0 800 307 555
0 800 307 555

Аналіз криптомонет: сервіси, що стануть у пригоді

Огляд Finance.ua

На початку 2021 року кількість криптовалют доступних у всесвітній мережі трохи перевищувала позначку у 2 тис., станом на сьогодні їх уже більше 20 тисяч. За неповні два роки маємо десятикратний приріст.
Зміст

У цьому різноманітті блокчейн проєктів важко не заплутатись, не стати жертвою шахраїв, не піти за хайпом, не обрати проєкт який нічого не вартий... Для того, щоб цього не трапилося – необхідно аналізувати криптомонети. Добре, що в інтернеті є купа сервісів які допоможуть нам в цьому. Про них Finance.ua й розповість у цьому матеріалі.

Перед тим як перейти безпосередньо до розгляду сервісів для аналізу криптомонет, зробимо невеличку ремарку, яка необхідна нам для того, щоб визначити критерії сервісів які ви візьмете на озброєння.

Кожен криптоентузіаст перед тим як приступити до роботи з певною криптомонетою, повинен для себе визначити для чого він це робить:

  • спекуляція (отримання доходу шляхом спекулятивної торгівлі, що передбачає короткочасне володіння криптоактивом);
  • інвестиція (отримання доходу шляхом довгострокового володіння криптоактивом, ставка на успішний розвиток проєкту у ширших часових горизонтах);
  • партнер (стати частиною проєкту, брати участь у розвитку та роботі проєкту та отримувати з цього дохід);
  • користувач (використовувати можливості проєкту для розвитку власного бізнесу).

Після того як мета використання криптомонет, визначено, беремося за аналіз.

Ще більше корисної інформації зі світу криптовалют – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.

Звідки ми дізнаємося про криптомонети?

В переважній більшості випадків ви дізнаєтеся про криптомонету з новин на сайтах або ТВ, реклами в інтернеті, соціальних мережах… Від знайомого, який цікавиться криптовалютою. Зі спеціалізованих каналів, якщо ви на них підписані.

Проте є сервіси які спеціалізуються на новинах в криптосфері. Один з найкращих в цій області «Messari».

Цей сервіс дозволяє відстежувати новини з провідних майданчиків (CoinDesk, Cointelegraph, The Block, Blockworks…), що генерують криптоновини (вкладка «News»).

Якщо ви вже знаєте яка монета вас цікавить, то вбудовані фільтри дозволять легко виділити тільки ті новини які стосуються безпосередньо вашого токена (1). Також є можливість обрати джерело новин (2), щоб не читати новини з усіх ресурсів, особливо якщо ви їх вважаєте такими, що не вартують вашої уваги.

Окремої уваги заслуговує вкладка «Дослідження» (Research). У цьому розділі криптопроєкти розбирають на молекули, публікують статистику. Окрім уже вище згаданих фільтрів, присутні фільтри за секторами крипросфери (DeFi, Web3, NTFs, DAOs…).

Також не оминіть увагою на цьому сервісі вкладку «Дані» (Data). Вона вміщає 6 розділів деякі з яких на момент написання статті, ще проходять бета-тестування.

Скринер активів (1) дозволяє відфільтровувати криптомонети за допомогою 10 фільтрів: ціна, зміна відносно долара упродовж години, доби, семиденний тренд, капіталізація, обсяг за 24 години, зміна відносно долара США упродовж семи, тридцяти днів та року, за секторами.

Дуже корисна інформація при виборі активу, виявленні лідера сектору, відстежування динаміки.

Також є можливість створити свій екран, де будуть зображатися тільки ті криптомонети які вам цікаві.

Провідник графіків (2) дозволяє побачити графіки зміни курсу криптоактиву відносно долара США на різних часових проміжках. Дозволяє накласти на графік багато додаткових метрик, які допоможуть вам прогнозувати зміну вартості монети. Та яких ви не знайдете на жодному іншому сервісі.

Список спостереження (3) який ви створюєте власноруч і який швидко зможете відкрити при потребі для роботи з активами, що вас цікавлять або є у вашому портфелі.

В цілому Messari дуже корисний та новаторський сервіс який буде справжнім помічником кожному, хто стикається з криптовалютою. Проте він умовно безплатний і не всі функції будуть доступні у «free версії».

