Картка АТБ. Чи може вона стати вам у пригоді?

Все, що треба знати про картку

«АТБ-Маркет» (більш відомий, як просто АТБ) – найбільша українська мережа супермаркетів як за товарообігом, так і за кількістю магазинів, яких у 2021 році налічувалося 1314.
Зміст

Прагнучи стати ближчими до своїх покупців, мережа АТБ запустила масштабний кобренд-проєкт одразу з чотирма великими українськими банками:

  • Райффайзен Банк;
  • А-Банк;
  • Укргазбанк;
  • Ощадбанк

(Банки перераховані в тому порядку, в якому вони підключалися до проєкту).

Результатом стала поява кобренд-картки АТБ, що дозволяє отримати додаткову знижку у розмірі 5% від акційної ціни при оплаті цією карткою понад 500 акційних товарів, позначених особливими цінниками у вигляді картки.

Акційні товари у торговельній мережі змінюються кожні 1-2 тижні.

Усі чотири кобренд-картки АТБ від чотирьох різних банків мають одну спільну перевагу: працюють як дисконтні картки у мережі супермаркетів «АТБ-Маркет». Водночас кожна з карток має свої особливості, що дісталися їй від банку-емітента.

Finance.ua ретельно проаналізував усі 4 пропозиції.

Більше інформації про банківські картки – в нашому телеграм-каналі. Також у нас є сторінка в Instagram.

Картка АТБ від Райфу

Райффайзен Банк першим із чотирьох перерахованих банків розпочав співпрацю з компанією «АТБ-Маркет» та випустив кобренд-картку АТБ. Причому банк дозволяє відкрити як віртуальну, так і звичайну пластикову картку. При цьому пластикову картку можна випустити як іменну, так і безіменну.

Картка «АТБ від Райфу» випускається в тарифі «Райфкартка» і, крім можливості купівлі товарів зі знижкою в мережі «АТБ-Маркет», має безліч інших переваг.

Картку можна поповнити без комісії як переказом з іншого банку (з картки на картку або за реквізитами), так і готівкою через банківський термінал або термінали самообслуговування City24 та EasyPay.

Зняття готівки з картки – без комісії у банкоматах та касах відділень Райффайзен Банк.

Оплата комунальних послуг у мобільному додатку Raiffeisen Online – без комісії.

Плата за користування карткою – відсутня.

Картка АТБ від А-Банку

А-Банк випускає картку АТБ як додаткову до кредитної картки «Зелена» і лише у віртуальному (цифровому) варіанті. Тому тим, хто не звик використовувати смартфон із встановленими застосунками Google Pay або Apple Pay, вона не підійде.

Картка АТБ від А-Банку має спільний кредитний ліміт із карткою «Зелена». Використовуючи її для оплати покупок, можна отримати не лише знижку в мережі магазинів АТБ, а й кешбек на покупки. Для цього необхідно обрати категорію «Продукти", яка практично завжди присутня в лінійці категорій кешбеку для карток А-Банку.

Поповнення картки готівкою (через касу чи термінали самообслуговування) та безготівковим шляхом – без комісії. А ось зняти готівку можна буде лише з комісією 0,9%.

Натомість можна переказати з картки на інший банк через додаток ABank24 20 тис. гривень на місяць за реквізитами (IBAN) та ще 100 тис. гривень перекинути з картки на картку іншого банку без зайвих витрат.

Картка АТБ від Укргазбанку

Цифрова картка АТБ від Укргазбанку відкривається у мобільному додатку «ЕкоБанк».

Оскільки Укргазбанк був уже третім банком, який запропонував картку «АТБ», він вирішив привернути увагу потенційних клієнтів акціями та запустив одразу дві.

  • Перша: «Зроби першу оплату карткою АТБ – та отримай поповнення телефону на 100 гривень».
  • Друга: «Зроби будь-яку кількість оплат карткою АТБ на загальну суму від 1 тис. гривень – та бери участь у розіграші електронних сертифікатів АТБ номіналом 500 гривень».

Втім, на цьому «плюшки» закінчуються. Якщо безготівкове поповнення картки АТБ від Укргазбанку буде без комісії, за поповнення готівкою банк бере 0,5% +5 гривень. 0,5% (мінімум 1 грн) доведеться заплатити банку і при знятті готівки у касі або банкоматі.

Картка АТБ від Ощадбанку

Ощадбанк останнім із нашої четвірки випустив картку АТБ. Як і у випадку з Укргазбанком, картка АТБ від Ощадбанку випускається виключно у цифровому вигляді. Вона відкривається у тарифі «Моя картка».

Крім знижок у мережі супермаркетів «АТБ-Маркет», за допомогою картки АТБ від Ощадбанку можна накопичувати бали, якими потім можна буде розрахуватися в банківській програмі лояльності ZVISNO, BONUS (20 витрачених за допомогою цієї картки гривень перетворюються на один бонус; потім бонуси можна буде обміняти на поповнення мобільного телефону, сертифікати до магазинів улюблених брендів, знижки на подорожі тощо)

На залишок коштів, що зберігаються на поточному рахунку з можливістю постійного доступу «Мобільні заощадження», банк нараховує 5% річних.

Поповнення картки готівкою через понад 30 тис. терміналів у магазинах АТБ по всій Україні – без комісії.

Зняття готівки до 20 тис. гривень на місяць – без комісії.

Переказ із картки на картку до 20 тис. гривень на місяць – без комісії.

Як підсумок

1. Для того щоб робити покупки в мережі супермаркетів «АТБ-Маркет» зі знижкою, підійде будь-яка з чотирьох карток АТБ. Якщо ж ви є клієнтом одного з чотирьох вищезгаданих банків, можна відкрити її в банку, в якому ви вже обслуговуєтеся.

2. Якщо потрібен пластик, вибір невеликий: доведеться відкривати картку АТБ у Райффайзен Банк. Якщо смартфон підтримує Google Pay або Apple Pay, будь-яка картка підійде.

3. Якщо хочеться разом зі знижками отримувати ще й додатковий бонус у вигляді кешбеку, варто придивитися до картки АТБ від А-Банку. Також це єдиний варіант, де можна використовувати для купівлі кредитні гроші.

***

Коли стаття готувалася до публікації, стало відомо, що до відділень А-Банку надійшли пластикові картки «АТБ». Таким чином, кількість банків, у яких можна оформити не лише цифрову, а й звичайну пластикову банківську картку «АТБ», побільшала до двох.