Як збільшити продажі інтернет-магазину за допомогою безкоштовної розстрочки

«Покупка частинами» від monobank

Платформа зі створення інтернет-магазинів Хорошоп підключила безкоштовну розстрочку від monobank – «Покупку частинами». Тепер кожен її партнер зможе інтегрувати цей спосіб оплати на свій сайт. Ми розповімо, чому торговцям варто скористатися цією можливістю і який це може дати ефект.
Зміст

Що таке Хорошоп

Хорошоп – CMS платформа, яка дозволяє підприємцям в короткий строк (до тижня) запускати власні інтернет-магазини, не витрачаючи час на їх розробку. Потрібно лише обрати дизайн сайту, імпортувати в нього товар і почати торгувати. Послугами платформи сьогодні користуються понад 2000 клієнтів.

Що таке «Покупка частинами»

Це розстрочка без переплат, яка оформляється через додаток monobank. Працює вона просто. Покупець обирає товар, оформляє розстрочку, вказавши зручну кількість платежів, і оплачує тільки перший внесок. monobank перераховує продавцю всю суму, а покупець поступово повертає банку борг рівними платежами.

Аналогічна послуга є у ПриватБанку («Оплата частинами»). Але у розстрочки від monobank є одна перевага: на відміну від конкурента, моно не бере комісію (4%) за списання кредитних коштів при погашенні боргу. Тобто якщо у покупця в день внесення чергового платежу на картці не виявиться власних коштів, то monobank спише їх «в мінус», не беручи при цьому додаткової плати за користування кредитним лімітом. Це важливий момент, який робить «Покупку частинами» більш затребуваною серед покупців.

Навіщо інтернет-магазину підключати розстрочку

Тут все просто – щоб збільшити продажі і заробити більше прибутку.

«Покупка частинами зменшує фінансове навантаження для покупця. Тому він може обрати більш якісний або більш функціональний товар, який коштує дорожче. Крім того, буде більше самих покупок, бо для покупців вони стануть доступнішими», – розповідає продуктовий менеджер monobank Олексій Сироткін. За його словами, досвід monobank свідчить про те, що підключення «Покупки частинами» здатне збільшити продажі торгової точки більш ніж на третину.

«У рамках своєї платформи ми намагаємося надати для клієнтів всі можливості для збільшення продажів. Запуск інтеграції з «Покупкою частинами» від monobank – один з таких кроків. Очікуємо, що це дасть приріст у кількості продажів у наших клієнтів від 10 до 35% залежно від категорії», – погоджується СЕО Хорошопа Ігор Стольницький.

Навіщо це monobank

Тут теж все просто. monobank, як і магазин, на цьому заробляє. Торговець (а не покупець) платить банку відсоток з кожної покупки за розстрочкою. Але тарифи більш ніж прийнятні. Річ у тому, що зазвичай банки при оформленні розстрочки беруть з магазинів ще й комісію за еквайринг. monobank цього не робить. Тому магазин за користування послугою платить лояльну ціну.

Як процес купівлі виглядає з боку покупця

Товари, які можна купити через «Покупку частинами», на сайті магазину позначені спеціальним стікером у вигляді чорного сліду від котячої лапи. При натисканні на нього відкриється калькулятор покупки частинами. Там потрібно вказати кількість платежів і натиснути на «Оформити замовлення».

На сторінці оформлення потрібно заповнити форму замовлення, вказати телефон і спосіб доставки. Після цього покупку потрібно буде підтвердити в додатку monobank.

Важливо! Зазначений номер телефону повинен збігатися з фінансовим номером, прив'язаним до monobank.

Максимальний термін безкоштовної розстрочки визначає магазин. Вклавшись у вказану кількість платежів, клієнт нічого не переплачує. Якщо ж запропонованого строку недостатньо, то його завжди можна самостійно збільшити в додатку. Але це вже буде платна послуга – буде стягуватися відсоток за весь період дії «Покупки частинами». Розрахувати можливу переплату можна за допомогою кредитного калькулятора на сайті monobank, вказавши строк, запропонований магазином, і той, який буде комфортним для вас.

Як замовлення оформляється з боку продавця

Для обробки замовлень, куплених за допомогою «Покупки частинами» у адміністратора магазину є дві кнопки: «Підтвердити видачу» і «Скасувати ПЧ». Перша – для випадків, коли клієнта все влаштувало і він забрав покупку. Кнопка підтверджує видачу товару – і банк перераховує продавцеві потрібну суму. Друга кнопка скасовує замовлення, якщо клієнт з якихось причин від нього відмовився.

Буває, що покупець повертає товар вже після того, як забрав його. Для таких випадків теж є спеціальна кнопка – «Повернення ПЧ». При натисканні на неї сплачені за нього гроші повертаються.

Як підключити «Покупку частинами» на Хорошопі

Для підключення «Покупки частинами» від monobank потрібно зареєструватися через чат-бот банку в Telegram. Зробити це можна, перейшовши за посиланням і натиснувши кнопку «Стати партнером». Після проходження нескладної процедури Telegram-бот надасть ідентифікатор і ключ магазину.

Важливо! Одна з головних умов підключення послуги – наявність у торговця ФОП-рахунку в monobank.

Далі потрібно зайти в «Загальні налаштування» в адмінці свого сайту на Хорошоп і знайти розділ «Платіжні системи». У блоці «Покупка частинами» від monobank ввести ідентифікатор і ключ магазину, а також вказати максимальну кількість платежів. Після чого натиснути «Зберегти».

«Покупку частинами» можна підключити як вручну для конкретних товарів, так і для всіх позицій шляхом масового імпорту. Єдине обмеження – ціна товару повинна бути не меншою ніж 500 гривень. Для ручного включення потрібно зайти на сторінку товару в адмінці сайту, знайти пункт «Покупка частинами» і вказати максимальну кількість платежів. Можна також обрати значення за замовчанням, тоді їх кількість дорівнюватиме тій, яка зазначена в налаштуваннях послуги.

Далі в розділі «Налаштування» → «Варіанти оплати» потрібно включити «Покупку частинами» від monobank. І останнє налаштування: в розділі «Варіанти доставки» залишиться обрати, для яких способів доставки буде доступна ця послуга. На цьому налаштування завершено.

Детальніше про підключення послуги можна прочитати в інструкції на сайті Хорошопа.

Висновок

Є багато факторів, від яких залежать продажі магазину і його заробіток на цьому: глибоке знання свого товару, реклама, якість сервісу, швидкість доставки і т.д. Але «Покупка частинами» — це сервіс, який здатний збільшити прибуток магазину без будь-яких додаткових витрат і який вигідний всім учасникам процесу: покупцю, продавцю і банку. Так чому б ним не скористатися?