0 800 307 555
0 800 307 555

Як літати з комфортом

Шість порад про те, як звести до мінімуму клопоти під час перельоту

Сезон відпусток у розпалі. Переліт може стати як початком комфортного відпочинку, так і випробуванням, яке здатне вас розгнівати. Багато чого залежить від різних польотних хитрощів, добре знайомих досвідченим мандрівникам, але які можуть стати одкровенням для людей, котрі літають нечасто. Ми підготували кілька корисних лайфхаків, які можуть зробити ваш переліт комфортнішим.
Зміст

Користуйтеся правильною банківською карткою

Здавалося б, який зв'язок між перельотами і банківською карткою. Прямий! Більше того, мати правильний банківський пластик — одне з найважливіших правил досвідченого мандрівника.

Розберемося, що означає «правильний». У боротьбі за увагу клієнта сучасні банки всіляко намагаються під нього підлаштуватися. Вони створюють продукти, які враховують його потреби, доповнюють його життєвий уклад. І в першу чергу це стосується банківських карток. Їхня головна функція – платіжна – залишається незмінною. Але на додачу до цього банкіри наділяють свій пластик безліччю різних властивостей, що роблять його використання дуже вигідним для певних категорій громадян.

Наприклад, є картки, які краще за інших підходять для водіїв, оскільки при розрахунках на СТО, АЗС і в магазинах запчастин дають різні бонуси у вигляді знижок, розстрочок, кешбеку. Іншими картками вигідно платити в Інтернеті, деякими — в супермаркетах.

І, звісно ж, є картки для тих, хто часто літає. Вигідними для перельотів їх роблять такі функції, як доступ до бізнес-залів очікування, можливість прискореного проходження аеропортових процедур. Відмінний приклад – платинова картка monobank.

Крім таких «must have» функцій для привілейованої картки, як персональний консьєрж-сервіс і підвищений кредитний ліміт, вона володіє цілим набором «льотних» переваг. Судіть самі:

  • безкоштовний доступ до бізнес-залів очікування Mastercard і Lounge Key в понад 1000 аеропортах по всьому світу (в Україні – аеропорти Бориспіль, Київ, Харків, Львів);
  • Fast Line – послуга прискореного проходження аеропортових процедур, доступна як при вильоті, так і прильоті (реєстрація на рейс, паспортний і митний контроль);
  • безкоштовне пакування багажу в Борисполі (Термінал D);
  • мильна програма – за кожну витрачену карткою 1000 гривень банк нараховує 15 миль, які потім можна буде витратити на квитки будь-якої авіакомпанії світу;
  • 8 безкоштовних тестів на COVID-19 (у тому числі в Борисполі);
  • 50% знижка на Bolt при замовленні таксі в аеропорт або з нього, а також залізничний вокзал (працює в Києві, Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі та Запоріжжі).

Є ще одна причина звернути увагу саме на платинову картку monobank. Всі її «льотні» привілеї доступні без будь-яких умовностей і обмежень, на відміну від більшості аналогічних карток інших банків. Так, за одними картками доступ в бізнес-зали можливий лише за умови досягнення місячного обороту, наприклад, в 3000 або 5000 гривень. За іншими той же Fast Line доступний тільки на виліт. Картка mono позбавлена цих недоліків. Її досить просто оформити. Далі всіма перевагами можна користуватися, не замислюючись про подібні нюанси.

Вибирайте зручне місце

Можна, звісно, літати з комфортом першим або преміум класом. Але більшість, намагаючись заощадити, купують квитки дешевше – економ-клас. А з цього випливає: вузькі розташовані впритул плечем до плеча крісла і катастрофічний брак місця для ніг. Але і в економ-класі можна знайти хороші місця. Вони розташовані біля аварійного виходу і на схемах при бронюванні позначені як «exit row». Там буде більше простору для ніг. Людина середнього зросту зможе їх навіть витягнути. Повірте, вам не раз захочеться це зробити, особливо під час затяжних перельотів. Забронювати такі місця можна при онлайн-реєстрації.

