10 речей, які ви не знали про monobank

Що потрібно знати про «віртуальний банк»

monobank, він же «віртуальний банк» або «банк без відділень» – безперечно, один з найуспішніших кейсів на українському фінансовому ринку. Трохи більше, ніж за рік клієнтами mono стали понад 700 000 осіб. Проект продовжує розвиватися, приковуючи до себе увагу і клієнтів, і конкурентів. Finance.ua зібрав 10 фактів про віртуальний банк, які можуть бути цікаві як наявним його клієнтам, так і потенційним.
Зміст

У monobank немає десктопної версії інтернет-банку

У monobank немає інтернет-банку для настільних комп'ютерів. Така політика його засновників. Вони вважають, що комп'ютерні версії клієнт-банків не гарантують користувачеві безпечне управління рахунком. Тому їх клієнтами можуть стати тільки ті, у кого є смартфон.

Програма monobank працює не на всіх смартфонах

Клієнтами monobank не зможуть стати власники старих смартфонів. Для роботи програми потрібна версія операційної системи Android 4.4 і вище або iPhone c версією iOS 10.0 і вище.

Банк заохочує використання власних коштів для розрахунків

Спочатку monobank активно роздавав кредитний ліміт всім бажаючим і заохочував їх витрачати кредитні гроші вищим кешбеком. Зараз його політика змінилася в точності до навпаки. Тепер вища винагорода буде, якщо розраховуватися власними коштами. При розрахунках за рахунок кредитного ліміту кешбек за всіма категоріями складе 1% «брудними» (до відрахувань податку на прибуток і військового збору).

Безкоштовне поповнення мобільного

За допомогою мобільного додатку monobank можна без комісії і буквально в кілька торкань поповнити свій рахунок у будь-якого мобільного оператора. Правда, є обмеження. Безкоштовно можна провести до 50 поповнень в місяць, на загальну суму не більше 10 000 гривень. Якщо цей ліміт перевищити, буде братися комісія – 3 гривні за платіж. Також зручно реалізовано можливість поповнення номерів із ваших контактів – потрібно просто вибрати ім'я з адресної книги. Вводити номер не доведеться, система підтягне його сама.

Внести гривню можна у відділення тільки трьох банків

Незважаючи на те, що monobank позиціонує себе, як «банк без відділень», у клієнтів є можливість поповнити депозит або картковий рахунок у гривні через відділення Універсал Банку, Таскомбанку і А-банку.

Внести валюту можна у відділення тільки двох банків

З валютою складніше. Внести готівкову валюту на картковий рахунок або депозит можна у відділеннях Універсал Банку і Таскомбанку, а отримати – тільки у відділеннях першого. Комісія за зняття валюти з картки складе 0,9%. Депозит і відсотки за вкладом у валюті можна зняти без комісії.

Великі суми потрібно замовляти заздалегідь

Це потрібно зробити, якщо знімати валюту від $1000 або гривню в сумі від 50 000.

Оплата майже всієї комуналки – без комісії

За допомогою monobank можна оплатити без комісії електроенергію, воду та інші комунальні платежі. З багатьма комунальними підприємствами у банку укладено відповідні договори. Перелік їх назв доступний в пункті меню «Комуналка і інтернет».

Якщо ж з організацією не укладено договір, комісія складе:

  • при сумі платежів до 20000 грн (при цьому жоден з платежів не перевищує 10000 грн):
  • безкоштовно за рахунок власних коштів;
  • 2% за рахунок кредитних коштів.

Якщо загальна сума платежів більше 20000 грн або один платіж на суму понад 10000 грн, то комісія складе:

  • 0,5% за рахунок власних коштів;
  • 4% за рахунок кредитних коштів.

З карткою monobank можна оформити безкоштовну розстрочку

Маючи картку з кредитним лімітом, можна оформити безкоштовну розстрочку. Послуга називається «Покупка частинами». Сьогодні вона доступна в таких магазинах: «Алло», «Фокстрот», Comfy, «Цитрус», «КТС», ALOHA, FISHKIUA, AutoElectro.ua. Цей список постійно поповнюється.

Банк може несподівано урізати кешбек

На початку кожного місяця банк пропонує на вибір дві категорії витрат, за якими буде нараховуватися кешбек. Однак він не дуже любить підприємливих клієнтів, які здійснюють по картці операції виключно з кешбеком. У цьому випадку, за словами засновників, банк несе незаплановані втрати. Тому тим, у кого в поточному місяці такі операції перевищують якийсь пороговий рівень (який саме – не називають), в наступному відсоток кешбеку може бути знижений за всіма категоріями.