Оплата комуналки: з яких карток платити вигідніше

Огляд Finance.ua

Оплата комунальних послуг – це те, з чим ми стикаємось щомісяця. Декому доводиться платити за дві, а то й за три квартири – і свою, і дітей, і батьків.
Зміст

Часи, коли доводилося вистоювати багатогодинні черги до банківського віконця, минають. Сьогодні всі операції можна здійснити, не виходячи з дому, а найчастіше – через мобільний застосунок на телефоні.

Добре, коли комунальні послуги можна сплатити у два дотики, та ще й без комісії. Якщо ж при оплаті комунальних послуг додатково нараховується кешбек, то щомісячна рутинна процедура перетворюється на приємне та захоплююче заняття.

Finance.ua проаналізував варіанти для оплати комунальних послуг та вибрав п'ять, на нашу думку, найкращих карток. З їхньою допомогою можна не тільки швидко все зробити, але в деяких випадках ще й трохи заощадити за рахунок кешбеку, що нараховується.

Кредитна картка «Very Card» Таскомбанку

Кредитна картка «Very Card» Таскомбанку відносно недавно на ринку, але вже встигла сподобатися істинним поціновувачам вишуканих банківських продуктів. Картка увібрала в собі переваги інших продуктів Таскомбанку.

Банк нараховує кешбек на всі покупки у супермаркетах, АЗС, аптеках та медичних установах і, що дуже цінно, – за оплату комунальних платежів.

При оплаті кредитними коштами банк дає 1% кешбеку, тоді як при оплаті власними грошима – лише 0,5% кешбеку. І це «чистими» (податки банк бере на себе).

Причому заробити кешбек із карткою Very Card можна не тільки при оплаті комунальних платежів через власний застосунок TAS2U, але й на будь-якому іншому сайті (наприклад, Приват24 або Portmone ).

Головне, щоб при цьому МСС-код операції був «правильний» – 4812, 4814, 4816, 4899 чи 4900 .

Максимальна сума кешбеку на місяць – 777 гривень «брудними» (до вирахування), що більше, ніж у більшості інших банків. Виводити його на картку та користуватися заробленим можна хоч щодня (мінімальна сума виведення – 1 гривня). Щоправда, варто не забувати вивести кешбек в останній день кожного кварталу (березень, червень, вересень та грудень), бо він може «згоріти».

Кредитна картка sportbank

Ще одним банком, який нараховує кешбек за оплату комунальних платежів, є sportbank – мобільний банк, що працює на ліцензії Таскомбанку. При оплаті кредитними коштами банк нараховує 1% кешбеку, при сплаті власними грошима – лише 0,7%.

Останнім часом банк почав активно роздавати кредитні ліміти, тож можна розраховувати на 1% кешбеку при сплаті комуналки. Причому кешбек дадуть навіть за оплату домашнього інтернету.

Банк активно працює над покращенням свого мобільного застосунку, створеного за образом і подобою monobank. Кількість комунальних компаній, послуги яких можна сплатити через застосунок sportbank, постійно зростає.

Невеликий недолік – банк досі не зміг реалізувати повноцінну квитанцію, в якій відображалася б уся інформація щодо комунального платежу. Сподіватимемося, що це лише тимчасова проблема.

Кредитна картка «Універсальна» ПриватБанку

Кредитна картка «Універсальна» від Приватбанку – срібна призерка престижної нагороди FinAwards 2023 у номінації «Найкращий мобільний банк». Її можна оформити в будь-якому відділенні банку або відкрити самостійно в «Приват24».

Картку можна поповнити без комісії готівкою через один із тисяч терміналів самообслуговування ПриватБанку або ж переказом на картку з будь-якого іншого банку.

Одна з переваг «Приват24» – банк уважно стежить за тим, щоб усі компанії, які надають комунальні послуги, були у ньому представлені. Настільки повною представленістю не може похвалитися жоден інший банк, де ту чи іншу фірму доводиться просити додати. Найчастіше це відбувається досить довго.

Але є і ложка дьогтю у великій бочці меду. Це комісії, які ПриватБанк стягує за проведення комунальних платежів. Без комісії мають право платити комуналку лише пенсіонери.

Кредитна картка monobank

Кредитна картка monobank – переможець FinAwards 2023 у номінації «Найкращий мобільний банк», переможець FinAwards 2022 у номінації «Народний банк» та срібний призер FinAwards 2023 у номінації «Найкраща кредитна карта».

Створений вихідцями з ПриватБанку з метою стати кращими за «Приват24», мобільний застосунок monobank включає також вкрай зручну систему оплати комунальних платежів за декількома різними адресами.

До того ж, всі платежі за комуналку в monobank – без комісії, що відразу приваблює. Оплачувати можна як кредитними, так і своїми коштами. Щоправда, кешбеком на такі платежі monobank не потішить.

Мінусом є те, що все ж таки такого повного переліку комунальних компаній, як у ПриватБанку, тут немає. Однак monobank працює над його розширенням та наповненням.

Кредитна картка «ВсеМожу Online» ПУМБ

Кредитного ліміту (до 200 тис. гривень) вистачить, щоб сплатити за комунальні послуги не лише за 2-3 квартири, а й за великий заміський будинок. А з пільговим періодом 62 дні можна не хвилюватися, де швидко взяти кошти для погашення заборгованості.

Картка безкоштовна в обслуговуванні; нізащо (крім відсотків, у разі вильоту з грейсу) платити не треба.

Крім того, за оплату комунальних платежів через мобільний застосунок «ПУМБ online» банк нараховує 2% кешбеку.

Водночас жодних комісій за оплату комунальних немає.

***

Перелік карток для оплати комунальних платежів досить пристойний. Кожен може вибрати собі ту, яка йому більше до вподоби. І навіть якщо в якомусь банку не пощастило з кредитним лімітом, це не привід засмучуватися: є інші, які будуть щедрішими.

Зрештою, сплатити комунальні платежі та заробити кешбек можна і власними коштами.