0 800 307 555
0 800 307 555

Як зробити eSIM в Україні

Корисна інструкція

З приходом окупантів у міста й селища України трапляється, що мобільний зв’язок вітчизняних операторів зникає. 4 березня, наприклад, без зв’язку опинився Херсон – там перестали працювати Vodafone і Київстар.
Зміст

Утім, не варто падати духом, виручити в такій ситуації може eSIM того оператора, який усе ще продовжує працювати у вашому регіоні.

Finance.ua підготував інструкцію, як це зробити для кожного з мобільних операторів.

Що таке eSIM

eSIM – це емуляція SIM-картки, мікросхема, яка вбудовується в ґаджет ще на початку його виробництва. Технологія дозволяє використовувати декілька номерів в одному телефоні. Абонент може самостійно обирати в меню пристрою потрібний профіль і користуватися ним.

По суті, ви можете мати номер кожного українського (і не тільки) оператора та вільно ним користуватися, відповідно до тарифів без якихось додаткових витрат.

Кількість номерів обмежена конкретною моделлю пристрою, але доступні для підключення щонайменше п’ять.

Як перевірити, чи підтримує телефон eSIM

Для телефонів з операційною системою Android необхідно знайти в налаштуваннях розділ, присвячений SIM-карткам (наприклад, у Xiaomi він називається «SIM-карти та мобільні мереж». – Авт.).

Якщо в ньому є пункт «Додати мобільний тарифний план», ваш телефон оснащений відповідною технологією. Якщо ні, то ваш пристрій не підтримує eSIM.

Якщо ж у вас ґаджет від Apple, пошукайте його у списку нижче – вони всі підтримують емуляцію SIM-картки:

iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Mini, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS MAX, iPad, iPad Air, iPad mini, iPad Pro, iPad Pro 11, iPad Pro 12.9.

Як можна зрозуміти, старі телефони eSIM не підтримують, що й не дивно. eSIM в Україні запрацював лише у 2019 році.

Як отримати eSIM lifecell

Є два шляхи, як можна отримати eSIM lifecell.

Перший – оформити все безпосередньо на сайті оператора. Оберіть той пакет, який вас влаштовує (або за 25 грн, або за 150 грн), внесіть свої дані та підтвердить оплату.

Ви отримаєте на електронну пошту листа з QR-кодом активації.

Далі ви заходите в налаштування вашого пристрою, шукаєте там розділ керування SIM-карткам, обираєте опцію «Додати тарифний план», обираєте «Додати через QR-код», скануєте отриманий після оплати код.

Другий шлях – оформити eSIM lifecell через застосунок monobank.

Для цього в застосунку зайдіть у меню «Ще» й оберіть «Отримати eSIM». Якщо ви купуєте його для іншого пристрою, зазначте відповідний пункт.

Далі вам потрібно ознайомитися з умовами та натиснути «Зрозуміло».

Наступний крок – обрати тарифний план. Після – обрати номер телефону (випадковий чи платний), можна створити власний.

Підтвердить передачу даних з monobank оператору lifecell. Це необхідно для безпеки вашого номеру. Звірте всі дані та підтвердить купівлю eSIM.

На пошту вам прийде лист для підтвердження електронної пошти, яку ви вказали під час реєстрації. Після підтвердження на цю пошту вам прийде QR-код для активації eSIM.

Далі процедура така сама, як і в разі покупки через сайт оператора: додаєте – скануєте.

Як отримати eSIM Київстар

Перейдіть в онлайн-магазин оператора й оберіть відповідний тарифний план. Наразі Київстар пропонує пакети за 135, 175 і 250 грн.

Після оплати отримаєте на вказану електронну пошту QR-код для активації послуги.

Смартфоном, на який ви хочете приєднати eSIM проскануйте цей код і слідуйте за підказками пристрою.

Щоб переконатися, що все працює, можете набрати, наприклад, *111# і дочекатися інформації про рахунок.

Як отримати eSIM Vodafone

Для цього вам потрібно буде придбати віртуальну eSIM з тарифом SuperNetPro. Коштує цей пакет 150 грн, а абонентська плата складе 180 грн на місяць (знімається, починаючи з 2-го місяця, після активації тарифу).

Протягом кількох хвилин після оплати QR-код для активації eSIM буде автоматично відправлений на вказану електронну пошту.

А далі ви робите все за стандартною схемою: додаєте тарифний план, обираєте додавання через QR-код, скануєте його та слідуєте за підказками телефона.

Як іще можна підтримувати зв’язок

Як бачите, для оформлення eSIM вам знадобиться доступ до інтернету. Якщо у вашому місті, селі, селищі працює інтернет і ви маєте до нього доступ через Wi-Fi, можете спробувати зв’язатися зі своїми рідними чи близькими через Viber, Telegram, WhatsApp чи будь-який інший популярний месенджер.

Сьогодні всі вони оснащені функцією телефонних і відеодзвінків.

Крім того, можете спробувати надіслати SMS-повідомлення. Дзвінки можуть не проходити через перевантаженість мереж, а от коротке повідомлення в цьому потоці таки може «проскочити».