swift-платежу окрему комісію не беруть.

Для отримання такого переказу навіть не обов'язково мати картку українського банку. Достатньо реквізитів валютного рахунку для Swift-платежів і доступ до іноземної системі Інтернет-банк, щоб відправити платіж.

Вартість Swift-платежу буде нижчою, ніж просто знімати валюту в касі українського банку, але все ж обійдеться значно дорожче, ніж комісія в TransferGo або TransferWise.

Сервіс міжнародних переказів від Альфа-Банку

У разі, якщо перші два варіанти не підходять, можна скористатися сервісом MoneyTransfer ​від Альфа-Банку:

Зручність даної системи в тому, що достатньо ввести номер картки одержувача, реквізити вихідної картки (номер, термін дії, CVV-код) і суму переказу. Переказ відбувається практично миттєво. Але за швидкість доведеться заплатити: така послуга у Альфа-банку обійдеться в 2% від суми переказу.

Очевидна перевага системи – вона охоплює практично весь світ: в Україну так можна переказати гроші з 51 країни світу; з України – в 97 країн. 2% – це дешевше, ніж в більшості варіантів зняття через касу.

Як видно, вибір способу зняття валюти з картки іноземного банку залежить від комісії, яку доведеться заплатити, а вона, в свою чергу – від суми та терміновості переказу. Найдешевший варіант – скористатися не миттєвим трансфером в системах переказів на кшталт TransferGo або TransferWise, який можна буде отримати через день-два. Якщо ж гроші потрібні терміново (і сума невелика), то валюту можна зняти в касі одного з українських банків.