6 фішок додатку monobank, про які ви могли не знати

Ігри, Shake to pay, режим «Інкогніто» та інше

2,5 мільйона нових клієнтів за 2,5 роки – такі поточні результати роботи команди monobank. Цей проєкт буквально увірвався на банківський ринок України в листопаді 2017 року. І сьогодні важко зустріти людину, яка б про нього не чула. Головна причина настільки вражаючого старту – функціональний і водночас простий у використанні мобільний додаток. За його допомогою можна робити зі своїми з грошима все що завгодно лише за кілька натискань на екран смартфона. І у цього додатка є кілька зручних фішок, про які ви могли не знати.
Зміст

Shake to pay

Однією з перших новинок, яку презентували розробники monobank, стала технологія Shake to pay. Її суть полягає в тому, що якщо потрясти смартфон з відкритим додатком monobank, вмикається пошук розташованих поруч пристроїв.

Якщо хтось поблизу зробить те саме, то додатки знайдуть один одного і активують функцію Р2Р – переказу між двома картками.

Це особливо зручно, коли потрібно переказати гроші на картку людині, якої немає в списку ваших контактів. Одній не доведеться надиктовувати номер картки, а другій – вводити його вручну.

Спільна оплата рахунку

Ви разом з друзями відпочиваєте в кафе або ресторані, зробили спільне замовлення і при оплаті вирішили поділити рахунок на всіх. Раніше для цього доводилося скидатися готівкою. Часто у когось її не виявлялося, доводилося позичати, потім віддавати. Загалом – дуже незручно!

Клієнти monobank можуть вийти з цієї ситуації набагато простіше й елегантніше.

  1. Хтось один оплачує рахунок своєю карткою або смартфоном. Після чого відкриває додаток monobank, у виписці знаходить цю витрату (вона буде останньою), натискає на неї і внизу обирає «Спільна оплата».
  2. Далі з'явиться вікно, де потрібно вказати суму, яка буде ділитися на всіх. На цьому етапі той, хто оплатив, може виключити з чека вартість свого замовлення, а решту суми запропонувати до оплати іншим.
  3. Потім потрібно обрати тих, хто буде платити. Це можна зробити самому зі списку контактів у додатку, а можна використовувати той же Shake to pay. Якщо кожен з друзів запустить додаток і потрясе смартфон, то ваш телефон виявить їх сам і запропонує додати в список для оплати.
  4. На наступному етапі потрібно вказати, як саме ділити чек – конкретну суму для кожної людини – і відправити всім запит на оплату.
  5. Після цього кожному учаснику процесу прийде запит про спільну оплату на відповідну суму, який потрібно підтвердити. Друзі натискають «оплатити» – і всі гроші, за винятком вашої частки, впадуть на вашу картку. Все.

Платити спільно можна як власними, так і кредитними коштами. Комісія за використання останніх не береться.

Нагадування

Забуваєте вчасно поповнити телефон або картку дитини? Не проблема. Додаток monobank сам нагадає про це. Потрібно лише скористатися функцією «Нагадування» в меню «Ще».

Нагадувань може бути два: про переказ на чиюсь картку і поповнення телефону.

Ось такий вигляд має налаштування нагадування про поповнення мобільного:

Можна зробити так, щоб воно спрацьовувало з періодичністю раз на:

  • тиждень;
  • 4 тижні;
  • місяць.

Якщо періодичність не вказати, то спрацює тільки раз у задану дату.
Нагадування про поповнення картки можна створити тільки для тих карток, які є в адресній книзі. Вигляд це має такий:

Періодичність та сама.

Досить зручна і, на наш погляд, недооцінена функція. Вона не тільки нагадає про платіж, але відразу вкаже і його суму.

Режим «Інкогніто»

Корисна фішка для тих, хто не хоче «світити» залишки на рахунках. Не хочете, щоб хтось в людному місці підгледів, скільки грошей у вас на картці? Вмикайте режим «Інкогніто».» Зробити це можна, обравши його у меню, що випадає при тривалому натисканні на іконку програми, або у вкладці «Ще». Після цього всі ваші баланси будуть приховані. Вигляд це має такий:

Видалення картки з невикористовуваних гаманців

Нещодавно в додатку з'явилася функція, яка дозволяє видаляти картку з електронних гаманців на інших пристроях. Ось який це має вигляд:

Може стати в нагоді, якщо ви, наприклад, тимчасово користувалися чиїмись смарт-годинником або смартфоном, потім повернули їх, але забули видалити свою картку. Та й взагалі зручно, коли це можна зробити віддалено з додатку.

Вбудовані ігри

«Не фінансами єдиними» – так вирішили розробники додатку monobank і вбудували в нього відразу дві нескладні, але симпатичні іграшки.

Перша гра називається Space Invader. Гра захована за оновленням балансу. Коли тягнете виписку вниз, вилітає ракета, і якщо ви встигнете натиснути на неї, поки вона не залишить межі екрану, починається гра. У ній треба ловити котів, ухилятися від астероїдів і коронавірусу.

Мета – набрати 100 очок (по одному за кожного кота, що падає), тоді буде присвоєна однойменна нагорода:

Найкращі гравці можуть навіть заробити приз. Один з творців monobank Олег Гороховський у своєму Телеграм-каналі сказав, що наприкінці вересня серед 10 лідерів гри буде проведено відкритий фінал, на якому розіграють 9 путівок на двох на матчі Ліги чемпіонів і головний приз – путівку на фінал Ліги чемпіонів.

Друга гра називається «Кіт-сосиска». Вона відкривається довгим натисканням на Банку. Розробники перетворили Кота на змійку, яка їсть українські банки і розбивається об НБУ:

Найкращим 5 гравцям, які показали найвищий результат, пообіцяли подарувати iPhone11.

Фішка, як показує практика, виявилася цікавою і затребуваною. Людей, які грають в ці прості, забавні ігри можна зустріти в метро, чергах в каси, в кафе за чашкою кави і багатьох інших місцях.

В цілому у додатку monobank набагато більше корисних фішок, якими люди користуються постійно: Р2Р перекази, поповнення мобільного, оплата комуналки, податків, штрафів та інших рахунків – все це реалізовано максимально просто і зручно. Ми лише нагадали про деякі можливості, які, на наш погляд, незаслужено обділені увагою окремих клієнтів. До того ж з кожним оновленням розробники додають щось нове. Тому список корисних фішок буде оновлюватися.