0 800 307 555
0 800 307 555

Як взяти кредит під низький відсоток

На яких позиках можна заощадити

Кредит — це коли ви користуєтеся чужими грошима і платите за це відсотки. Але кредити бувають різні. Є дорогі, вони видаються під драконівські відсотки. Є не дуже, які оформляються під низький відсоток за кредитом. А є взагалі безкоштовні. Finance.ua підготував для Вас кілька рекомендацій про те, як не платити зайвого, користуючись позиковими грошима в різних життєвих ситуаціях.
Зміст

Кредит готівкою

Найнижчий відсоток за кредитом готівкою – 0,1% річних – часто пропонують мікрофінансові компанії клієнтам, які звертаються до них вперше. Новачкам видають невеликі суми — до 3-4 тисяч гривень. І ненадовго – до місяця. Але якщо потрібно перехопити пару тисяч до зарплати – це може бути хорошим варіантом. А якщо взяти такі кредити відразу в 2-3 місцях, є шанс закрити потребу навіть в істотну суму.

Плюси: дуже дешево.

Мінуси: невелика сума і на короткий строк.

Приклад

Сергій захворів, і йому терміново знадобилося 1000 гривень на дорогі ліки. У нього гарна кредитна історія, але до цього він ніколи не брав кредити в мікрофінансових компаніях. Він звернувся в одну з них і без проблем отримав потрібну суму. Через тиждень Сергій одужав, взяв аванс на роботі і повернув гроші компанії, заплативши лише пару гривень комісії за оформлення кредиту.

Кредитна картка

Якщо ви щось купуєте там, де можна розплатитися банківською карткою, то найвигідніше зробити це кредиткою з пільговим періодом. Зазвичай він становить 55-60 днів (в залежності від дати купівлі і того, в якому банку оформлена картка), протягом яких не доведеться нічого платити за користування грошима банку.

Плюси: якщо вкластися в пільговий період, кредит буде безкоштовним.

Мінуси: завжди є ризик пропустити розрахункову дату і вийти за пільговий період. В цьому випадку доведеться платити відсоток за користування кредитом.

Пам'ятати про дату поповнення картки – це, звичайно, турбота позичальника. Але є два банки — monobank і Приватбанк — які завчасно нагадують про неї самі, і це дуже зручно. Користуючись їхніми картками, ризик вийти за межі дії пільгового періоду набагато менший. Переконайтеся в цьому самі:

Приклад

Катя побачила на розпродажі сукню улюбленого бренду з хорошою знижкою. Але потрібної суми у неї не було, а зарплата повинна бути тільки через 3 тижні. Побачивши в магазині термінал, вона згадала про кредитну картку, яку оформила в одному з банків. Розрахувавшись нею, Катя пішла з магазину з обновкою. В день зарплати вона погасила «мінус» на картці і не переплатила ні копійки.

Розстрочка

Якщо мова йде про купівлю нового телефону, телевізора чи пральної машини або іншої техніки, є сенс пошукати товар в тих магазинах, які пропонують його в розстрочку. Вони працюють у партнерстві з банками. У Приватбанку ця послуга називається «Оплата частинами» і працює тільки в мережі магазинів-партнерів. Максимальний строк розстрочки – 2 роки. Є схожа послуга і у Альфа-Банку. При розрахунках його картками можна оформити розстрочку під 0,01%. Плюс «Альфи» в тому, що немає прив'язки до конкретних магазинів. Розстрочка може бути оформлена на будь-яку покупку. Головне, щоб сума чека була більшою ніж 1000 гривень.

Плюси: немає (або майже немає) переплати.

Мінуси: безвідсоткова розстрочка, як правило, оформляється при розрахунку банківською карткою. Якщо в потрібний момент забути її поповнити, можна нарватися на комісію.

Приклад

Ольга з необережності розбила смартфон, який їй щодня потрібен для роботи. Грошей на новий не було. Але в магазині їй запропонували аналогічну модель за 8000 гривень в розстрочку від «Привату» на 10 місяців. Оформивши договір і внісши перший платіж — 800 гривень — Ольга отримала новий смартфон. Якщо перед рештою дев'ятьма платежами вона буде вчасно поповнювати картку на таку ж суму, то розстрочка для неї буде безвідсотковою.

Споживчий кредит на купівлю техніки

Якщо оформити розстрочку на купівлю товару не виходить, є варіант взяти споживчий кредит. При цьому бажано пошукати кредит з низькою процентною ставкою. Часто великі магазини співпрацюють з кількома банками, співробітники яких сидять прямо біля кас магазину. Можна порівняти умови і обрати, в якому банку найнижчий відсоток на споживчий кредит.

Для цього потрібно з'ясувати, де буде мінімальна ефективна процентна ставка. Тому що банк може рекламувати низьку процентну ставку за кредитом, але у договорі, де він зобов'язаний вказувати ефективну ставку, вона може бути істотно вищою за заявлену.

Навіть якщо ви ситуативно взяли споживчий кредит під завищений відсоток, його потім можна рефінансувати: знайти інший банк, де найвигідніший відсоток за кредитом, і домовитися про переведення вашого кредиту в нього. Відбувається це так: новий банк підписує з вами договір і виплачує всю вашу заборгованість (з відсотками) за поточним кредитом в старому банку. З цього моменту ви будете винні вже новому банку. Так можна збільшити строк кредиту і полегшити його обслуговування.

Приклад

У розпал літа у Каті зламався холодильник. Вона саме повернулася з відпустки, на яку пішли всі її вільні гроші. Тому купувати новий не було за що. Але в одному з магазинів їй запропонували взяти холодильник в кредит з можливістю дострокового погашення. Коли на вулиці +40°C – обирати не доводиться, і вона погодилася. За кілька місяців Катя отримала на роботі премію і погасила весь борг, заощадивши на відсотках.

Висновки та рекомендації

Найнижчий відсоток за кредитом Ви зможете отримати в разі, якщо правильно виберете кредит в конкретній життєвій ситуації. Іноді для купівлі достатньо суми кредитного ліміту, встановленого на кредитній картці з пільговим періодом. І тоді до двох місяців грошима банку можна користуватися безкоштовно. Якщо кредитки немає, але потрібно придбати дорогу річ, шукайте її там, де можлива купівля в розстрочку. Щодо невеликих сум на термінові потреби, то тут оптимальним варіантом буде Онлайн-кредит в мікрофінансовій компанії. Новим клієнтам їх видають під 0,1% річних.