Також сервіс не підтримує української мови, але ви завжди можете використовувати автоматичний перекладач вмонтований в браузер.

Працюємо з графіками криптомонет

Деякі, що вперше чують про цікаву криптомонету бажають подивитися графік зміни її курсу відносно долара США. Що ж використовувати, щоб завжди під рукою були всі токени, та можна було швиденько все перевірити?

У роботі з графіками є безперечний лідер на ринку і це стосується не тільки графіків криптоактивів, а й інших цінних паперів – вебсервіс Tradingview.

Заснований у 2011 році сервіс на сьогодні має близько 30 млн користувачів на місяць.

Це не тільки сервіс для роботи з графіками, а ще й соціальна мережа* де інвестори можуть ділитися своїми думками чи прогнозами стосовно того, чи іншого активу.

*Попередження – багато москалів. При нагоді відправляємо їх за російським кораблем!

Що ж такого особливого в цьому сервісі:

1. Можливість вивести на графік зміну вартості фактично будь-якого активу, що торгується на загальновідомих біржах та майданчиках. Окремо при виборі активу є можливість відфільтрувати за класами (акції, криптовалюти, ф'ючерси, Форекс, індекси. – Ред.). У рядку пошуку просто вбиваємо тікер і сервіс видає список доступних джерел.

2. Графіки можна масштабувати як завгодно. Є можливість працювати у повноекранному режимі.

3. Доступний вибір часових діапазонів від тику до місячного.

4. Зміни вартості можуть зображатися у барах, японських свічках, лініях, Ренко, Хейкен Аші й т.п.

5. Є можливість порівнювати між собою будь-які інструменти безпосередньо на графіку.

6. Доступні для накладання на графік безліч індикаторів. Ви можете навіть самостійно написати індикатор і використовувати його при роботі з графіками на Tradingview. Індикатори спільноти також у доступі.

7. На графік можна наносити масу різних інструментів прогнозування:

  • Корекції Фібоначчі.
  • Розширення Фібоначчі.
  • Часові періоди Фібоначчі.
  • Вила Шифа.
  • Коробка Ганна.
  • Beep Ганна та ін.

8. Є можливість проводити вимірювання за допомогою мірила яке відразу вираховує абсолютну зміну вартості, зміну вартості у відсотках, кількість барів та обсяг.

9. На графіках можна малювати, писати, наносити всілякі значки. Сервіс все запам’ятовує і при наступному увімкненню графіка все буде там де ви його залишили.

10. Графіки можна налаштувати візуально на будь-який смак, змінюючи фон, колір барів, додаючи або видаляючи елементи.

11. Доступно створення списку спостереження, щоб при відвідуванні сервісу у вас не було необхідності кожен раз шукати криптомонети які вас цікавлять.

12. Сповіщення, ще одна корисна опція цього сервісу. До прикладу ви вирішили купити криптоактив, але тільки за умови падіння його вартості нижче наперед визначеної відмітки. Налаштовуєте сповіщення і отримуєте його (на електронну пошту або в додатку) коли ціна активу впала нижче зазначеної.

13. Симулятор ринку – дуже цікава опція цього сервісу. Дозволяє потренуватися в торгівлі, випробувати стратегію, навички.

14. Є можливість вести торгівлю безпосередньо через сервіс під’єднати рахунок.

15. Доступний скринер який дозволяє фільтрувати криптомонети за різними параметрами подібно до Messari.

Це далеко не всі можливості цього сервісу. Втім він, як і Messari, умовно безплатний і під час роботи на ньому вам періодично буде випливати реклама. Також будуть заблоковані деякі можливості.

Працюємо з фундаментальними даними криптомонет

Сoinmarketcap – напевно найвідоміший криптосервіс у світі, на нього посилаються світові новинні видання, ним користуються мільйони користувачів (340 млн користувачів/місяць станом на червень 2022 року. – Ред.).

Свою популярність він здобув завдяки всеосяжному списку наявних криптомонет, якісним фундаментальним даним, зручному користувацькому інтерфейсу.

