У monobank 100 000 клієнтів-ФОП

Чому підприємці обирають банк без відділень

ФОП-рахунки з'явилися у монобанку трохи більше року тому. За цей час їх відкрили понад 100 000 приватних підприємців — 5% від усієї кількості ФОП в Україні. Це бадьорий старт нового напрямку і привід розповісти, чому бізнес вибирає моно в якості свого обслуговуючого банку.

Трохи передісторії

Чотири роки тому поява монобанку розбурхала консервативний банківський ринок. Тоді його левову частку займали гіганти з великими філіальними мережами. Адже чим більше філій, тим ближче банк був до клієнта. Але моно зламав цю логіку. Він показав, що вирішальним аргументом на користь вибору обслуговуючого банку може бути не кількість відділень і менеджерів у них, а зручний, продуманий мобільний додаток і хороший сервіс.

Клієнти моно першими почали заробляти живі гроші на кешбеку, отримали можливість спільно оплачувати рахунки в ресторанах, захищати свою картку динамічним CVV і користуватися іншими унікальними функціями. А вбудовані в додаток ігри і розділ з нагородами зробили управління особистими фінансами не лише простим, але і веселим заняттям.

Людям подобалися новинки від моно, але вони стосувалися тільки приватних клієнтів — фізосіб. Що до підприємців, то ті досить довго залишалися без уваги його розробників.

І ось, у квітні 2020 року, через 2,5 роки після запуску моно оголосив про старт попереднього замовлення на відкриття ФОП-рахунків. Ажіотаж, який ця новина викликала у клієнтів, показав, що багато людей її чекали.

«Рахунки ФОП — це важлива і така довгоочікувана послуга для наших клієнтів. Ми постаралися врахувати всі побажання, які отримували під час розробки», — розповідає керівник проекту ФОП в monobank Олексій Путятін.

Вже через 2 тижні після того, як в додатку з'явилася можливість залишити заявку на відкриття розрахункового рахунку, нею скористалися понад 15 000 ФОП. У липні підприємці почали отримувати індивідуальні посилання на відкриття рахунків, в порядку займаної черги, а ближче до серпня монобанк зробив ФОП-функціонал доступним для всіх бажаючих.

Задавши високу планку в питаннях сервісу для звичайних клієнтів, тим самим моно викликав завищені очікування і у бізнесменів. Ті завмерли, гадаючи, чим же він буде їх дивувати.

Навіщо ФОП рахунок у монобанку

І монобанк не розчарував підприємців. Він впровадив відразу кілька нововведень, які припали їм до душі.

Один додаток для ФОП і звичайних користувачів

Монобанк першим об'єднав в одному додатку функціонал ФОП і мобільний банк для звичайних користувачів. Підприємцям, щоб розпоряджатися коштами на рахунку, не потрібні додаткові програми, логіни/паролі в нові особисті кабінети або нові банківські картки. Все робиться в одному всім вже добре знайомому мобільному додатку з використанням вже випущених карток. І це зручно.

Цілодобовий валютообмін без курсових втрат

Підприємці, які отримують дохід у валюті (ті ж IT-шники), за законом не можуть відразу переводити її на свої особисті рахунки. Щоб витратити валюту, наприклад, зняти долари в касі банку або покласти їх на депозит, її спершу потрібно продати, а потім знову купити. Виходить подвійна конвертація і втрати на різниці банківських курсів купівлі та продажу. Причому найчастіше таку операцію можна здійснювати лише в певні години.

monobank першим позбавив клієнтів цих незручностей. Він дозволив перекидати валюту між ФОП-рахунками та банківськими картками цілодобово і без курсових втрат.

Це робиться через подвійну конвертацію, але mono проводить її за єдиним курсом. Тобто на валютну картку клієнта надійде та ж сума, що була списана з його ФОП-рахунку. Для багатьох бізнес-клієнтів це стало головною причиною переведення на обслуговування в моно.

Веб-кабінет для бухгалтерів

Ситуація, коли один бухгалтер веде кілька рахунків ФОП — не рідкість. Як це зазвичай відбувається? Підприємець відправляє бухгалтеру виписки, а той готує і відправляє назад квитанції для податкової, які потім потрібно оплатити. Тобто бізнесмену все одно доводилося витрачати час на адміністрування свого ФОП. Є й інший варіант, але теж клопіткий — паперова довіреність на управління рахунком, яку потрібно оформляти у нотаріуса. У monobank і для цього придумали відмінне рішення — веб-кабінет для бухгалтерів.

«Ми створили для бухгалтерів окремий кабінет для управління рахунками, з можливістю додавання відразу двох бухгалтерів», — говорить Путятін.

Підприємець налаштовує в додатку доступ до своїх рахунків для бухгалтерів. Ті зможуть підключатися через веб-кабінет і отримувати всю потрібну інформацію для створення платежів і формування звітності. При бажанні, бухгалтеру можна дати право самому здійснювати або лише безризикові платежі (оплачувати податки і робити перекази між рахунками ФОП), або всі платежі без винятку, без залучення ФОП.

Ну а для тих, хто хоче самостійно автоматизувати свій бухоблік або інтегрувати його в 1С, у монобанку теж є рішення — відкрите API.

Також в додатку реалізовано інтеграцію з сервісами для ведення бухгалтерського обліку. Можна легко взаємодіяти з Дія, сервісом Буккіпер та іншими.

Безкоштовне відкриття та обслуговування ФОП-рахунку

Монобанк першим позбавив підприємців від витрат на відкриття та обслуговування розрахункового рахунку, які в інших банках були неминучі.

ФОП-клієнти monobank не платять за:

  • відкриття та обслуговування рахунку, незалежно від його валюти (гривня, долари або євро);
  • проведення платежів по Україні;
  • проведення платежів зі сплати податків;
  • надання виписок по рахунку;
  • перекази коштів на свої картки monobank;
  • обмін валют.

Безкоштовне зняття готівки

Клієнт-ФОП може безкоштовно переказувати гроші зі свого рахунку на чорну або білу картку фізособи, а потім без комісій знімати до 50 000 гривень на місяць в будь-якому банкоматі.

Для порівняння: у ПриватБанку зняття готівки з ФОП-картки «Ключ до рахунку» коштує 1-1,2% від суми (в залежності від обраного пакету), а за переказ грошей на «картку для виплат» потрібно заплатити 0,5%.

Останні новинки

І кілька свіжих новинок.

Нещодавно в реквізитах ФОП-рахунку поруч з IBAN з'явився 16-значний номер картки. Його можна повідомляти тим клієнтам, які звикли платити за товар/послугу переказом на картку.

Ну і остання новина — запуск еквайрингу. З 21 вересня 2021 року моно почав приймати попередні замовлення на свій mono-еквайринг. Ось що про це на своїй сторінці в facebook розповів співвласник monobank Олег Гороховський: