Битва vip-кредиток від monobank

iron bank проти нової «картки без номеру»

monobank вийшов на ринок майже два роки тому і з тих пір число його клієнтів перевалило за мільйон. Великий успіх проекту і його чорної кредитної картки привів до того, що будь-який новий продукт monobank приковує до себе підвищену увагу користувачів і «під мікроскопом» розглядається конкурентами. Привілейовані «картки без номеру», які нещодавно презентував його співзасновник Олег Горохівський – не виняток. Це вже друга після iron bank кредитка monobank для vip-клієнтів. Ми вирішили порівняти дві vip-карти від «mono». Ось що з цього вийшло.
Зміст

Дизайн

Iron bank – карта MasterCard класу World Elite. Вона виготовлена з металу і випускається в одному дизайні. Оскільки вона залізна, то міцніша, ніж звичайні пластикові картки, і виглядає незвично, привертаючи увагу.

«Картка без номеру» – це платинова картка класу Visa Infinite або MasterCard World Elite. Випускається в трьох кольорах – чорному, рожевому і сталевому і зроблена зі звичайного пластика.

Резюме

Металева карта виглядає більш стильно. Хоча це питання смаку і особистих вподобань.

Оформлення

Карту iron bank можна отримати безкоштовно, якщо розмістити в monobank депозит на 400 000 гривень або 20 000 доларів/євро. У цьому випадку її обслуговування буде безкоштовним. Без такого вкладу за оформлення залізної карти доведеться викласти 2000 гривень.

«Картку без номеру» можна випустити за 500 гривень. Причому не тільки одну, а при бажанні і дві – VISA та/або MasterCard.

Резюме

«Картку без номеру» оформити набагато дешевше, але якщо є великі депозити в monobank, то «залізна карта» буде взагалі безкоштовною.

Обслуговування

Обслуговування картки iron bank коштує 6000 гривень на рік (якщо не оформляти депозит).

Вартість обслуговування «картки без номеру» – 250 грн на місяць (або 3000 грн на рік). Якщо ж замовити відразу дві карти – і VISA, і MasterCard – то їх річне обслуговування обійдеться в 3600 гривень.

Резюме

«Картка без номеру» обходиться набагато дешевше.

Пільговий період

У «картки без номеру» пільговий період майже вдвічі більше, ніж у iron bank – 62 і 30 днів відповідно.

Резюме

Тут явний лідер – «картка без номеру».

Кешбек

По обох картах можна вибрати, як буде нараховуватися кешбек – грошима в категоріях, або «милями». Щоб заробити «милі», потрібно витратити мінімум 1000 гривень. І нараховуються за таким принципом. За кожну витрачену тисячу картою iron bank на бонусний рахунок буде «падати» 20 миль, картою platinum – 15 миль. Якщо вибрати Кешбек грошима, то, в залежності від категорії, він може досягати 20% від витраченої суми.

Перейти з одного методу нарахування на інший можна в будь-який момент. При цьому нарахований кешбек з гривень в милі переводяться за курсом 1:1, а ось милі в гривні перевести не вийде – вони «згорають».

Резюме

Тим, хто багато літає, цікавіше оформити iron bank, у якій більш вигідний «мильний» Кешбек. Якщо ж платити кредиткою не тільки за авіаквитки, то краще вибрати кешбек за категоріями. В цьому випадку переваг не буде ні в одної з карт.

Відсоток на залишок власних коштів

І по карті iron bank, і по «карті без номеру» нараховується 10% на залишок власних коштів. При цьому, якщо клієнт оформить обидві ці карти еліт-класу, то нарахування відсотків буде включено тільки по одній з них.

Резюме

Тут переможця немає.

Користування кредитом поза пільгового періоду

Якщо вийти з грейс-періоду, то плата за користування грошима банку для власників обох карт буде однаковою – 3,1% на місяць або 37,2% річних.

Резюме

Тут переможця немає.

Бонуси для власників карток

Обидві vip-картки «заточені» під мандрівників. Тому ключовими бонусами для власників стали безкоштовний доступ до всіх бізнес-залах очікування від MasterCard і Lounge Key в більш ніж 450 аеропортах по всьому світу, а також послуга Fast Line, що дозволяє швидко проходити всі формальності в аеропорту.

Резюме

Тут переможця немає.

Зняття готівки

Зняття готівки в Україні з картки iron bank:

  • свої кошти – з комісією 0,5%;
  • кредитні кошти – з комісією 3%.

Зняття готівки в Україні з «картки без номеру»:

  • свої кошти – з комісією 0,5%;
  • кредитні кошти – з комісією 3,5%.

За кордоном з картки iron bank можна без комісії зняти кошти (мова про свої, а не кредитні) на суму 10000 гривень (в еквіваленті), з «картки без номеру» – вдвічі менше.

Резюме

Для зняття коштів вигідніше оформити iron bank.

Технологічність

І iron bank, і «картка без номеру» випускаються з чіпом та NFC модулем для безконтактних платежів. Обидві підтримуються мобільними платіжними системами Apple Pay і Google Pay.

Резюме

Тут переможця немає. В обох картах по максимуму використовуються сучасні технології.

Висновок

Iron bank – незвичайна залізна карта, яка привертає увагу до себе і її власника дизайном і матеріалом виготовлення. Є люди, яким вона буде цікава тільки через це. На неї варто звернути увагу тим, хто багато літає і знімає готівку за кордоном. Плюс вона може бути абсолютно безкоштовною, якщо у вас є 400 000 гривень або 20 000 доларів для депозиту.

Що до «картки без номеру», то у неї немає безкоштовних варіантів використання. Зате вона набагато вигідніша в плані вартості випуску та обслуговування, а також дозволяє вдвічі довше безкоштовно користуватися грошима банку в пільговому періоді. Все це, на наш погляд, робить її цікавою для більш широкої аудиторії vip-клієнтів.