0 800 307 555
0 800 307 555

Друга пенсія з Приват24

Як оформити договір з недержавним ПФ

Якщо ви не генерал, не суддя чи інший чиновник високого рангу, то про майбутню пенсію краще завчасно подбати самому. Державної на безбідну старість навряд чи вистачить. Один із способів забезпечити собі гідну пенсію – укласти договір з недержавним пенсійним фондом. Найпростіше це зробити в інтернет-банку Приват24. Для цього вам навіть не доведеться виходити з дому.

Щоб оформити договір з недержавним ПФ, заходимо в Приват24 і в меню обираємо пункт «Друга пенсія»:

Система відразу запропонує вибрати фонд, з яким ви будете співпрацювати:

Поки що на вибір пропонуються три НПФ:

  • «ПриватФонд», заснований самим ПриватБанком;
  • OTP Pension;
  • НПФ «Династія».

У перспективі буде доступний і четвертий – «Відкритий НПФ «Емеріт-Україна».

Важливо!

Щоб користуватися можливостями Приват24, потрібно бути клієнтом банку. Найпростіше стати ним, оформивши кредитну картку у фінансовому супермаркеті Finance.ua

👉💳 Оформити картку ПриватБанку

Для прикладу оберемо «ПриватФонд». Натиснувши «Оформити пенсійний контракт», потрапляємо в наступне вікно, де система запропонує розрахувати свою додаткову пенсію. Це можна зробити двома способами.

В основі першого – сума, яку ви готові щомісяця вносити протягом обраної кількості років.

Наприклад, обираємо період накопичення 20 років, щомісячний внесок – 1000 гривень і приблизний дохід – 24%. Після чого програма розрахує, яка сума додаткової пенсії буде виплачуватися за рік. Це саме середньорічна виплата, а не «середньомісячна", як зазначено в калькуляторі на сайті. Схоже, це помилка. Щоб дізнатися суму щомісячних виплат, її потрібно розділити на 12.

В основі другого – сума надбавки до пенсії, на яку ви розраховуєте. Вказавши її, бажаний строк накопичення і приблизний інвестиційний дохід, ви отримаєте розмір щомісячного внеску, який доведеться робити, щоб отримати до кінця строку бажану пенсію.

В обох випадках розрахунок буде приблизний, оскільки ніхто не зможе заздалегідь спрогнозувати рівень прибутковості ваших майбутніх вкладень.

Фонд обрано, розрахунки проведено, далі натискаємо «Оформити»:

Після цього потрапляємо в наступне вікно, де система попросить ввести відсутні реквізити для оформлення договору:

Оформити пенсійний контракт можна не тільки на себе, але і на родича. У цьому випадку потрібні будуть його реквізити:

Заповнивши всі поля, натискаємо «Далі» і потрапляємо у вікно, де потрібно буде вказати:

  • дату щомісячного внеску. Після підписання контракту буде автоматично створено регулярний платіж на користь вашого пенсійного рахунку;
  • суму регулярного платежу;
  • картку, з якої будуть списуватися гроші.
 

Після того як ви натиснете «далі», буде сформований, роздрукований і відправлений вам за зазначеною вами адресою договір. Його потрібно вивчити, підписати і відправити на юридичну адресу банку (або привезти особисто). Після того як його підпише фонд, він набуде чинності.
Зважте на те, що, на відміну від депозиту, пенсійні накопичення – довга інвестиція. Забрати свої гроші на першу вимогу не вийде. Фонду будуть потрібні вагомі підстави для їх виплати:

  • стан здоров'я (інфаркт, інсульт, онкологія)
  • переїзд в іншу країну на постійне місце проживання;
  • інвалідність
  • смерть (в цьому випадку виплати отримають родичі).