Дебетові картки на кожен день

Огляд Finance.ua

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну отримати кредитний ліміт у банку стало набагато складніше. Якщо раніше кредитки з лімітом ледь не на кожному кроці роздавали, то тепер, коли рівень прострочених кредитів (банкіри використовують поняття NPL – non-performing loan, що означає «позика, що не працює». – Ред.) суттєво виріс, банки стали набагато вимогливішими до потенційного клієнта.
Зміст

Та й самі українці не завжди прагнуть отримати кредитну картку, резонно побоюючись влізти в борги.

Усе більшою популярністю користуються звичайні дебетові картки, з якими можна отримати повний спектр банківських послуг і водночас не турбуватися, що раптово заборгуєш банку.

Карткам яких банків надають перевагу українці? Finance.ua вибрав 5 найпопулярніших дебетових карток для щоденного використання.

Усі ці картки поєднує відсутність плати за оформлення й обслуговування. Водночас кожна має свої переваги, про які варто згадати докладніше.

VeryCard від Таскомбанку

Картка VeryCard Таскомбанку може бути як з кредитним лімітом, так і без нього, тобто звичайною дебетною карткою. Вона відносно нещодавно на ринку, але вже встигла сподобатися поціновувачам банківських продуктів.

Картка увібрала в себе всі переваги інших продуктів Таскомбанку.

Банк нараховує кешбек на всі покупки у супермаркетах, АЗС, аптеках та медичних установах, а також за оплату комунальних платежів через застосунок TAS2U.

Фактично, якщо у вас на руках картка VeryCard можна отримувати кешбек за більшість карткових розрахунків.

Причому банк нараховує кешбек при розрахунках цією карткою як кредитними, так і власними коштами (за розрахунки кредитними кешбек буде більше).

З VeryCard відчуваєш, як частина грошей повертається назад, навіть якщо користуватися карткою в дебетовому варіанті.

Максимальна сума кешбеку на місяць – 777 гривень «брудними» (до вирахування), що більше, ніж у більшості інших банків.

Виводити кешбек на картку та користуватися заробленим можна хоч щодня, мінімальна сума виведення – 1 гривня. Головне – не забувати вивести кешбек в останній день кожного кварталу (березень, червень, вересень та грудень), бо він може згоріти.

«ВсеКАРТА» від ПУМБ

Поповнення картки та зняття готівки у будь-якому банкоматі України – без комісії, що одразу виводить картку в лідери. Можливість не просто сплачувати за комунальні послуги без комісії, а й отримувати при цьому кешбек – додатковий бонус.

З картки можна без комісії відправити гроші на картку будь-якого українського банку за допомогою переказу за номером картки (P2P); так само безкоштовно зараховуються на неї P2P-перекази та платежі за реквізитами з інших банків.

Можна також отримати необмежену суму кешбеку від партнерів банку, серед яких відомі в Україні та за кордоном торгові марки.

«Картка для виплат» від ПриватБанку

Срібний призер конкурсу FinAwards 2023 у номінації «Найкраща платіжна картка», що поступилася пальмою першості лише «всеКАРТА» від ПУМБ.

Найпопулярніша (за кількістю випущених карток) дебетова картка в Україні завдяки тому, що тисячі зарплатних, соціальних, пенсійних проєктів працюють на «Картці для виплат» від ПриватБанку.

Зняття готівки без комісії – у будь-якому українському банкоматі, а от за поповнення (якщо воно не належить до цільових) доведеться заплатити 0,5% від суми. Не вдасться і відправити з неї без комісії гроші на картку іншого банку.

Зате пильна та надійна система безпеки ПриватБанку гарантує, що гроші будуть надійно захищені від різних шахраїв.

«Біла картка» monobank

Карта, яку вихідці з ПриватБанку створювали як головного конкурента «Картки для виплат», перевершила її за багатьма параметрами. Багато нововведень у банківській сфері були вперше впроваджені та розрекламовані саме monobank.

monobank став «законодавцем мод» серед банківських мобільних застосунків. Саме у monobank вперше почало широко використовуватися нарахування кешбеку, відсоток якого в найкращі часи сягав 20%.

Легкість, з якою у monobank організовані перекази коштів як на карту, так і з неї – захоплює. До того ж, будь-який переказ коштів у той чи інший бік тут без комісії.

Усі термінальні мережі організували поповнення картки monobank готівкою без комісії.

Маленька ложка дьогтю у великій бочці меду – це комісія за зняття готівки, яка становить 0,9% від суми. Цим картка monobank програє «всеКАРТІ» ПУМБ.

Картка Unex Smart Юнекс Банку

Картка Unex Smart в останні роки пережила «реінкарнацію» і набула маси нових корисних переваг.
Окрім можливості поповнення без комісії як готівковим, так і безготівковим способом, зняття готівки без комісії у банкоматах та касі банку, картка Unex Smart – Єдина з п'яти, на залишок коштів на якій банк нараховує відсотки.

5% банк нарахує на суму від 100 до 100 тис. грн , якщо залишок більше 100 тис. грн – 8% річних.

Водночас гроші завжди залишаються доступними: їх можна або зняти в касі банку без комісії або відправити за допомогою платежу за реквізитами на інший банк.

У травні 2023 року банк відновив програму нарахування кешбеку і дає 1% на всі витрати по картці (за невеликим винятком). Причому достатньо раз підключитися до програми – і вона працюватиме щомісяця.