Дитячі картки воєнного часу: найкращі пропозиції від банків

Огляд Finance.ua

Українські діти у війну надто рано подорослішали: на зміну колишнім іграм у козаки-розбійники прийшли ігри в блокпости. Разом із батьками вони взяли активну участь у збиранні грошей на потреби військових та допомогу ЗСУ.
Зміст

Діти продають різні вироби, овочі, фрукти, а іноді просто виступають на вулицях своїх міст, читаючи вірші, виконуючи пісні, граючи на музичних інструментах. Ці діти робили те, що й дорослі волонтери допомагали тим, хто на фронті. Дехто віддав усі свої дитячі заощадження на дрони та безпілотники для української армії.

Важливим етапом на формування дорослої людини є освоєння азів фінансової грамотності. Якщо дитина вміє грамотно розпоряджатися своїми кишеньковими грошима, правильно їх розподіляти, серйозно до них ставитись, з неї в майбутньому виросте успішна людина.

Великий внесок у цю безсумнівно добру справу роблять українські банки, які пропонують маленьким клієнтам можливість оформити свою власну банківську картку.

Діти вчаться користуватися банківськими продуктами: розплачуватись карткою у торгових точках, робити оплати в Інтернеті, відкривати накопичувальні рахунки та заробляти свої перші відсотки. А нещодавно вони навчилися «донатити на армію» та «поповнювати Банки», через які йшов збір коштів на дрони та безпілотники.

Одні банки оформлюють додаткові картки на дітей до картки батьків, інші – пропонують повністю самостійні картки, з окремим рахунком, яким розпоряджається лише дитина.

Finance.ua зібрав найкращі пропозиції для дітей, які діють у воєнний час.

«Картка Юніора» від ПриватБанку

Першою дитячою карткою в Україні стала приватбанківська «Картка Юніора». Оформити її можна вже на шестирічну дитину.

Дитина отримує повноцінну банківську картку, що дозволяє здійснювати основні операції: оплату в торгових мережах, Інтернеті та зняття готівки.

Звісно, контроль за всіма рухами по картці здійснюється батьками дитини через власний Приват24, в якому ця картка відображатиметься.

Оформлення картки – безкоштовне.

До війни, якщо батьки хотіли оформити дитині іменну картку з фотографією, це коштувало 50 грн. Але зараз, з технічних причин, можливість замовлення такої картки тимчасово недоступна. Що ж, цілком достатньо і звичайної картки «но нейм».

З метою зацікавити своїх юних клієнтів, ПриватБанк розробив сервіс грошового заохочення «Зробив – заробив». З його допомогою батьки виставляють дітям завдання, призначають винагороду за їх виконання та виплачують цю винагороду зі своєї картки на Картку Юніора у разі виконання дитиною завдання.

Сервіс «Зробив – заробив» є лише в мобільному додатку Приват24 (як на iOS, так і на Android) дітей – власників Карток Юніора та їхніх батьків. Щоб ним скористатися, потрібно оновити мобільний додаток до останньої версії.

Дитяча картка від monobank

Змагаючись з ПриватБанком, творці monobank не просто скопіювали дитячу картку, а додали багато цікавих можливостей, яких немає в жодній іншій дитячій картці.

Наприклад, розробники надали можливість дітям самостійно обирати категорії, за покупки в яких їм нараховуватиметься повноцінний кешбек.

При цьому виведення кешбеку дозволяється не від 100 грн (як у дорослих), а від 60 грн. Щоправда, у воєнний час особливого вибору (як це було раніше) немає: зараз monobank пропонує і дітям, і дорослим лише дві категорії.

Всі рухи на картці дитини відображаються в батьківському додатку. Крім того, передбачені гнучкі налаштування батьківського контролю: можна обмежити можливість поповнення картки дитини з карток інших осіб, заблокувати зняття готівки та переведення на інші картки, здійснення покупок у кафе та закладах із сфери розваг (магазини відеоігор, боулінг, більярд тощо).

Окрема «фішка» – можливість вибрати дизайн для картки: або стандартний чорний або жовтий.

Картка для дитини виготовляється іменна. Батьки платять лише 50 грн за доставку Новою Поштою.