За допомогою цього сервісу ми можемо аналізувати капіталізацію всього крипторинку, переглядати список всіх наявних на цей час криптомонет, ознайомлюватися зі списком бірж які дозволяють торгувати криптоактивами, слідкувати за календарем визначних подій у криптосфері, відстежувати airdrop та багато іншого.

Найбільш корисні функції розглянемо детально:

  • Ви вже знаєте яка криптомонета вас цікавить і ви знаєте її назву або тикер. Вбиваємо тикер у пошукове поле на сервісі (див. малюнок нижче) і переходимо на сторінку криптоактиву.

А вже тут починається магія Сoinmarketcap. На сторінці криптомонети ви можете побачити графік зміни курсу відносно долара США з можливістю зміни часових рамок, поточну ціну, ринкову капіталізацію, циркуляційну пропозицію, максимальну пропозицію.

Прочитати опис поточної ринкової ситуації щодо токену, що собою являє проєкт, хто засновники, які особливості, на яких біржах торгується, коли і на яких ресурсах в останнє згадувався в новинах.

  • У верхній частині сайту ви можете бачити цифри синього кольору, це посилання, які дозволять отримати вельми корисну інформацію.

Натиснувши на цифру кількості бірж ви перейдете до списку всіх криптобірж.

Існує можливість відсортувати за обсягом торгів, кількістю доступних для торгівлі криптомонет, коефіцієнтом ліквідності, щотижневими відвідуваннями, оцінкою від Сoinmarketcap.

При натисканні на домінування ви будете переправлені на графік де буде зображатися відсоток який займає криптомонета на ринку

Криптовалюти – перейдете на сторінку зі списком всіх відомих на сьогодні криптовалют з можливістю їх сортування за різними показниками (капіталізація, обсягом торгів, зміна курсу, циркуляційна пропозиція…).

Ринкова капіталізація – графік зміни капіталізації всього ринку криптовалют. За допомогою цього графіка можна відстежувати як ідуть справи у цілої галузі.

  • При роботі зі списком криптомонет у вас відкриваються дуже широкі можливості. Доступний перегляд криптоактивів окремого сектору (DeFi, NFT, Metaverse…).

    Активувавши фільтри ви зможете обрати криптомонети за алгоритмом роботи (PoW, PoS, DPoS…), платформи на яких вони працюють (Ethereum, Polkadot, BNB Smart Chain…), та індустрія (маркетинг, мистецтво, охорона здоров’я, маркетплейс, спорт…).
  • Окремої уваги заслуговує можливість ведення портфеля. Якщо ви криптоінвестор, то не завжди зручно вишукувати в історії торгівлі коли і за скільки купили монету.

    Також не зручно кожен раз перераховувати наскільки ваш портфель зріс або зменшився. Сoinmarketcap дозволяє вносити свої активи в портфель (віртуально) з можливістю внесення вартості та дати покупки і показує як змінився ваш портфель станом на зараз.

  • Аналогічно Messari на Сoinmarketcap є вкладка дослідження. У ній всі матеріали доступні без жодних підписок і ранжовані від помірних до складних. Ці матеріали є дуже корисними в плані вивчення криптомонет. В цілому цей розділ називається «Александрія» (Аlexandria). Тут можна і повчитися і почитати останні новини і взагалі надовго «залипнути».

Підсумовуючи огляд сервісу Coinmarketcap, можна сказати, що основна його користь це детальний опис кожної криптомонети (проєкту) з всіма її фінансовими показниками та характеристиками.

***

Наш огляд ще можна продовжувати довго, проте продовження не матиме значного практичного змісту. Вам необхідно самостійно визначити показники криптомонет які для вас є ключовими, і вже згідно з цими показниками підібрати найбільш зручний та корисний сервіс.

На завершення ділимося з вами списком сервісів, котрі не розглядалися детально в статті, але можуть допомогти при аналізі криптомонет:

  • Іntotheblock – фундаментальний аналіз понад 900 криптоактивів, цінові прогнози, аналітика ринку.
  • Coincheckup – фундаментальний та інвестиційний аналіз. Є можливість відфільтрувати криптомонети за ROI.
  • Cryptowatch – широкі можливості для роботи з графіками.
  • Coincodex – для порівняння криптомонет між собою. Дуже цікавий та зручний вбудований календар.