0 800 307 555
0 800 307 555

Найкращі картки для валютообміну

З якими картками вигідно купувати і продавати валюту онлайн

З лютого в Україні змінилися правила валютообміну. НБУ офіційно дозволив громадянам купувати і продавати валюту онлайн. Багато банків вже реалізували таку можливість у своїх інтернет-банкінгах. І в кожному для цього доведеться оформляти мінімум дві картки: одну в гривні, іншу - в валюті, яку купуєте. Finance.ua розбирався, в яких банках і з якими картками такі операції будуть найвигіднішими.

Приватбанк

«Приват» надавав послуги онлайн-валютообміну ще до офіційного дозволу регулятора. Згодом через заборону сервіс був закритий, але з 7 лютого рівно опівночі запрацював знову.

Для того щоб купити долари США або євро за гривню, знадобляться картки в цих валютах. Для початку потрібно поповнити гривневу картку, з рахунку якої відбуватиметься оплата операції. Кредитка «Універсальна» поповнюється без комісії, тому оформляти краще її.

Поповнити її можна двома способами: безготівковим переказом або внесенням готівки через касу або термінал самообслуговування.

Оплачувати купівлю валюти кредитними грошима не вигідно, бо банк візьме 4% комісії. Тому бажано поповнювати ту картку, за якою немає заборгованості. Якщо ваша картка в кредитному ліміті, то краще безкоштовно оформити ще одну аналогічну, але з нульовим лімітом або гривневу інтернет-картку і поповнювати вже їх.

Ми вже писали докладно про те, як купити валюту онлайн у Приват24.

Для зарахування купленої валюти можна також оформити або «Універсальну», або валютну інтернет-картку. Правда, зняти валюту з цих карток можна буде тільки з комісією в 1%. Втім, цього можна уникнути.

Щоб не переплачувати банку, доведеться або відкрити новий, або поповнити купленою валютою вже існуючий депозит. Після закінчення терміну його дії гроші з нього можна повернути на заздалегідь оформлену валютну «Картку для виплат». За зняття готівки з неї комісія не береться.

monobank

Для купівлі валюти потрібні основна картка monobank, яку має кожен клієнт банку. На неї буде заводитися гривня.

Також знадобиться картка в доларах або євро. Валютний пластик у моно коштує грошей – 150 гривень. Тому, якщо ви будете використовувати цю картку тільки для обмінних операцій, краще оформити безкоштовну віртуальну валютну картку. Зробити це можна в мобільному додатку в кілька кліків.

Ми вже детально розповідали про те, як купити валюту в monobank.

Як і в Приватбанку, у mono купівля валюти за кредитні гроші – операція невигідна, оскільки банк візьме зайвих 4% комісії. Але в «Приваті», якщо ваша основна картка в ліміті, можна випустити віртуальну картку в гривні і оплатити операцію нею. А ось monobank віртуальні картки в гривні, на жаль, не випускає. Тому валютообмін буде оплачуватися тільки з основної картки клієнта. І, перш ніж купувати долари чи євро, вкрай бажано погасити за нею заборгованість.

Зняття готівки з валютної картки mono коштує 0,9% від суми. Уникнути комісії можна так само, як в Приватбанку – оформивши депозит і поповнивши його купленою валютою. Зняти потім з нього гроші можна буде безкоштовно.

Альфа-Банк

Для клієнтів «Альфи» оптимальним рішенням буде оформити пакет послуг «Ультра», в рамках якого банк випускає дві дебетові картки: одну в гривні, другу на вибір в доларах або євро. Одну з двох карток можна зробити доларовою, а в євро відкрити поточний рахунок. Так можна буде купувати онлайн обидві валюти.

«Ультра» дозволяє двічі на місяць безкоштовно знімати валюту з карток. Бажано вкластися в них, тому що за всі наступні зняття банк візьме комісію – 1,5% + 20 гривень.

Сам по собі пакет коштує грошей – 20 гривень на місяць. Але є три правила, виконавши одне з яких ви зможете користуватися ним безкоштовно:

  • оплатити карткою не менше 10 покупок;
  • зробити покупки на суму від 5000 гривень;
  • тримати на рахунках банку суму від 70 000 гривень.

А-Банк

В А-банку (він же Акцент-банк) для валютообміну знадобляться мінімум дві картки.

Перша – кредитка «Універсальна» в гривні, яку, як і її тезку з «Привату», можна поповнити готівкою в касі або зробити безготівковий переказ. З неї буде оплачуватися купівля валюти.

Друга – картка для виплат (КДВ) в доларах або євро, на яку буде зарахована куплена валюта. Така операція проводиться без комісій, як і зняття валюти з КДВ в будь-якому з відділень банку.

Як і у інших, купівля валюти в А-Банку за рахунок кредитного ліміту коштує дорого – 4% від суми. Тому краще оформити ще одну кредитку «Універсальна» без кредитного ліміту і використовувати для валютообміну саме її.

Таскомбанк

У ТАСкомбанк є два варіанти реалізації онлайн-обміну.

Перший – за допомогою кредитної картки Weekend Card. До неї, крім кредитного, відкривається також 4 дебетові рахунки: у гривні, доларах США, євро та англійських фунтах. Банк дозволяє проводити онлайн-обмін між трьома валютами: гривня, долар і євро. Всі операції проходять через гривню. Якщо, наприклад, ви хочете купити євро, а на вашому рахунку є долари, то спочатку їх доведеться обміняти на гривню, після чого за них купити потрібну валюту.

Другий – кредитну картку «Велика п'ятірка» в гривні і таку ж в доларах США. З першої буде оплачуватися операція, а на другу буде зарахована куплена валюта.

Картку в гривні краще оформляти без кредитного ліміту. Оскільки купувати валюту за кредитні гроші – надто дорого. Банк візьме додаткові 4% + 15 гривень комісії.

Зняття готівки з будь-якої з цих карток платне і коштує 15 гривень. Щоб їх не платити, можна відкрити рахунок «Ощадний» в потрібній валюті і поповнювати його з валютних Weekend Card або «Великої п'ятірки». Зняти з нього гроші в касі банку можна без комісії.