Більше простору для ніг, а також можливість в будь-який момент встати і пройтися по салону, не турбуючи сусідів, дають місця біля проходу. Зате, сидячи біля ілюмінатора, можна милуватися шикарними видами. Загалом, тут потрібно визначитися з пріоритетами.

Якщо летіти довго, обирайте рейс з пересадкою

Прямий переліт з Києва, наприклад, Бангкок (Таїланд) займає понад 9 годин. З пересадкою – години на 4 довше. Але не варто сприймати її як затримку. Багато досвідчених мандрівників, навпаки, намагаються літати саме трансферними рейсами. Оскільки знають, що прямий затяжний переліт може стати непростим випробуванням, а пересадка дає можливість як мінімум перепочити в дорозі, розім'яти онімілі м'язи. Це особливо актуально, якщо їхати великою сім'єю: з дітьми або з літніми батьками.

Більше того, якщо вибрати рейс з пересадкою в одній зі світових столиць, то у вас з'явиться можливість вийти на екскурсію в місто. Тоді це буде вже не затримка в дорозі, а частина розважальної подорожі. Наприклад, на шляху до Таїланду можна зробити зупинку в Стамбулі.

Реєструйте багаж до пункту призначення

Ця порада актуальна саме для трансферних рейсів. На них багаж можуть зареєструвати не до кінцевого пункту, а до аеропорту пересадки. Це погано. Тому що в разі затримки багажу, якщо він був зареєстрований до пункту призначення, вам будуть зобов'язані доставити його додому або в готель. Якщо ні, то вам доведеться чекати або їхати потім за ним самому.

Ба більше, якщо багаж затримають і вам через це доведеться купувати щось з речей першої необхідності (аптечка, косметика, змінна білизна), то рахунок можна буде пред'явити авіакомпанії. Хоча, найнеобхідніше і найцінніше все ж краще возити в ручній поклажі.

Робіть зарядку

Під час перельоту, особливо тривалого і в незручному кріслі, можуть затікати кінцівки, виникати набряки. У ньому непросто в правильному положенні утримувати спину і голову. В кінці польоту перевантажені шийні хребці, міжхребцеві диски і суглоби можуть неприємно про себе нагадати.

Уникнути цього допоможе найпростіша гімнастика. Підніміться з крісла, встаньте навшпиньки, потягніться, зробіть кругові рухи головою, нахиліться вперед. Для цих вправ не потрібно багато простору. Не соромтеся зайвий раз потурбувати сусідів, щоб вийти в прохід і розім'ятися. Нехай навіть у всіх на виду. Можливо, ви подасте хороший приклад і іншим пасажирам.

Візьміть щось перекусити і воду

Переліт економ-класом не завжди передбачає харчування на борту. До того ж далеко не всім до душі меню авіаперевізників. А добре поїсти в аеропорту – задоволення не з дешевих. Виручити в дорозі може заздалегідь підготовлений ситний перекус. Це можуть бути несолоні горішки, протеїнові батончики, печиво без начинки. Все це без проблем можна провозити в ручній поклажі. Воду можна або попросити у бортпровідника, або купити в зоні duty free. Пляшки з рідиною куплені поза нею пронести на борт не вдасться.

А ось від алкоголю і кави перед польотом або на борту краще утриматися. Політ – стрес для організму. Сухе повітря на борту провокує зневоднення, проявом якої може бути сухість слизових, млявість, погане самопочуття і навіть головний біль. Вживання кави і спиртного лише посилить ці симптоми.

Це, ясна річ, не повний список порад, які здатні спростити ваші перельоти. Кожен досвідчений мандрівник може доповнити його своїми власними лайфхаками. Ми перелічили тільки основні. Залишається лише додати кілька загальних рекомендацій для людей, котрі тільки-но починають відкривати для себе нові країни. Є мобільні додатки, які можуть виявитися корисним в будь-якій країні, і їх краще завантажити заздалегідь. Наприклад, maps.me, Airbnb, Blablacar, Instabridge wifi, Uber, Foursquare.

І, звісно, не забудьте взяти свою платинову картку monobank з кредитним лімітом. Крім забезпечення аеропортових бонусів, вона буде вашою фінансовою «подушкою безпеки», з якою ви точно будете почуватися впевненіше.