Протягом року Finance.ua створив кілька унікальних рейтингів. Це рейтинг кредитних карток з кешбеком, завдяки якому ви зможете порівняти умови нарахування кешбеку за кредитками різних банків і дізнатися, якою карткою користуватися найвигідніше. Ми зробили рейтинг кредитних карток для подорожей, який допоможе зрозуміти, яку картку краще взяти з собою в поїздку. Наш рейтинг кредиток для водіїв визначив картки, якими вигідно витрачати гроші на утримання свого авто. І, врешті, рейтинг МФО, в якому ми оцінили зручність і якість обслуговування в мікрофінансових організаціях, що видають онлайн-кредити на картку. У цій статті ми ближче познайомимо вас із лідерами цих рейтингів.

1. Рейтинг кредитних карток з кешбеком

Лідер – картка World Максимум від Альфа-банку

Кредитний ліміт
500 - 200 000 грн
Ліміт без довідки
До 75 000 грн
Пільговий період
До 62 діб
Обслуговування
Безкоштовно
 • Доставка карти фахівцем Банку
 • Розстрочка до 24 міс під 0,01% річних
 • 2 рази на рік можливість отримати кредитні канікули
 • Кешбек до 20%
 • Бере участь в програмі лояльності Альфа-Банку Україна Cash'U CLUB
 • Без комісії за конвертацію
Картка з чіпом Технологія безконтактної оплати PayPass Платіжна система MasterCard Платіжна система Google Pay Платіжна система Apple Pay

Ця картка для тих, хто багато витрачає і хоче отримувати від цього вигоду. Альфа-Банк створив досить хитромудру, але, якщо розібратися, цікаву кешбек-програму Cash'U CLUB.

Заробити кешбек можна майже на всіх покупках (банк чітко обумовлює список МСС-кодів операцій, за якими він нараховуватися не буде). При цьому кожен клієнт, в залежності від свого статусу – Bronze, Silver, Gold або Platinum – може вибрати від 2 до 5 так званих «суперкатегорій», за покупки в яких буде нараховуватися від 2 до 20% кешбеку. За інші буде нараховано 0,5% від суми, що теж краще, ніж нічого. «Суперкатегорії» вибираються щомісяця: клієнт рівня Bronze вибирає 2 з 3 категорій, Silver – 3 з 6, Gold – 4 з 8, Platinum – 5 з 10.

Винагорода нараховується бонусами, якими можна оплатити зроблені раніше покупки. Таким чином можна вивести (увага!) 5000 гривень на місяць. З огляду на умови нарахування та максимально можливий розмір кешбеку, який можна заробити і витратити протягом місяця, картка заслужено посіла перше місце в рейтингу.

2. Рейтинг кредитних карток для мандрівників

Лідер – картка Famiglia від Правекс-Банку

Особлива картка, отримати яку зможуть далеко не всі. Чіпова безконтактна кредитка класу World Elite випускається в рамках пакету послуг FAMIGLIA. Належить до класу преміальних карток і може вигідно підкреслити статус її власника. Особливо під час подорожей.

Вона поєднує в собі відразу кілька переваг: великий кредитний ліміт (до 450 000 гривен, що істотно більше, ніж в інших банках), великий пільговий період (до 60 днів) і низька номінальна процентна ставка (27%). Ще один travel-бонус – можливість безкоштовного відвідування бізнес-залу MasterCard Lounge в терміналі D міжнародного аеропорту Бориспіль. Всі ці якості дозволили картці Famiglia з легкістю посісти першу позицію в рейтингу кредиток для мандрівників.

Проте вона має і свої особливості. Вартість пакета послуг FAMIGLIA становить 3900 гривень за рік. Правда, є умови, при яких він може бути безкоштовним: 15 000 гривень щомісячних витрат за карткою або 50 000 середньоденного залишку на рахунку. Плюс отримати кредитний ліміт зможе лише той, хто надасть банку довідку про офіційний дохід не менше 30 000 гривень на місяць. В інших випадках вдасться оформити лише дебетовий варіант і користуватися власними грошима.

3. Рейтинг кредитних карток для водіїв

Лідер – кредитна картка monobank

Кредитний ліміт
До 100 000 грн
Пільговий період
До 62 діб
Обслуговування
Безкоштовно
 • Переможець FinAwards 2023 «Найкращий мобільний банк»
 • Переможець FinAwards 2022 «Народний банк»
 • Переможець FinAwards 2022 і срібний призер FinAwards 2023 «Найкраща кредитна картка»
 • Огляд картки від Finance.ua
 • Безкоштовне оформлення і обслуговування
 • Кешбек до 20% на певні категорії покупок
 • Безкоштовна доставка карток кур'єром: Київ, Дніпро, Одеса, Харків, Львів та Запоріжжя
Картка з чіпом Технологія безконтактної оплати PayWave / PayPass Платіжна система Visa Платіжна система MasterCard Платіжна система Google Pay Платіжна система Apple Pay

Цю картку було створено за образом і подобою найстарішої і найпопулярнішої кредитної картки в Україні – «Універсальної» від ПриватБанку. Не дивно, адже засновники monobank – колишні «приватівці». Але вони позбавили свою нову картку деяких «болячок» прародителя і додали своїх «наворотів»: прибрали деякі комісії, зробили максимально зручний і функціональний мобільний додаток, а також додали можливість заробляти непоганий кешбек у двох обраних категоріях, причому живими грошима.

Причому тут автомобіль? Головний плюс цієї картки в кешбеку, який іноді може доходити до 20% від суми покупки. Витрачаючи гроші в обраних категоріях, ви будете заробляти прибуток, яким потім можна оплатити пальне або послуги СТО. А якщо ви, наприклад, плануєте віддавати авто на обслуговування, то наступного місяця однією з категорій кешбеку можна буде вибрати «Авто і АЗС» і отримати кешбек вже з цих витрат (1% при оплаті кредитними коштами, 3% – при розрахунку своїми).

Що ж до інших достоїнств картки, то її легко оформити. Для цього навіть не обов'язково кудись їхати. Можна завантажити додаток на смартфон, сфотографувати документи і відправити заявку на отримання. Картку додому потім доставить кур'єр. Крім того, у неї великий пільговий період (62 дні) і прийнятна процентна ставка при виході з нього (38,4% річних). У підсумку отримуємо відмінну картку для тих, кому доводиться багато їздити і витрачати, в тому числі на пальне і запчастини.

Цей рейтинг ми зробили тому, що онлайн-кредити стали досить популярною послугою. МФО зруйнували монополію банків на ринку кредитування і армія онлайн-позичальників дедалі збільшується. Люди хочуть знати, де можна отримати найякісніше обслуговування. Ми пропустили 56 різних МФО через сито з шести критеріїв оцінки:

 • Доступність і актуальність інформації на сайті;
 • Наявність BankID;
 • Якість обслуговування в контакт-центрі;
 • Кількість каналів погашення позики;
 • Наявність програм лояльності;
 • Можливість при бажанні отримати офлайн (паперовий) договір кредитування.

Компанія «Заплатка» – лідер цього рейтингу тому, що за винятком кількох невеликих зауважень вона на «відмінно» пройшла майже всі випробування на якість обслуговування. У неї дуже інформативний сайт, на якому позичальник при бажанні може знайти все що потрібно для отримання позики і умови його надання. Є BankID, який значно спрощує процес реєстрації користувача. Відмінна служба підтримки, яка на вибір клієнта може проконсультувати як по телефону, так і в популярних месенджерах. Є програма лояльності та можливість отримати паперовий договір кредитування (для деяких клієнтів це важливо, але така послуга є далеко не у всіх компаній).