Чи треба страховка для поїздки в Литву
Литва — одна із країн Євросоюзу, що активно приймає приїжджих з України. Віза для відвідування цієї країни не потрібна, так як Україна має тут безвізовий режим. Як і для поїздки в будь-яку іншу країну, для подорожі в Литву турист зобов’язаний оформити медичне страхування. Ця необхідність регулюється законом України «Про туризм».
Особливості медичного страхування туристів у Литві
Туристичне страхування для поїздки в країну Шенгенської зони є відносно недорогим для українців — у порівнянні з аналогічним для інших країн.
Для розрахунку ціни туристичного страхування важливо враховувати наступні фактори:
- тривалість поїздки: чим довше ви будете знаходитися за кордоном, тим дорожчим буде страхування;
- вік туриста: чим старший турист, тим дорожчим буде страхування для нього (маються на увазі люди пенсійного віку);
- призначення поїздки: якщо ви їдете за кордон для активного відпочинку, то страхування буде дорожчим за страхування звичайної поїздки;
- наявність франшизи: туристичний поліс з нульовою франшизою буде коштувати дорожче, ніж поліс з франшизою на 1 000 грн. Франшиза — це сума, яку застрахована особ має сплатити самостійно. Всі страхові компанії, з якими співпрацює Finance.ua, франшиза нульова — це означає, що платити самому ні за що не потрібно;
- сума покриття полісу: може покривати від 30 до 60 тис. євро витрат на медичну допомогу за кордоном. Чим більшу суму покриває страхування, тим дорожчим воно буде.
Загалом будь-який туристичний поліс покриває:
- діагностику та лікування коронавірусу Covid-19;
- виклик швидкої допомоги та консультацію у лікаря;
- купівлю медикаментів;
- екстрене медичне втручання;
- екстрену стоматологічну допомогу.
Окрім цього, є і розширені туристичні поліси. Розширені пакети страхування покривають затримку рейсу і втрату багажу, компенсують вартість квитка у разі відміни рейсу тощо. Також VIP-пакети покривають практично всі витрати на лікування та додаткові послуги на кшталт лікування при загостренні хронічних захворювань.
У той же час базові пакети покривають лише недороге лікування незначних травм і хвороб, тому у серйозних випадках страхова компанія може відмовити вам у компенсації. Розширені поліси, відповідно, покривають більше послуг, однак вони будуть коштувати дорожче за базові.
Як оформити страховку до Литви
Finance.ua як фінансовий портал, що допомагає читачам заощаджувати, пропонує каталог з найвигіднішими пропозиціями щодо туристичного страхування.
У нашому каталозі ви знайдете:
- перевірені страхові компанії, з якими ми давно співпрацюємо і яким довіряємо;
- швидкий вибір вигідних полісів, якому сприяють зручні картки з усією необхідною інформацією;
- знижки від порталу та бонуси від партнерів, які допоможуть отримати максимум вигоди від оформлення туристичного полісу.
Щоб отримати медичний поліс для поїздки в Литву на Finance.ua, вам потрібно здійснити три кроки:
- скористатися калькулятором полісу, щоб уточнити ваш запит;
- розглянути всі пропозиції та обрати найкращу для себе;
- оформити туристичний поліс з бонусами та знижками.
Що робити у разі настання страхового випадку
- зателефонуйте у асистанс страхової компанії. Номер, за яким можна звертатися, вказаний на сайті страхової компанії та у вашому страховому договорі;
- сповістіть про настання страхового випадку та чекайте подальших вказівок;
- у разі, якщо витрати страхового випадку ви покрили самостійно, надайте страховій компанії чек та чекайте на компенсацію.