Як заблокувати кредитну картку ПриватБанку

Навіщо це потрібно і як потім її розблокувати

Зміст

Кредитна картка – зручний і надійний платіжний інструмент. У неї є кілька ступенів захисту і правила безпечного використання, дотримуючись яких, можна бути впевненим в тому, що ваші гроші ніхто не вкраде. Якщо ж у вас трапився форс-мажор – картку було викрадено або шахраї якось інакше заволоділи її реквізитами – картку завжди можна заблокувати, а потім розблокувати. Ми розповімо, як це зробити.

Кредитна картка може бути заблокована як з ініціативи клієнта, так і банку. Клієнти, як правило, вдаються до цього в разі її втрати або крадіжки. Від такого ніхто не застрахований. Якщо ж кредитку заблокувала фінустанова, то причиною може бути прострочений борг по карті, підозра на зняття коштів шахраями або вимоги законодавства (наприклад, фінансового моніторингу).

Як заблокувати картку ПриватБанку

Є кілька простих способів того, як заблокувати кредитну картку ПриватБанку самому. Це можна зробити через Приват24, по телефону, за допомогою СМС-повідомлення, через банкомат або у відділенні банку.

Як заблокувати кредитку ПриватБанку в Приват24? Для цього потрібно авторизуватися в системі і перейти в розділ «Мої рахунки» –> «Карти» і в ньому знайти опцію «Управління картою / рахунком».

І далі в списку вибираємо пункт «Блокування картки»:

Для блокування по телефону потрібно зателефонувати на гарячу лінію банку 3700, пройти ідентифікацію клієнта, відповівши на питання оператора, вказати картку і причину, по якій ви хочете її заморозити.

Якщо хочете зробити це за допомогою СМС, необхідно відправити повідомлення на номер 10060. У тексті потрібно написати BLOCK + ХХХХ, де ХХХХ – чотири останні цифри номера карти.

Для блокування картки в банкоматі ПриватБанку спочатку зайдіть в розділ «Операції з картою», а потім виберіть опції «Додаткові послуги» -> «Заблокувати».

Можна також заблокувати кредитку в відділенні банку, звернувшись до співробітника. Не забудьте тільки взяти з собою паспорт.

Після блокування на фінансовий номер телефону має прийти відповідне повідомлення. Якщо картку «заморозили» ви, але повідомлення не було, краще самому уточнити її статус. Це можна зробити, зателефонувавши на гарячу лінію або увійшовши в Приват24. Якщо картка у вас на руках, можна скористатися терміналом самообслуговування. Спробуйте поповнити або списати з карти символічну суму. Наприклад, поповнити свій мобільний. Система повинна дати відмову.

Варто також пам'ятати про те, що якщо картка заблокована банком, це не означає, що вона закрита. Картковий рахунок залишається відкритим, хоча власник картки і втратив до неї доступ. І зобов'язання клієнта перед банком нікуди не подінуться. Тому, якщо її заблокували через борги, значить, у клієнта вже є прострочення по платежах. Йому будуть нараховуватися штрафи, пеня і борг буде рости як снігова куля. Чим раніше ви його погасіть – тим краще.

Порада

У разі втрати вашої карти заблокувати її потрібно якомога швидше. Самий оперативний варіант – зателефонувати на гарячу лінію свого банку і пояснити ситуацію. Якщо неподалік є відділення інших банків, можна звернутися до них. Їх співробітники навряд чи відмовлять у допомозі зв'язатися з вашим банком.

Блокування за скаргою третіх осіб

Рідше причиною блоку може стати скарга третіх осіб, але таке теж можливо.

Приклад

Сергій підробляє, торгуючи аксесуарами для телефонів на сайті OLX. Один з покупців перевів на його картку 100 гривень як передоплату за чохол для телефону. Але Сергію терміново довелося виїхати у відрядження, через що він не встиг відправити замовлення і забув повідомити про це замовника. Через чотири дні спочатку був заблокований його аккаунт на OLX, а потім картка ПриватБанку. Після того, як Сергій повернув гроші замовнику, у нього пішов день на те, щоб переконати банк і популярний інтернет-сервіс оголошень в тому, що він не шахрай.

Як розблокувати кредитну картку ПриватБанку

Як розблокувати кредитну картку ПриватБанку? Якщо її блокує банк, спочатку потрібно з'ясувати причину. Якщо картку заморозили через прострочених платежів за позикою, тоді спочатку потрібно погасити весь борг, що накопичився. Потім вже можна звернутися в відділення з проханням про відновлення роботи карти. В цьому випадку процес розблокування займе кілька днів (зазвичай 3-4).

Якщо клієнт сам з якихось причин заблокував картку, а потім захотів її розблокувати (наприклад, втратив, а потім знайшов), то він зможе це зробити самостійно. Способи ті ж, що і при блокуванні карти: Приват24, банкомат, смс-повідомлення або дзвінок оператору.

В Приват24 для цього потрібно зайти в «Мої рахунки» -> «Управління картою / рахунком» –> «Розблокувати» і далі слідувати інструкціям.

Розблокувати картку по телефону можна, зателефонувавши на короткий номер 3700. Оператор спочатку уточнить, чи дійсно ви власник картки, задавши пару питань, після чого допоможе повернути доступ до кредитки.

Третій спосіб – відправити СМС на номер 10060 з текстом: UNBLOCK + ХХХХ, де ХХХХ – останні чотири цифри номера карти.

Ну і, звичайно, завжди можна прийти з документами у відділення банку і розблокувати картку там.