10 цікавих фактів про кредитні картки

Коротка історія створення банківського пластику

Користуватися кредитками - це зручно, безпечно і вигідно. Зручно, тому що не потрібно носити з собою готівку, яку можуть вкрасти. Безпечно, тому що якщо правильно використовувати картку, то ніхто, крім вас, не зможе витратити ваші гроші. І вигідно тому, що у багатьох кредиток є функція кешбек, яка дозволяє заробляти, просто витрачаючи гроші. Сьогодні ми розповімо про 10 цікавих фактів з історії створення цього корисного банківського пластику.

Прабатьками кредиток були металеві жетони

Їх на початку минулого століття своїм покупцям видавали американські торговці. Продавці робили відбиток жетона в книгах обліку навпроти імені покупця, щоб стежити за його покупками.

Торгівля в кредит або розстрочку була в той час дуже популярна. В кінці місяця продавець підраховував всі позначки, а клієнт розраховувався за всі покупки.

У 1914 році з'явилися перші картонні кредитні картки

Їх деякі компанії почали видавати своїм постійним клієнтам. Цього ж року компанія Western Union випустила першу клієнтську картку, на якій було фіксовано одноразову суму кредиту.

Механізм роботи кредиток було створено 1946 року

Початок кредитним карткам в сучасному розумінні поклав фахівець зі споживчого кредитування Національного банку Flatbush в Брукліні Джон С. Біггінс, який організував в 1946 році систему Charge-it. Її суть полягала в тому, що покупці оплачували товари розписками, магазин віддавав їх в банк і той вже оплачував товари з рахунків покупців.

Найзручніше вибрати і оформити відповідну кредитку на Finance.ua

Перша кредитна картка як така з'явилася 1950 року

Її випустила компанія Diners Club. Спершу було видано 200 кредитних карток, в основному друзям засновника компанії Diners Club. Ці картки приймали в 14 ресторанах Нью-Йорка.

За першими кредитками був необмежений кредитний ліміт

Саме тому їх видавали тільки дуже заможним людям, яких банк знав і яким беззастережно довіряв. Сама наявність у людини кредитної картки в той час свідчила про високий статус особи та її фінансове становище.

За рік кількість кредитних карток Diners Club зросла до 20 000

Ними можна було розплатитися вже в 285 ресторанах.

В СРСР кредитні картки почали діяти в 1969 році

Їх приймали в магазинах «Берізка», що торгували імпортними товарами за валюту.

Першим банком, що випустив кредитні картки, був Bank of America

У 1958 році він поширив перші 60 000 банківських кредитних карток BankAmericard серед жителів міста Фресно в Каліфорнії. За цими картками було встановлено кредитний ліміт у розмірі 500 доларів. Уже через рік таких карток було понад 2 мільйони, їх приймали до оплати близько 20 000 фірм і підприємців.

Перші термінали для прийому кредиток з магнітною смугою з'явилися наприкінці 1970-х

Вони з'явилися в США. До цього картки приймали, прокочуючи їх через апарат, який робив на них спеціальний відбиток – сліп.

Прототипи сучасних чіпових кредиток з'явилися в 1983 році

Їх почали використовувати у Франції для оплати телефонних рахунків. Пізніше, на початку 1990-х років у Європі почали розробляти стандарт банківських смарт-карток – пластикових карток з вбудованою мікросхемою, що дуже нагадує сім-картку.