Де взяти кредит безробітному

Корисні поради для непрацевлаштованих громадян

Чи можна взяти кредит безробітному? Це питання сьогодні цікавить багатьох українців. Як безробітних, так і працевлаштованих, які, втім, отримують зарплату в конверті. Відсутність офіційного місця роботи, безперечно, ускладнює цю задачу, але не робить її нерозв’язною.
Зміст

Варіантів, де взяти кредит безробітному, не так багато. Це пара-трійка банків, готових кредитувати без довідки про доходи, і мікрофінансові організації. Останні раді майже всім клієнтам, незалежно від працевлаштування, віку і соціального статусу. Кредити безробітним на житло чи авто навряд чи видадуть. При цьому оформити картку з кредитним лімітом або взяти онлайн-кредит вони, швидше за все, зможуть.

Які банки дають кредит безробітним

Альфа-банк

Одним з банків, лояльних до безробітним клієнтам, є Альфа-банк. Тут без довідки про доходи можна оформити кредитну картку або отримати кредит готівкою. Необхідна умова – позитивна кредитна історія. Можливо, банк захоче додатково переконатися в платоспроможності клієнта. Підтвердити її зможуть документи на житло, машину, показати закордонний паспорт з відмітками про в'їзд-виїзд з країни.

Якщо працюєте неофіційно, краще повідомити про місце роботи і дати телефон відділу кадрів або керівника підприємства. Це підвищить шанси на те, що рішення банку буде на вашу користь.

Приватбанк

У «Приваті», будучи безробітним, можна оформити кредитну картку «Універсальна». При наявності хорошої кредитної історії, банк встановить по ній невеликий кредитний ліміт – 1000-3000 гривень. Якщо ним акуратно користуватися, не допускаючи прострочень, з часом можна буде подати заявку на його збільшення.

monobank

Бренд monobank дуже бадьоро стартував на банківському ринку зі своєю чорною кредитною карткою. Рік тому, на момент запуску, отримати кредитний ліміт по ній на рівні 80-100 тисяч гривень було нескладно. Але з часом monobank посилив свій скоринг. Зараз ліміти скромніші, але вони доступні. У тому числі безробітним людям з позитивною кредитною історією. Навіть якщо спочатку банк не дасть кредитний ліміт, то активне користування карткою в режимі дебетової підвищує шанси на його отримання.

Як взяти кредит безробітному

Будьте відверті

Заповнюючи анкету, не лукавте. Всі дані про вас в ній повинні бути достовірними. Вказавши, наприклад, в якості неофіційного місця роботи неіснуючу компанію, або контакт не знайомої вам людини як одного зі своїх близьких, ви ризикуєте потрапити в «чорний список». Тоді про кредит можна буде забути. Причому не тільки в тому банку, який ви хотіли обдурити, але і в інших. Вас просто можуть прийняти за шахрая і відзначити це у вашій кредитній історії.

Не просіть багато

Не варто просити відразу занадто велику суму. У цьому випадку ймовірність відмови занадто велика. Краще почати з невеликої (до 10 000 гривень) і вчасно її повернути. І вже потім пробувати взяти більший кредит.

Перевірте кредитну історію

До офіційно безробітних банки ставляться насторожено. Тому будь-який негатив в кредитній історії (прострочення за кредитами, незакриті позики) можуть зіграти вирішальну роль в ухваленні рішення не на користь клієнта. Іноді така інформація може потрапити в ваше досьє помилково. Тому має сенс його перевірити. Раз на рік кожен українець може це зробити безкоштовно, звернувшись до бюро кредитних історій з паспортом, ІПН-кодом, і написавши відповідну заяву.

Онлайн-кредит для безробітних

Якщо з банком домовитися не вдалося, завжди можна звернутися до мікрофінансових організацій (МФО), які видають онлайн-кредити. Цим сьогодні активно займаються десятки компаній. Чи дадуть вони кредит безробітному? Швидше за все так. Їхні високі процентні ставки покривають ризики можливого неповернення.

Втім, перший кредит деякі компанії видають майже безкоштовно: під 0,01% річних. Зокрема, такий пільговий перший кредит можна взяти в:

Щоб отримати онлайн-кредит, потрібно зайти на сайт МФО, заповнити анкету, вказавши свої паспортні дані і номер банківської картки, на яку будуть перераховані гроші. Багато не дадуть. Зазвичай компанії позичають одному клієнту не більше 10 000 – 15 000 гривень. Зате гроші можна отримати швидко і без зайвих проблем.

Можна також скористатися сервісом підбору онлайн-кредитів від finance.ua. Тут ви зможете порівняти умови кредитування і вибрати найкращий варіант.

Беручи онлайн-кредити, варто пам'ятати про те, що їх доступність і удавана дешевизна можуть зіграти з вами злий жарт. Дехто примудряється набрати боргів в МФО, не замислюючись про те, як їх потім повертати. Уже за другу позику доведеться розщедритися. У деяких МФО ставки в перерахунку на річну доходять до 700% і більше.