Варто зазначити, що monobank і для дітей зробив можливість у два натискання відправити кошти на допомогу армії.

Моя дитина розбила Банку, в якій збирала на якусь іграшку, і відправила ці гроші до фонду «Повернись живим».

«Friendly Card» від Укргазбанку

Дитячу картку із символічною назвою «Friendly Card» пропонує своїм юним клієнтам Укргазбанк. Картка відкривається для дітей віком від 6 до 17 років у гривні, доларах США або євро.

Відкриття та обслуговування картки – безкоштовне, а ось за зняття готівки доведеться заплатити 0,5% комісії.

За допомогою картки можна виконувати всі необхідні банківські операції:

  • переказувати кошти з рахунку на рахунок;
  • поповнювати мобільний телефон;
  • зберігати та накопичувати гроші: на залишок у гривні нараховується 5% річних, на залишок у доларах – 0,5%, а на залишок у євро – 0,1% річних.

Картка від міжнародної платіжної системи MasterCard бере участь у бонусній програмі «MasterCard Більше». Це означає, що за оплати карткою нараховуються спеціальні бонуси, які потім можна буде обміняти на подарунки від банку.

Картка може додаватися до Google Pay та Apple Pay для оплати гаджетом.

Дитяча картка від Ощадбанку «Лайк'ю»

Картку з оригінальним та неповторним дизайном (світиться в ультрафіолетових променях) пропонує своїм юним клієнтам Ощадбанк. Картка називається «Лайк'ю» – і вона не може не сподобатися.

Повний спектр усіх банківських послуг, можливість використання картки як в Україні, так і за кордоном, що є особливо актуальним для тих, хто змушений залишити країну, рятуючись від війни.

Ця картка – не самостійна, як вищезгадані. Вона випускається лише як додаткова до карткового рахунку одного з батьків. При цьому батьки самі визначають, яку суму дитина може витратити, тобто встановлюють ліміт.

З картки можна зняти готівку без комісії, щоправда, не більше ніж 2 тис. грн на місяць. Якщо доведеться зняти більше, доведеться заплатити 1% + 5 гривень.

А після перемоги картка дозволить подорожувати з комфортом, оскільки в українських аеропортах надає доступ до бізнес-залів MasterCard та послуги Fast Line.

Як і попередні картки, вона відкривається дітям, починаючи з шести років.

FUN картка від Райффайзен Банку

Як і в попередньому випадку, відкрити додаткову картку для дитини під назвою FUNCard пропонує батькам Райффайзен Банк. При цьому повний контроль за всіма операціями дитини здійснюється через програму Raiffeisen Online.

Картка Visa FUNcard PayWave випускається на 4 роки.
Поповнення картки готівкою у касі або через банкомати з функцією прийому коштів – без комісії. Також без комісії буде будь-яке безготівкове поповнення.

Чотири рази на місяць можна зняти готівку без комісії: двічі у банкоматах Райффайзен Банку та двічі – у будь-яких інших банкоматах України. За кожне зняття банк візьме 1% + 5 грн.

Якщо здійснювати щонайменше 5 операцій за місяць, то платити за обслуговування картки не доведеться; інакше банк спише 21 грн.

Інші пропозиції

Дитячу картку оформлюють також Комерційний індустріальний банк, банк Південний та Глобус Банк.

У перших двох випадках картки відкриваються як додаткові до батьківських рахунків, а у Глобус Банку оформляється самостійна картка на дитину.

Банк Південний відкриває картку на 5 років, а Комерційний індустріальний банк – лише на 3 роки.

Ще цікавіша ситуація у Глобус Банку: картка миттєвого випуску в ньому відкривається на 2 роки, а іменна картка – терміном на 5 років.

***

Сьогодні у банках створено всі умови, щоб юні українці змалку привчалися до фінансової дисципліни, освоюючи для себе таку науку, як «Фінансова грамотність». Знання основних її принципів допоможе їм почуватися впевнено і дасть всі необхідні знання, щоб зробити свій посильний внесок у нашу спільну перемогу.

Детальну інформацію про банківські картки України ви завжди можете переглянути у спеціальному каталозі на Finance.ua.