10 речей, які ви не знали про monobank
Що потрібно знати про «віртуальний банк»
У monobank немає інтернет-банку для настільних комп'ютерів. Така політика його засновників. Вони вважають, що комп'ютерні версії клієнт-банків не гарантують користувачеві безпечне управління рахунком. Тому їх клієнтами можуть стати тільки ті, у кого є смартфон.
Клієнтами monobank не зможуть стати власники старих смартфонів. Для роботи програми потрібна версія операційної системи Android 4.4 і вище або iPhone c версією iOS 10.0 і вище.
Спочатку monobank активно роздавав кредитний ліміт всім бажаючим і заохочував їх витрачати кредитні гроші вищим кешбеком. Зараз його політика змінилася в точності до навпаки. Тепер вища винагорода буде, якщо розраховуватися власними коштами. При розрахунках за рахунок кредитного ліміту кешбек за всіма категоріями складе 1% «брудними» (до відрахувань податку на прибуток і військового збору).
За допомогою мобільного додатку monobank можна без комісії і буквально в кілька торкань поповнити свій рахунок у будь-якого мобільного оператора. Правда, є обмеження. Безкоштовно можна провести до 50 поповнень в місяць, на загальну суму не більше 10 000 гривень. Якщо цей ліміт перевищити, буде братися комісія – 3 гривні за платіж. Також зручно реалізовано можливість поповнення номерів із ваших контактів – потрібно просто вибрати ім'я з адресної книги. Вводити номер не доведеться, система підтягне його сама.
Незважаючи на те, що monobank позиціонує себе, як «банк без відділень», у клієнтів є можливість поповнити депозит або картковий рахунок у гривні через відділення Універсал Банку, Таскомбанку і А-банку.
З валютою складніше. Внести готівкову валюту на картковий рахунок або депозит можна у відділеннях Універсал Банку і Таскомбанку, а отримати – тільки у відділеннях першого. Комісія за зняття валюти з картки складе 0,9%. Депозит і відсотки за вкладом у валюті можна зняти без комісії.
Це потрібно зробити, якщо знімати валюту від $1000 або гривню в сумі від 50 000.
За допомогою monobank можна оплатити без комісії електроенергію, воду та інші комунальні платежі. З багатьма комунальними підприємствами у банку укладено відповідні договори. Перелік їх назв доступний в пункті меню «Комуналка і інтернет».
Якщо ж з організацією не укладено договір, комісія складе:
- при сумі платежів до 20000 грн (при цьому жоден з платежів не перевищує 10000 грн):
- безкоштовно за рахунок власних коштів;
- 2% за рахунок кредитних коштів.
Якщо загальна сума платежів більше 20000 грн або один платіж на суму понад 10000 грн, то комісія складе:
- 0,5% за рахунок власних коштів;
- 4% за рахунок кредитних коштів.
Маючи картку з кредитним лімітом, можна оформити безкоштовну розстрочку. Послуга називається «Покупка частинами». Сьогодні вона доступна в таких магазинах: «Алло», «Фокстрот», Comfy, «Цитрус», «КТС», ALOHA, FISHKIUA, AutoElectro.ua. Цей список постійно поповнюється.
На початку кожного місяця банк пропонує на вибір дві категорії витрат, за якими буде нараховуватися кешбек. Однак він не дуже любить підприємливих клієнтів, які здійснюють по картці операції виключно з кешбеком. У цьому випадку, за словами засновників, банк несе незаплановані втрати. Тому тим, у кого в поточному місяці такі операції перевищують якийсь пороговий рівень (який саме – не називають), в наступному відсоток кешбеку може бути знижений за всіма категоріями.